EN
Schedule: Mon-Fri 9 am-6 pm

Rafting on the Cheremosh: Carpathian cream

Price: 223 $
Duration: 4 days
Order tour

If you have any questions please call us

+38 096 212 40 71

banner picture
Rafting on the Cheremosh: Carpathian cream

Carpathian Cream – an outdoor activity program, during which you will repeatedly overcome the most difficult rapids on the Black Cheremosh river (Dzembronya, Old Man’s Elbow, White Mare, Huchok, Huk), and take part in hiking to Hrynyava mountain meadows (1300 m) and Mount Pip Ivan (2028 m).

Skim the cream off! 

Include in the price
Price not includes
Time and meeting place for the tour

The meeting of the group for the tour takes place in the rafting-camp "Rada Daraba", at the address: Krasnik, Franko street 1V, at  8 am. How to get to the tour?

Day 1. Rafting on the Black Cheremosh

 • meeting with the instructor at the rafting-camp "Rada Daraba". How to get to the tour?
 • accommodation in the hostel "Rada daraba"
 • safety briefing, acquaintance with equipment
 • breakfast
 • transfer to the starting rafting point in Dzembronya Village
 • rafting route: Dzembronya – Krasnyk, including the main rapids of the Black Cheremosh (Dzembronya, Old Man's Elbow, White Mare, Huchok, Huk)
 • lunch
 • one more rafting to Krasnyk village on the same stretch of the Black Cheremosh river
 • dinner

Day 2. Rafting on the Black Cheremosh, hiking to Hrynyava meadows

 • breakfast
 • transfer to the starting rafting point in Dzembronya Village
 • rafting route: Dzembronya - Krasnyk, including the main rapids of the Black Cheremosh: Dzembronya, Old Man’s Elbow, White Mare, Huchok, Huk
 • lunch
 • hiking to the Hrynyava mountain meadows (3 – 4 hours): Mount Krynta (1350 m) and Zmiinska (1356 m)
 • dinner

 

Day 3. Trekking to Pip Ivan Mount

 • breakfast
 • transfer to Pip Ivn Mount
 • hike in the mountains (8 - 10 hours) with conquering Mount Pip Ivan (2028 m): visiting old Polish observatory; you can enjoy a beautiful scenery of the whole Chornohora range including the highest peaks of Ukraine (Hoverla, 2061 m; Brebeneskul, 2035 m; Petros, 2020 m), and also Romanian Carpathians; snack in the mountains
 • return to the camp
 • dinner

Day 4. Rafting on the Black Cheremosh

 • breakfast
 • rafting route: Dzembronya - Krasnyk, including the main rapids of the Black Cheremosh (Dzembronya, Old Man’s Elbow, White Mare, Huchok, Huk)
 • lunch
 • ending of the tour, departure from the rafting camp. How to get back home?

Time and place of ending the tour

Departure from the rafting camp better to plan at 2-3 p.m. Train tickets should be taken with depart from Vorokhta after 4 p.m., from Ivano-Frankivsk after 6 p.m. How to get back home?

Clothes and boots:
 1. Wetsuit (Rent)
 2. Neoprene socks (Rent)
 3. Neoprene gloves (Rent)
 4. Sport wear
 5. Jacket
 6. Convenient every day clothes for hotel and city
 7. Sneakers
 8. Underwear
 9. Shorts
 10. Clothes for rafting with sleeves
 11. Sandals rafting with heel fixing
 12. Cap / panama
 13. Swimsuit / swimwear
 14. Rafting shoes
 15. Spare shoes (sandals)
 16. Slippers for the house
Other:
 1. Hygiene products: toothbrush, paste, towel
 2. Camera
Рівень води та погода

Перші сплави у Карпатах стартують в кінці березня, на початку квітня.

В залежності від сезону погода буде дуже різною. У квітні ще холодно, регулярно бувають заморозки, може падати дощ із снігом.


Весна

На травневі свята, погода може коливатися від  теплої до заморозків. З собою потрібно мати весь перелік особистого спорядження, зазначений у рекомендованому списку речей – від шортів до теплих куртки і штанів.

Найвища вода на Черемоші за спостереженнями Турклубу  тримається з середини квітня до початку травня.

Ви не боїтесь холоду і хочете бурхливої води та екстремального рафтингу?

Приїжджайте 15-30 квітня.

В кінці травня, на початку червня часто бувають дощі, що швидко піднімають рівень води в річках Карпат.

Далі поступово спадає до червня.

 

Літо

Літо у Карпатах тепле. Ночі бувають холодні, незважаючи на спеку вдень. Беремо з собою легкий літній одяг, теплий/флісовий светр, штани, куртку.

Температура води в річці протягом року змінюється від 5-10 градусів навесні, до теплішої влітку. Якщо просто: весною можеш тільки забігти і вибігти, а літом можеш трошки пропливти. 

Влітку зазвичай спостерігається низький рівень води. Після тривалих дощів вода може сильно піднятись, але вона досить швидко повертається до звичного рівня.
Літні сплави безпечні та менш екстремальні. Проте в нас є байдарки і каяки, на яких течія і пороги відчуваються яскравіше. 

Традиційно найнижчий рівень води в серпні.
Дощовий прогноз погоди не завжди означає, що рівень води у річці  зросте. Дощі можуть падати за межами басейну річки, або після посухи багато води затримується в ґрунті.

 

Сезон закривається на початку жовтня.

Фізична підготовка та безпека

Без попереднього досвіду сплавів на Черемоші можна безпечно сплавлятися, якщо немає несумісних з активним відпочинком хвороб і ви можете легко пробігти 100 метрів.

По середній та високій воді сплавляємо – на рафті, по малій - на байдарці.

Для сплавів по високій воді, на малих човнах чи на більш складних річках, потрібно мати досвід сплаву по Чорному Черемоші.

На кожному рафті є інструктор, який керує судном та слідкує за  безпекою сплаву.

Всі учасники рафтингу повинні дотримуватись техніки безпеки.

Правила, інструктори розповідають перед першим сплавом.

Капітан кожного судна  детально пояснить як гребти, проходити перешкоди, проходити поріг самосплавом, як врятувати людину що випала із човна і що робити, якщо у воді опинетеся ви.

Під час сплаву потрібно чітко виконувати всі команди та рекомендації капітана човна та дбати про власну безпеку.

Слідкуйте, щоб рятувальний жилет був добре припасований, каска – підібрана по розміру та застібнута.

Подорож з дитиною та домашніми тваринами

Рафтинг доступний для дітей віком від 14 років, за присутності батьків та з дозволу інструктора. Остаточне рішення про учать дитини у сплаві приймає інструктор.

Якщо дитина надто мала для свого віку, інструктор може на місці заборонити сплав дитині. Це як правило трапляється коли: високий рівень води загрожує оверкілем, батьки чи дитина фізично чи морально не готові до сплаву.

Ми розуміємо ваше бажання відпочивати з дітьми, але досвід і здоровий глузд підказує, що інколи краще залишитись в таборі чи покататись в бусі з фотоапаратом. Фанатам екстріму з дітьми можемо запропонувати підбірку історій нещасних випадків на рафтингу з дітьми,переважно з Туреччини.

 

Участь в турі з тваринами можлива тільки за умови, що тварина не заважатиме іншим учасникам туру, інструкторам, і не буде створювати перешкод для проведення туру. Ви несете повну відповідальність за поведінку тварини. Якщо через тварину власник змушений відмовитися від частини програми туру, вартість невикористаних елементів не відшкодовується.

Особливості харчування

В  хостелі "Рада Дараба" є обладнана кухня та їдальня на 20 осіб.
Для кожному прийому їжі готуємо: супи, м'ясо з гарніром, салати зі свіжих/консервованих та солених овочів, фрукти відповідно до сезону, печиво та пироги.

Є два види меню: "Смачно"- гарніри з м'ясом, салати та овочі, супи та гарячі напої з солодощами та "Ще смачніше"- вареники, грибна юшка, налисники з сиром, відбивна, картопля з курячим стегном, плов.

Якщо ви маєте особливості харчування потрібно заздалегідь попередити менеджера з прийому замовлень та кухаря на турі. Ми можемо подати вам страву без вказаного інгридіента або приготувати щось з  вегетаріанських страв. Особливі продукти з вашого раціону рекомендуємо взяти з собою самостійно.

Туристичний сніданок можна замінити на легкий.

avatar
March 2021

Чудовий табір, дуже смачна їжа, дуже круті сплави, та дуже гарне ставлення до гостей. Хочете добавки? - не проблема. Будь щось треба, вам тут завжди раді допомоги. Хотілось б окремо написати про Віктора, він нас фактично няньчив. Дуже приємна, весела та безкорислива людина. Ще обов'язково приїдемо. Емоцій купа гарантовано.

(с) Yurii Buchek

avatar
Павло
May 2018

Ще років 5 назад дивлячись чужі фото з рафтингу по Черемошу, я навіть і не мріяла про таке. Мені здавалося, що таким видом відпочинку займаються якісь особливі люди, дуже міцні і витривалі, а що я... тому і не мріяла.... Але не так сталось, як гадалось! Події так склалися, що в моєму житті з'явилися і гори, і річки, був рафтинг на Мигійських порогах, а тепер і Черемош! Якщо враження про гори я ще можу змалювати словами, то враження від сплаву по Черемошу мені описати важко. Це надзвичайне відчуття, коли катамаран чи байдарка з розгону влітає в поріг, і тебе з головою накриває шаленним потоком води! Вода через край, емоції так само))) А потім після проходження порогу дрейфуєш за течією, оглядаючи оточуючі пейзажі. Скажу по-секрету: краще за все сидіти попереду, тоді весь адреналін ваш. І все-таке не зможу передати вам своїх вражень, коли на горизонті з"являється новий поріг, ще більший, ніж попередній! І знову команда інструктора: "Усі разом, вперед!!!" Мені було байдуже, що там зверху майже весь час моросив дощ, що вода була далеко не літньої температури... Головне, що команда працювала злагоджено, що ми не пропустили жодної "бочки", що в мою скарбничку вражень -"дзинь" - гучно і дзвінко додалося ще одне враження, а мабуть і не одне))))
Трохи про сходження на г. Смотрич. Підйом був досить крутий. І я не очікувала, що так швидко ми потрапимо в сніг! Але відступати було якось не солідно, тому крок за кроком пхалася вперед. Просувалися ми не так швидко, як хотілося. Адже повернутися в табір сподівали я ще засвітла. Мене рятували трекінгові палки - мої палички-виручалочки! На одному з привалів ми запитали інструктора:
- Ростік, ти якби без нас йшов, мабуть був би вже на Попі Івані?
- Якби я без вас був, то лежав би вдома на дивані і відпочивав))
І все-таки у нас була мотивація як найшвидше піднятися на Смотрич - там у нас мав бути солодкий перекус- козинаки, халва і гарячий чай з термоса! Тим часом небо почало прояснюватися, і ми йшли в очікуванні неосяжних краєвидів!
Якось мене запитали: "Ти багато подорожуєш. Чи є таке місце, куди б тобі хотілося повернутися знову?"
- повернутися хочеться усюди, але ще більше місць, де я не була взагалі, і туди кортить потрапити ще більше! І щойно закінчується одна подорож, як я вже мрію про іншу... Цей раз був виключенням з правил. На Попі Івані Чорногірському, як і на Вухатому Камені, я була вдруге. Перший раз два роки тому влітку, нині- засніженою весною. Тоді цікаво було побачити закинуту обсерваторію, зараз я шаленіла від чудернацьких сніжних пейзажів! Йдеш по снігу ніби-то втрамбованою стежкою, і раптом раз... і провалюєшся по коліна, і розумієш що під снігом ще жереп, і ти не зовсім по землі йдеш)). Знаєте, розказати мої враження і відчуття дуже важко, та мабуть і не треба. Ліпше при нагоді сходіть весною в гори самі... за підсніжниками ))
Ще років 5 назад дивлячись чужі фото з рафтингу по Черемошу, я навіть і не мріяла про таке. Мені здавалося, що таким видом відпочинку займаються якісь особливі люди, дуже міцні і витривалі, а що я... тому і не мріяла.... Але не так сталось, як гадалось! Події так склалися, що в моєму житті з'явилися і гори, і річки, був рафтинг на Мигійських порогах, а тепер і Черемош! Якщо враження про гори я ще можу змалювати словами, то враження від сплаву по Черемошу мені описати важко. Це надзвичайне відчуття, коли катамаран чи байдарка з розгону влітає в поріг, і тебе з головою накриває шаленним потоком води! Вода через край, емоції так само))) А потім після проходження порогу дрейфуєш за течією, оглядаючи оточуючі пейзажі. Скажу по-секрету: краще за все сидіти попереду, тоді весь адреналін ваш. І все-таке не зможу передати вам своїх вражень, коли на горизонті з"являється новий поріг, ще більший, ніж попередній! І знову команда інструктора: "Усі разом, вперед!!!" Мені було байдуже, що там зверху майже весь час моросив дощ, що вода була далеко не літньої температури... Головне, що команда працювала злагоджено, що ми не пропустили жодної "бочки", що в мою скарбничку вражень -"дзинь" - гучно і дзвінко додалося ще одне враження, а мабуть і не одне))))
Трохи про сходження на г. Смотрич. Підйом був досить крутий. І я не очікувала, що так швидко ми потрапимо в сніг! Але відступати було якось не солідно, тому крок за кроком пхалася вперед. Просувалися ми не так швидко, як хотілося. Адже повернутися в табір сподівали я ще засвітла. Мене рятували трекінгові палки - мої палички-виручалочки! На одному з привалів ми запитали інструктора:
- Ростік, ти якби без нас йшов, мабуть був би вже на Попі Івані?
- Якби я без вас був, то лежав би вдома на дивані і відпочивав))
І все-таки у нас була мотивація як найшвидше піднятися на Смотрич - там у нас мав бути солодкий перекус- козинаки, халва і гарячий чай з термоса! Тим часом небо почало прояснюватися, і ми йшли в очікуванні неосяжних краєвидів!
Якось мене запитали: "Ти багато подорожуєш. Чи є таке місце, куди б тобі хотілося повернутися знову?"
- повернутися хочеться усюди, але ще більше місць, де я не була взагалі, і туди кортить потрапити ще більше! І щойно закінчується одна подорож, як я вже мрію про іншу... Цей раз був виключенням з правил. На Попі Івані Чорногірському, як і на Вухатому Камені, я була вдруге. Перший раз два роки тому влітку, нині- засніженою весною. Тоді цікаво було побачити закинуту обсерваторію, зараз я шаленіла від чудернацьких сніжних пейзажів! Йдеш по снігу ніби-то втрамбованою стежкою, і раптом раз... і провалюєшся по коліна, і розумієш що під снігом ще жереп, і ти не зовсім по землі йдеш)). Знаєте, розказати мої враження і відчуття дуже важко, та мабуть і не треба. Ліпше при нагоді сходіть весною в гори самі... за підсніжниками ))

avatar
Таня
January 2015

Нарешті я наважилася на весняний рафтинг. Тур забронювала ще до нового року, були проблеми з квитками.... Але цей довгоочікуваний момент настав! Все склалося найкращим чином, отримала масу позитиву! Вважаю що з погодою пощастило як найкраще. Дуже вдячна інструкторам за їх професійну роботу, комунікабельність, відкритість! Окрема подяка нашим кухарям, які готували смачні сніданки-обіди-вечері! Передати свої враження на 100% словами важко, це треба відчути самому. А ще для повної гостроти відчуттів раджу на весь термін туру вимкнути усі засоби зв"язку і повністю, як то кажуть, злитися з природою;)