UK
Розклад: Пн-Пт 9 - 18

Про фізичну підготовку і складність турів

Учасникам турів варто уявляти складність походів для того, щоб комфортно почувати себе на маршруті. Більшість турів розрахована на здорових людей, без зайвої ваги, які час від часу займаються фізичною активністю. Здорових - це без хвороб, які заважають значній фізичній активності (пульс 150-190 ударів за хвилину), психічно адекватних. Більш детально щодо кожного виду туризму можна почитати нижче. 

Загальні тези:

  • можна сказати, що для сплавів по рівнинних річках не потрібно особливої фізпідготовки
  • в піших походах дещо складніше, ніж на сплавах
  • в сходженнях на гори та в зимових чи лижних походах складніше ніж в літніх походах.    
  • чим краще ви фізично підготовлені, тим приємніше буде вам у поході
  • темп кожної групи визначається власне групою, тож бувають групи "сильні і швидкі", а бувають не дуже :)
  • на жаль, не всі учасники читають цю сторінку, тому варто бути готовим, що вам прийдеться підчікувати більш слабких учасників

Фізична підготовка на сплавах

Сплави по рівнинних річках (Дністер, Збруч, Буг) - найпростіший вид активного відпочинку серед тих, які пропонує наш Турклуб. На катамарані чи рафті звичайно варто гребти, але якщо ви втомитесь і перестанете, то можливо, гребтиме ваш сусід. А якщо ні, то все одно нічого страшного не станеться. Просто група трохи пізніше стане на ночівлю, пізніше повечеряє або керівник сплаву трохи скоротить маршрут. Загалом більшість дня проходить на катамарані, з регулярними причалами на екскурсії, технічними зупинками, зупинкою на обід. Значна вага чи великий живіт повністю ляже на дупу, яка муситиме сидіти на не дуже м'якій і високій сидушці катамарану.

Фізична підготовка не потрібна. Людина повинна бути здоровою, вміти вилазити на підвищення висотою 50 см. Бажано вміти плавати.


На рафтингу по гірських річках (Черемош, Прут, Білий Черемош, Чорна Тиса) вже буде дещо складніше. При проходженні порогів інструктор дуже сподівається, що ви будете гребти. Якщо на Черемоші інструктор може, як правило, успішно пройти пороги з негребучим екіпажем, то на Пруті та Білому Черемоші це не реально. Тож на гірських річках точно потрібно гребти, хоч і не так довго, як на рівнинних, зате це критично важливо для вашого здоров'я. Якщо ви сплавлятиметесь без інструктора, сильний гребок буде ще більш актуальним. Сплави в горах більш короткі, ніж рівнинні, але більш напружені. Добре, якщо ви маєте досвід сплавів по рівнинних річках. Особи з значною зайвою вагою можуть не допускатись до сплавів через утруднення процесу рятування з води.

Фізична підготовка не потрібна. Людина повинна бути здоровою, без значної зайвої ваги, вміти швидко вилазити на підвищення висотою 50 см. Бажано вміти плавати.

На сплавах підвищеної складності (Ріоні, Мізунка, Прут), та в умовах високої води до сплаву допускаються тільки учасники, які мають досвід сплавів по Черемошу та на думку інструктора готові до сплаву на данній річці за данного рівня води.

Піші походи  

Піші походи фізично важчі за сплави, оскільки тут вам самостійно потрібно проходити близько 10-20 км за день, а також нести свій рюкзак. Щоб комфортно почувати себе в піших походах по Україні, варто час від часу бігати. Так, наприклад, добре буде, якщо ви 5 кілометрів пробігаєте за приблизно півгодини. Для того, щоб не травмувались колінні суглоби на спусках, варто вдома поприсідати. Незайвим буде також побігати по сходинкам, можна з легким рюкзачком.

Вимагається середня фізична підготовка, наприклад: за півгодини пробігати 4-5 км, присідати на 1 нозі - 5 разів. 

Сходження в горах, альпіністичні виїзди, зимові піші походи

В горах висотою вище 3000 метрів гарні фізичні кондиції стають життєво важливими. Тут з'являється небезпека висотної хвороби, а швидкість сходження набуває визначальної ваги. Тому до сходжень варто серйозно готуватись, регулярно бігати та робити різноманітні вправи для покращення кардіо-респіраторної витривалості.

Вимагається гарна фізична підготовка, наприклад: за півгодини пробігати 5-6 км, присідати на 1 нозі - 10-15 разів.