EN
Schedule: Mon-Fri 9 am-6 pm

Trekking in the Carpathians: To the land of mountain lakes

Price: 77 $
Duration: 4 days
Order tour

If you have any questions please call us

+38 096 212 40 71

banner picture
Trekking in the Carpathians: To the land of mountain lakes

Svydovets is the land of mountain lakes and alpine meadows. Hutsuls with Carpathian sheep dogs have pastured sheep and cows for centuries on the mountains covered with lush grass. Maybe, you can even milk a cow and taste new clean milk. There certainly won’t be a deficit of water for swimming on the Carpathian highlands.
Moderate physical activity, clean mountain air, sun, swimming in mountain lakes and sun bathing is almost as on the sea beach but 1800 meters above.

Include in the price
Price not includes
Time and meeting place for the tour

Meeting at the railway station in Kvasy at 9:15 am. How to get to the tour?

Day 1: Kvasy Village – mountain meadow Brailka, 7 km

 • meeting with the guide, light snack, preparation for the trip
 • hiking route: Kvasy Village  – mountain meadow Brailka, 7 km
 • snack
 • encamping and dinner

Day 2: mountain meadow Brailka – Mountain Blyznyuky – Vorozheska Lake, 17 km

 • breakfast
 • breaking camp
 • hiking route: mountain meadow Brailka  – Mountain Blyznyuky (1880 m) – Vorozheska Lake (1450 m; round, diameter – 95 m, area – 0.7 ha, depth – under 4.5 m), 17 km
 • snack
 • encamping and dinner

Day 3: Vorozheska Lake - Black Tysa River, 10 km

 • breakfast
 • breaking camp
 • optionally, hike to Upper Hereshaska Lake and Apshenets Lake, 10 km
 • snack
 • hiking route: Vorozheska Lake – Black Tysa River, 10 km
 • encamping and dinner

Day 4: Black Tysa River - Yasinia, 14 km

 • breakfast
 • breaking camp
 • hiking route: Black Tysa River - Yasinia, 14 km
 • snack, ending of the tour

Time and place of ending the tour

Departure from Yasinia should be planned after 6 p.m. How to get back home?

Clothes and boots:
 1. Summer trekking shoes
 2. Jacket
 3. Shorts
 4. Sweater
 5. Warm sweater
 6. Raincoat
 7. Wind jacket
Equipment:
 1. Sleeping set (sleeping bag+sleeping pad) (Rent)
 2. Backpack main (Rent)
 3. Gaiters (Rent)
 4. Tent
 5. Personal dishes: metal or plastic (so that it does not crash) plate, spoon, mug
 6. Flashlight
 7. Flask
 8. Staff for sitting
 9. Trekking poles
 10. Knife
 11. Lighter
Other:
 1. Hygiene products: toothbrush, paste, towel
 2. Personal first-aid kit
Погода і природа. Коли краще йти у похід?

Погода може змінюватися кілька разів протягом дня від спеки до грози з градом. Зверху на хребті переважає сильний вітер, тому обов’язково потрібно мати вітронепродувний одяг.

В сонячний день можна дуже швидко обгоріти, тому необхідно мати панамку і крем від засмаги.

Вночі температура значно опускатися. Бажано мати рукавиці, шапку, теплий одяг для ночівлі.

Дощ може випасти непередбачувано навіть якщо прогнозують сонячний день. Потрібно бути готовим до руху під час дощу. Потрібні дощовик або пончо для себе і рюкзака.


У травні походи найважчі через критичну мінливість погоди і імовірну наявність снігу на маршруті. Тож речей треба брати побільше, а маршрути ми пропонуємо полегшеної складності. Основна принада – крокуси, контрасні краєвиди хвойних лісів, зелені та снігу. 

У червні погода тепліша, але все ще буває досить прохолодно і дощі.  Лише у першій половині червня можна побачити рожеві гори – цвіте рододендрон. Рожевий відтінок проглядається на кілька десятків кілометрів вздовж хребта. Світлові дні найдовші. З червня до вересня на полонинах можна поспілкуватися з вівчарями, скуштувати та придбати молоко, бринзу, будз, вурду.
У липні та серпні погода тепла, з несподіваними дощами. Є чорниці і малина, можна збирати білі гриби та трави на чай.
У вересні  холоднішає і починає дощити. Час збирати білі гриби, і з середини місяця-  брусницю.

Більше про сезони в Карпатах.
Пакування рюкзака. Власний намет

Літраж рюкзака від 60 літрів для дівчат і 70-80 літрів для хлопців.

При виїзді з дому обов’язково потрібно залишити місце на загальне спорядження і харчі. Якщо кількість хлопців рівна або більша за кількість дівчат, то загальне спорядження ділиться лише серед хлопців по 3-3,5кг, харчі діляться між всіма по 1 кг на особу на день. Якщо в групі лише жінки або чоловіки, то і вантаж ділиться порівну, і вага загального спорядження буде близько 2-2,5 кг, харчів - 1 кг на особу на день.

Наприклад, на 6 денний похід потрібно мати місце і бути готовому нести 7-9 кг ваги крім особистого спорядження.

В перші дні вага рюкзака велика. Беріть найнеобхідніші речі згідно рекомендованого списку одягу і спорядження. Щоб було легше не беріть велику кількість кремів, пінок, шампунів, кілька змін чистого одягу. Достатньо мати одну футболку, штани, на весь час походу і одну на зміну після спуску в цивілізацію. Ваша нова футболка стане такою ж спітнілою як і попередня протягом перших півгодини ходу.

Не беріть заначки продуктів і алкоголю. Ми розробили калорійне, різноманітне і поживне меню перевірене у багатьох походах. Їжі буде достатньо. Під час активної частини походу споживання алкоголю заборонене, і ми не рекомендуємо споживати алкоголь під час відпочинку. Це зменшує швидкість руху команди,і може провокувати конфлікти у групі.

Рекомендуємо мати все вказане у списку одягу і спорядження.

Читайте також про спорядження на прокат, а також правила пакування рюкзака.

 

Ми з особливою увагою ставимося до власних наметів учасників.

Намети Турклубу від виробників Fiord, Nansen, Terra Incognita.
Важать близько 1 кг на особу для трійки і 1,5 кг для двійки, з алюмінієвими, переважно зовнішніми для швидкості зборки дугами, невеликими тамбурами,  виготовлені із матеріалів стійких до потужних вітрів і злив.

Якщо ваш намет має гірші характеристики і більшу вагу, наполегливо рекомендуємо скористатися нашими наметами. Це зайва вага, яка лягає на плечі всієї групи. Ми також не зможемо забезпечити ремонт такого намету. Для наших наметів у нас є ремнабір. 
Брати власний намет ми рекомендуємо якщо вас двоє або троє.

Для учасників, які приєднуються по одному, це особливо гостре питання - беручи власний намет вам точно доведеться нести його самому і жити в ньому самому. При цьому вага загального спорядження і їжі для вас не буде зменшена. Чи вартий комфорт проживання в своєму наметі додаткової ваги на своїх плечах, вирішувати вам.

Особливості харчування

В поході ми готуємо їжу в загальному казані, або з пакетів індивідуального харчування.

Якщо ви маєте особливості харчування потрібно заздалегідь попередити менеджера з прийому замовлень та інструктора на турі. Ми можемо подати вам страву без вказаного інгридіента. Особливі продукти з вашого раціону рекомендуємо взяти з собою самостійно.

Для вегетаріанців зазвичай практикуємо подавати ті ж страви, що готуються для всіх, але без м'яса, з додатковою порцією сиру.
Більше про організацію харчування у поході.

Склад учасників, рівень підготовки та психологічні аспекти, подорож з дітьми

Кількість учасників у групі 5-12 осіб, у святкові дати до 20 осіб.
Зазвичай, у групі кількість дівчат перевищує  кількість хлопців. Пишемо це для того, щоб привернути до участі хлопців :). 
За віком учасники переважно 20-40 річні. Бувають виключення, але із людьми, які виходять за вікову межу проводиться додаткова співбесіда.

Фізична підготовка та складнощі турів.

З людьми з надмірною вагою ми проводимо додаткові співбесіди  щодо участі. Бувало ми пропонували сплави або короткотривалі радіальні прогулянки в гори враховуючи фізіологічні особливості учасника.
Досвід учасників буває різним. Новачкам ми радимо спершу  сходити у короткотривалий похід на 3-4 дні. 
Традиційно, участь беруть молоді офісні працівники  із середнім рівнем фізичної підготовки. У повсякденному житті вони займаються ранковими пробіжками, шейпінгом і т.п. 


Є хороше старе правило  «караван рухається зі швидкістю найповільнішого верблюда». Так само намагаємось робити і ми. Такий рух дає можливість згуртувати команду, пройти маршрут всією командою, створює дружню атмосферу підтримки і взаємодопомоги. 


В поході на 5-10 днів потрібно бути готовим до тривалого контакту із обмеженою кількістю учасників.

Так, радянська література описує, що особливо напруженими є  4-5 день походу, в цей час напруження досягає піку, учасники дратуються через дрібнички. До цього варто бути готовими і намагатися згладити напруження.  Також, дратівливість піднімається під вечір, коли всі вже замучені, а ще потрібно приготувати їжу і розкласти намети. Тож, враховуючи цю специфіку походів, варто особливу увагу приділити ретельній підготовці власного спорядження і зменшеню власного вантажу, який буде менше вас виснажувати.


Якщо ви хочете піти в гори з дітьми, або маєте невеликі  відхилення за віком/вагою/ фіз.підготовкою чи переконаннями, ми рекомендуємо формувати окрему закриту групу. Вам потрібно буде зібрати або оплатити тур за 5 чоловік.

Інструктори. Перша мед.допомога, нещасні випадки/травми, сходження з маршруту, страховка

З групою до 15 осіб працює один інструктор.  При збільшеній групі на маршрут виходять два інструктори.

В обов’язки інструктора входить:

- супровід групи по маршруту  

- консультації щодо використання спорядження

- перенесеня такоїж ж ваги як і інші учасники 

- показує, де можна зібрати дрова, де набрати воду, де і як поставити намет

- координує  процес приготування їжі.

  Учасники долучаються до побутових справ, допомагають із дровами/водою та з приготуванням їжі. 

 

В інструктора є аптечка в складі якої є незначна кількість засобів від застуди, кілька знеболюючих, ліки від шлунково-кишкових проблем, серцеві, перев’язка. Специфічні особисті ліки потрібно взяти самому.

Візьміть з собою особистий еластичний бинт і пластир в рулончику. Найчастіша проблема у горах – натерті ноги. Інструктор не є медичним працівником, він може надати посильну долікарську допомогу при незначних травмах.

В разі серйозних захворювань/травм інструктор виходить на зв'язок з контрольно-рятувальною службою, мед.закладом або нашим медиком і отримує від них професійну консультацію.

Переважна більшість наших інструкторів пройшли курси першої долікарської допомоги.

В разі необхідності сходження з маршруту: 
- якщо зійти потрібно в перший день походу, або група ще близько від населеного пункту – учасник повертається самостійно;
- якщо самому повернутися не можливо, через складність орієнтування – інструктор зводить учасника до найближчого населеного пункту.

З будь-якого місця вказаного у наших маршрутах можна дійти до населеного пункту протягом дня.
- в разі критичної ситуації (значна травма з імобілізацією учасника) до групи виїжджає або позашляховик, або фіра, при цьому інструктор, а при необхідності і вся група зносить учасника до транспорту. Звідки його перевозять до медичного закладу.
Витрати на евакуацію та транспортування не входять у вартість туру і оплачуються учаникими.
Учасники походу страхуються самостійно. 
Для замовлення страховки можна звернутися до менеджера Турклубу.

Гігієна в поході та сміття в горах

На маршрутах не передбачається місць, де можна прийняти душ або ванну. Помитись можна практично всюди. Стоянки завжди знаходяться поруч із джерелом/потічком. Для миття можна набрати води та підігріти на вогні в пластиковій пляшці. 

Вологі серветки допомагають підтримувати гігієну. Для походу вистачає 1-2 пачки по 15 серветок, хоча іноді дівчата беруть по 200 шт.

В поході голова має бути покрита панамкою, бафом банданою, капішон або шапкою.
 Ніхто не бачитиме вашої брудної голови. 
 Радимо голову  помити в останній день походу перед виходом у цивілізацію. Після кількох годин походу волосся виглядає так само як і до миття.

Гігієнічний набір рекомендуємо зменшити. 

Для походу вистачить:

- шматок мила

- 1-2 пакетики шампуню

- малий тюбик пасти і дорожня зубна щітка розмірами 5-8 см

- малий крем від засмаги у малій банці на закрутці щоб не розмазався по всьому рюкзаку

- туалетний папір, який можна використовувати і для миття посуду

- вологі серветки

- предмети особистої гігієни, прокладки, рівно стільки скільки може знадобитися

- необхідних додаткових засобів гігієни в малій кількості.
Рушник 
Великий рушник довго сохне і займає багато місця і ваги.

 Спробуйте обійтися найменшим. Його може замінити туалетний папір, або синтетичні рушнички малі за об’ємом, легкі і  швидко висихають.
Туалет 

На стоянках використовуємо лопатку для закопування екскрементів.

Бережемо гори чистими.

Обов'язково дрібне сміття збираємо у свої кишені, більше сміття збираємо у пакет, який або несемо до найближчого населеного пункту або перепалюємо на стоянці. Намагаємось не перепалювати ПЕТ пляшки, що шкодить атмосфері. Бляшані консервні банки перепалюємо і закопуємо. Перепалена бляшанка швидко розкладається. Скла практично не маємо, якщо хтось приніс з собою – повинен знести вниз.

Екологічний принцип- брати якомога менше пластикового сміття в гори.

 
avatar
July 2015

Карпатські Гори… На них не можливо дивитись без захвату. Вони починаються тут, під самісінькими твоїми ногами, з невеличких кущиків чорниць і стрункими високими травинками, що закінчуються тугими колосочками, на яких, мов на струнах, грає вітер, перетворюючи простір навколо тебе на схвильоване, соломино - зелене море. Коли око вже не в змозі вловити того хвилювання, видається, що ті гори вкриті ніжним блідо – салатовим оксамитом, а далі… далі, де гірські верхівки ніжяться в лагідних густих білих хмарках, гори набувають пронизливого, сизо-голубого кольору...

avatar
July 2013

 

Це був чотириденний тур. Враження позитивне. Раніше пробував з іншим турклубом - з цим краще набагато.
І дощу не було всі 4 дні  
В перший день йшли восновному підгору. Незважаючи, що ходжу часто, йти було ну дуже тяжко. Але ж в цьому і кайф, чи не так??
Наче й небагато кілометрів пройшли (до десяти), але під кінець ноги ледве несли.
Спав як убитий.
Другий день найбільше сподобався. В плані пейзажів. Дуже гарно. Просто дух часом перехоплювало. Я б ото туди сюди так тиждень по хребту ходив... Видерлись на Близциню. Ех... Треба було там довше постояти.
Під кінець додибали до крутого спуска, який нас як виявилось вивів до чарівного озера - такого ж прозорого, як і холодного. Хоча декому воно мабуть здалось холоднішим, ніж мені. Одним словом перше, що зробив - це заліз в озеро. Ух.... Хвилин 15 не вилазив. Спочатку було навіть холодно, але далі прийшло приємне пощипування, яке неймовірно бадьорило і освіжало (в другий день ми пройшли більше раза в два, ніж в перший).
Коротше, перехід по хребту і гірське озеро - це супер.
Поївши заліз у озеро ще раз. На цей раз не вилазив довше. Кайф....
Третій день.... Малося йти ще до двох гірських озер. Прийшли до першого. Постояли, подивились.... гарно. Але вже багато людей на автобусах і інших туристів, що по маршртуту туди сюди сновигають. Коротше - вже не те..... не відчувається первозданність і чистота гір.... Інструктор сказав, що третє озеро таке ж, як і друге, то вирішили туди вже не йти одноголосним голосуванням. На рішення вплинув той факт, що спочатку треба було дертись на гору, спускатись, а потім тією ж дорогою йти назад. Подумали і пішли назад до першого озера, де ми знову купались, їли брусніку, овечий сир і просто відпочивали від ходіння. Багато купались....
Четвертий день. Повернення. Йшли восновному по лісі. Йшли в цей день найдовше. Але нас підгянало те, що поперед нас чекала вже приготована їжа і рафтинг. Так, я забув сказати, на п"ятий день був ще рафтинг. Рагу було відмінним, рафтинг непоганим, а було б на 30 сантиметрів більше води - то ціни б не було. Але що тут жалітись - якщо це літо. Найкращий рафтинг, як не крути, весною.
Що найбільше сподобалось:
- з останніх сил видертись на гору, впасти з ніг, і слухаючи якогось цвіркуна під вухом, дивитись на гірські хребти, що розкидаються перед тобою...
- знесиленим, обпеченим і обвітреним залізти в холоднюще гірське озеро... ех, частіше б так...
- смачне рагу в кінці дороги (подвійна порція).

Це був чотириденний тур. Враження позитивне. Раніше пробував з іншим турклубом - з цим краще набагато.І дощу не було всі 4 дні  В перший день йшли восновному підгору. Незважаючи, що ходжу часто, йти було ну дуже тяжко. Але ж в цьому і кайф, чи не так??Наче й небагато кілометрів пройшли (до десяти), але під кінець ноги ледве несли.Спав як убитий.Другий день найбільше сподобався. В плані пейзажів. Дуже гарно. Просто дух часом перехоплювало. Я б ото туди сюди так тиждень по хребту ходив... Видерлись на Близциню. Ех... Треба було там довше постояти.Під кінець додибали до крутого спуска, який нас як виявилось вивів до чарівного озера - такого ж прозорого, як і холодного. Хоча декому воно мабуть здалось холоднішим, ніж мені. Одним словом перше, що зробив - це заліз в озеро. Ух.... Хвилин 15 не вилазив. Спочатку було навіть холодно, але далі прийшло приємне пощипування, яке неймовірно бадьорило і освіжало (в другий день ми пройшли більше раза в два, ніж в перший).Коротше, перехід по хребту і гірське озеро - це супер.Поївши заліз у озеро ще раз. На цей раз не вилазив довше. Кайф....Третій день.... Малося йти ще до двох гірських озер. Прийшли до першого. Постояли, подивились.... гарно. Але вже багато людей на автобусах і інших туристів, що по маршртуту туди сюди сновигають. Коротше - вже не те..... не відчувається первозданність і чистота гір.... Інструктор сказав, що третє озеро таке ж, як і друге, то вирішили туди вже не йти одноголосним голосуванням. На рішення вплинув той факт, що спочатку треба було дертись на гору, спускатись, а потім тією ж дорогою йти назад. Подумали і пішли назад до першого озера, де ми знову купались, їли брусніку, овечий сир і просто відпочивали від ходіння. Багато купались....Четвертий день. Повернення. Йшли восновному по лісі. Йшли в цей день найдовше. Але нас підгянало те, що поперед нас чекала вже приготована їжа і рафтинг. Так, я забув сказати, на п"ятий день був ще рафтинг. Рагу було відмінним, рафтинг непоганим, а було б на 30 сантиметрів більше води - то ціни б не було. Але що тут жалітись - якщо це літо. Найкращий рафтинг, як не крути, весною.Що найбільше сподобалось:- з останніх сил видертись на гору, впасти з ніг, і слухаючи якогось цвіркуна під вухом, дивитись на гірські хребти, що розкидаються перед тобою...- знесиленим, обпеченим і обвітреним залізти в холоднюще гірське озеро... ех, частіше б так...- смачне рагу в кінці дороги (подвійна порція).

avatar
Іра
July 2012

 

Наш, з мамою, перший досвід піших походів в Карпати, увінчався успіхом! Ідея піти в гори народилася дуже давно. Ми ретельно шукали організацію, якій можемо довіритись у такому відповідальному питанні. Взявши минулого року участь у незабутньому сплаві по Дністру, ми переконалися що з Командою Турклубу можна йти і в гори. А далі все виявилося дуже просто. Ми вибрали тур, відправивши заявку, дуже швидко отримали на неї відповідь. Турклуб дуже ретельно і відповідально ставиться до всіх заявників, і побачивши, що мама вперше йде в гори, а ще й її вік, засумнівався. Довелося їх сильно переконувати, і навіть для цього підключати нашого інструктора Іллю з минулорічного сплаву по Дністру, щоб він за нас заступився і розказав що мама дійде до пункту призначення по-любому. Ось він, довгоочікуваний момент позитивної відповіді! Швидкі збори, покупка квитків. І ми вже їдемо в таксі на потяг)) В Івано-Франківську, нас зустріли традиційно вчасно, посадили в буси і повезли ..
На 3км нас погодували і дорога стала веселішою. Але не від того що ми не голодні, а від того, що вгору стало ще крутіше! З невеликими привалами ми прийшли на першу стоянку, і поки освоювали поляну встиг піти дощ, але нашим інструкторам він не завадив заварити чай і приготувати поживну вечерю)))

Наш, з мамою, перший досвід піших походів в Карпати, увінчався успіхом! Ідея піти в гори народилася дуже давно. Ми ретельно шукали організацію, якій можемо довіритись у такому відповідальному питанні. Взявши минулого року участь у незабутньому сплаві по Дністру, ми переконалися що з Командою Турклубу можна йти і в гори. А далі все виявилося дуже просто. Ми вибрали тур, відправивши заявку, дуже швидко отримали на неї відповідь. Турклуб дуже ретельно і відповідально ставиться до всіх заявників, і побачивши, що мама вперше йде в гори, а ще й її вік, засумнівався. Довелося їх сильно переконувати, і навіть для цього підключати нашого інструктора Іллю з минулорічного сплаву по Дністру, щоб він за нас заступився і розказав що мама дійде до пункту призначення по-любому. Ось він, довгоочікуваний момент позитивної відповіді! Швидкі збори, покупка квитків. І ми вже їдемо в таксі на потяг)) В Івано-Франківську, нас зустріли традиційно вчасно, посадили в буси і повезли ..На 3км нас погодували і дорога стала веселішою. Але не від того що ми не голодні, а від того, що вгору стало ще крутіше! З невеликими привалами ми прийшли на першу стоянку, і поки освоювали поляну встиг піти дощ, але нашим інструкторам він не завадив заварити чай і приготувати поживну вечерю)))