EN
Schedule: Mon-Fri 9 am-6 pm

Operation "Maramorosh"

Price: 115 $
Duration: 5 days
Order tour

If you have any questions please call us

+38 096 212 40 71

banner picture
Operation "Maramorosh"

Marmorosy... until recently a real Terra Incognita, closed area for visiting tourists, since Ukraine-Romania border stretches there. This is precisely why you can see there so many animals' traces in winter and so few tourists in summer.

Another name of this district is Marmorosy Alps and it speaks for itself. If you want to get into the high mountains with steep rocky slopes no better place you could find than Marmorosy, land of rocks and mountain valleys. What you will see is Caucasus scenery with Carpathian colouring. Marmorosy Pip Ivan (1937 m) and Chornohora Pip Ivan (2028 m), raisins of the route, will charm you with their rocky splendour and wild beauty. Columns of Ukraine-Romania border will accompany you along the route. White Elephant ruins (Polish observatory) on the peak of Chornohora 2-thousander will impress you with its stone calmness.

Attention! To participate in this tour every participant should be registered at frontier point beforehand. Therefore, in term of week before the tour we close receiving of the requests.

Include in the price
Price not includes
Time and meeting place for the tour

Meeting at the railway station in Rakhiv at 9:45 am. How to get to the tour?

Day 1: Dilove Village - Bilyi (White) Brook - mountain valley Strumkiv, 7 km

 

 • transfer to Dilove Village
 • registration at the border
 • snack, preparation for the trip
 • hiking route: Dilove Village - Bilyi (White) Brook - mountain valley Strumkiv, 7 km
 • encamping and dinner

Day 2: mountain valley Strumkiv - Zherban Mountain - Marmorosy Pip Ivan - slopes of Marmorosy Pip Ivan, 11 km

 • breakfast
 • hiking route: mountain valley Strumkiv - Ukraine-Romania border - Zherban Mountain (1794 m) - Marmorosy Pip Ivan (1937 m) - slopes of Marmorosy Pip Ivan, 11 km
 • encamping and dinner

Day 3: slopes of Marmorosy Pip Ivan - Mezypotoky Mountains - Myka-Mare - slopes of Stih Mountain, 21 km

 • breakfast

 • breaking camp

 • hiking route: slopes of Marmorosy Pip Ivan - Mezypotoky Mountains (1713 m) - Myka-Mare (1816 m) - slopes of Stih Mountain, 21 km

 • encamping and dinner

Day 4: Stih Mountain - Byhid Mountain - Cornohora Pip Ivan - Vuhatyi Kamin Mountain, 16 km

 • breakfast
 • breaking camp
 • hiking route: Stih Mountain - Byhid Mountain (1471 m) - Cornohora Pip Ivan (2028 m) - Vuhatyi Kamin Mountain, 16 km
 • encamping and dinner

Day 5: Vuhatyi Kamin Mountain – Black Cheremosh River, 10 km

 • breakfast
 • breaking camp
 • hiking route: Vuhatyi Kamin Mountain (1471 m) – Black Cheremosh River, 10 km
 • snack
 • transfer to Vorokhta, ending of the tour. 

Time and place of ending the tour

Departure from Vorokhta should be planned after 6 p.m. How to get back home?

Clothes and boots:
 1. Summer trekking shoes
 2. Jacket
 3. Shorts
 4. Rafting shoes
 5. Sweater
 6. Raincoat
Equipment:
 1. Sleeping set (sleeping bag+sleeping pad) (Rent)
 2. Backpack main (Rent)
 3. Tent
 4. Gaiters (Rent)
 5. Personal dishes: metal or plastic (so that it does not crash) plate, spoon, mug
 6. Flashlight
 7. Flask
 8. Staff for sitting
 9. Trekking poles
 10. Knife
 11. Lighter
Other:
 1. Hygiene products: toothbrush, paste, towel
 2. Personal first-aid kit
 3. Passport
Погода і природа. Коли краще йти у похід?

Погода може змінюватися кілька разів протягом дня від спеки до грози з градом. Зверху на хребті переважає сильний вітер, тому обов’язково потрібно мати вітронепродувний одяг.

В сонячний день можна дуже швидко обгоріти, тому необхідно мати панамку і крем від засмаги.

Вночі температура значно опускатися. Бажано мати рукавиці, шапку, теплий одяг для ночівлі.

Дощ може випасти непередбачувано навіть якщо прогнозують сонячний день. Потрібно бути готовим до руху під час дощу. Потрібні дощовик або пончо для себе і рюкзака.


У травні походи найважчі через критичну мінливість погоди і імовірну наявність снігу на маршруті. Тож речей треба брати побільше, а маршрути ми пропонуємо полегшеної складності. Основна принада – крокуси, контрасні краєвиди хвойних лісів, зелені та снігу. 

У червні погода тепліша, але все ще буває досить прохолодно і дощі.  Лише у першій половині червня можна побачити рожеві гори – цвіте рододендрон. Рожевий відтінок проглядається на кілька десятків кілометрів вздовж хребта. Світлові дні найдовші. З червня до вересня на полонинах можна поспілкуватися з вівчарями, скуштувати та придбати молоко, бринзу, будз, вурду.
У липні та серпні погода тепла, з несподіваними дощами. Є чорниці і малина, можна збирати білі гриби та трави на чай.
У вересні  холоднішає і починає дощити. Час збирати білі гриби, і з середини місяця-  брусницю.

Більше про сезони в Карпатах.
Пакування рюкзака. Власний намет

Літраж рюкзака від 60 літрів для дівчат і 70-80 літрів для хлопців.

При виїзді з дому обов’язково потрібно залишити місце на загальне спорядження і харчі. Якщо кількість хлопців рівна або більша за кількість дівчат, то загальне спорядження ділиться лише серед хлопців по 3-3,5кг, харчі діляться між всіма по 1 кг на особу на день. Якщо в групі лише жінки або чоловіки, то і вантаж ділиться порівну, і вага загального спорядження буде близько 2-2,5 кг, харчів - 1 кг на особу на день.

Наприклад, на 6 денний похід потрібно мати місце і бути готовому нести 7-9 кг ваги крім особистого спорядження.

В перші дні вага рюкзака велика. Беріть найнеобхідніші речі згідно рекомендованого списку одягу і спорядження. Щоб було легше не беріть велику кількість кремів, пінок, шампунів, кілька змін чистого одягу. Достатньо мати одну футболку, штани, на весь час походу і одну на зміну після спуску в цивілізацію. Ваша нова футболка стане такою ж спітнілою як і попередня протягом перших півгодини ходу.

Не беріть заначки продуктів і алкоголю. Ми розробили калорійне, різноманітне і поживне меню перевірене у багатьох походах. Їжі буде достатньо. Під час активної частини походу споживання алкоголю заборонене, і ми не рекомендуємо споживати алкоголь під час відпочинку. Це зменшує швидкість руху команди,і може провокувати конфлікти у групі.

Рекомендуємо мати все вказане у списку одягу і спорядження.

Читайте також про спорядження на прокат, а також правила пакування рюкзака.

 

Ми з особливою увагою ставимося до власних наметів учасників.

Намети Турклубу від виробників Fiord, Nansen, Terra Incognita.
Важать близько 1 кг на особу для трійки і 1,5 кг для двійки, з алюмінієвими, переважно зовнішніми для швидкості зборки дугами, невеликими тамбурами,  виготовлені із матеріалів стійких до потужних вітрів і злив.

Якщо ваш намет має гірші характеристики і більшу вагу, наполегливо рекомендуємо скористатися нашими наметами. Це зайва вага, яка лягає на плечі всієї групи. Ми також не зможемо забезпечити ремонт такого намету. Для наших наметів у нас є ремнабір. 
Брати власний намет ми рекомендуємо якщо вас двоє або троє.

Для учасників, які приєднуються по одному, це особливо гостре питання - беручи власний намет вам точно доведеться нести його самому і жити в ньому самому. При цьому вага загального спорядження і їжі для вас не буде зменшена. Чи вартий комфорт проживання в своєму наметі додаткової ваги на своїх плечах, вирішувати вам.

Особливості харчування

В поході ми готуємо їжу в загальному казані, або з пакетів індивідуального харчування.

Якщо ви маєте особливості харчування потрібно заздалегідь попередити менеджера з прийому замовлень та інструктора на турі. Ми можемо подати вам страву без вказаного інгридіента. Особливі продукти з вашого раціону рекомендуємо взяти з собою самостійно.

Для вегетаріанців зазвичай практикуємо подавати ті ж страви, що готуються для всіх, але без м'яса, з додатковою порцією сиру.
Більше про організацію харчування у поході.

Склад учасників, рівень підготовки та психологічні аспекти, подорож з дітьми

Кількість учасників у групі 5-12 осіб, у святкові дати до 20 осіб.
Зазвичай, у групі кількість дівчат перевищує  кількість хлопців. Пишемо це для того, щоб привернути до участі хлопців :). 
За віком учасники переважно 20-40 річні. Бувають виключення, але із людьми, які виходять за вікову межу проводиться додаткова співбесіда.

Фізична підготовка та складнощі турів.

З людьми з надмірною вагою ми проводимо додаткові співбесіди  щодо участі. Бувало ми пропонували сплави або короткотривалі радіальні прогулянки в гори враховуючи фізіологічні особливості учасника.
Досвід учасників буває різним. Новачкам ми радимо спершу  сходити у короткотривалий похід на 3-4 дні. 
Традиційно, участь беруть молоді офісні працівники  із середнім рівнем фізичної підготовки. У повсякденному житті вони займаються ранковими пробіжками, шейпінгом і т.п. 


Є хороше старе правило  «караван рухається зі швидкістю найповільнішого верблюда». Так само намагаємось робити і ми. Такий рух дає можливість згуртувати команду, пройти маршрут всією командою, створює дружню атмосферу підтримки і взаємодопомоги. 


В поході на 5-10 днів потрібно бути готовим до тривалого контакту із обмеженою кількістю учасників.

Так, радянська література описує, що особливо напруженими є  4-5 день походу, в цей час напруження досягає піку, учасники дратуються через дрібнички. До цього варто бути готовими і намагатися згладити напруження.  Також, дратівливість піднімається під вечір, коли всі вже замучені, а ще потрібно приготувати їжу і розкласти намети. Тож, враховуючи цю специфіку походів, варто особливу увагу приділити ретельній підготовці власного спорядження і зменшеню власного вантажу, який буде менше вас виснажувати.


Якщо ви хочете піти в гори з дітьми, або маєте невеликі  відхилення за віком/вагою/ фіз.підготовкою чи переконаннями, ми рекомендуємо формувати окрему закриту групу. Вам потрібно буде зібрати або оплатити тур за 5 чоловік.

Інструктори. Перша мед.допомога, нещасні випадки/травми, сходження з маршруту, страховка

З групою до 15 осіб працює один інструктор.  При збільшеній групі на маршрут виходять два інструктори.

В обов’язки інструктора входить:

- супровід групи по маршруту  

- консультації щодо використання спорядження

- перенесеня такоїж ж ваги як і інші учасники 

- показує, де можна зібрати дрова, де набрати воду, де і як поставити намет

- координує  процес приготування їжі.

  Учасники долучаються до побутових справ, допомагають із дровами/водою та з приготуванням їжі. 

 

В інструктора є аптечка в складі якої є незначна кількість засобів від застуди, кілька знеболюючих, ліки від шлунково-кишкових проблем, серцеві, перев’язка. Специфічні особисті ліки потрібно взяти самому.

Візьміть з собою особистий еластичний бинт і пластир в рулончику. Найчастіша проблема у горах – натерті ноги. Інструктор не є медичним працівником, він може надати посильну долікарську допомогу при незначних травмах.

В разі серйозних захворювань/травм інструктор виходить на зв'язок з контрольно-рятувальною службою, мед.закладом або нашим медиком і отримує від них професійну консультацію.

Переважна більшість наших інструкторів пройшли курси першої долікарської допомоги.

В разі необхідності сходження з маршруту: 
- якщо зійти потрібно в перший день походу, або група ще близько від населеного пункту – учасник повертається самостійно;
- якщо самому повернутися не можливо, через складність орієнтування – інструктор зводить учасника до найближчого населеного пункту.

З будь-якого місця вказаного у наших маршрутах можна дійти до населеного пункту протягом дня.
- в разі критичної ситуації (значна травма з імобілізацією учасника) до групи виїжджає або позашляховик, або фіра, при цьому інструктор, а при необхідності і вся група зносить учасника до транспорту. Звідки його перевозять до медичного закладу.
Витрати на евакуацію та транспортування не входять у вартість туру і оплачуються учаникими.
Учасники походу страхуються самостійно. 
Для замовлення страховки можна звернутися до менеджера Турклубу.

Гігієна в поході та сміття в горах

На маршрутах не передбачається місць, де можна прийняти душ або ванну. Помитись можна практично всюди. Стоянки завжди знаходяться поруч із джерелом/потічком. Для миття можна набрати води та підігріти на вогні в пластиковій пляшці. 

Вологі серветки допомагають підтримувати гігієну. Для походу вистачає 1-2 пачки по 15 серветок, хоча іноді дівчата беруть по 200 шт.

В поході голова має бути покрита панамкою, бафом банданою, капішон або шапкою.
 Ніхто не бачитиме вашої брудної голови. 
 Радимо голову  помити в останній день походу перед виходом у цивілізацію. Після кількох годин походу волосся виглядає так само як і до миття.

Гігієнічний набір рекомендуємо зменшити. 

Для походу вистачить:

- шматок мила

- 1-2 пакетики шампуню

- малий тюбик пасти і дорожня зубна щітка розмірами 5-8 см

- малий крем від засмаги у малій банці на закрутці щоб не розмазався по всьому рюкзаку

- туалетний папір, який можна використовувати і для миття посуду

- вологі серветки

- предмети особистої гігієни, прокладки, рівно стільки скільки може знадобитися

- необхідних додаткових засобів гігієни в малій кількості.
Рушник 
Великий рушник довго сохне і займає багато місця і ваги.

 Спробуйте обійтися найменшим. Його може замінити туалетний папір, або синтетичні рушнички малі за об’ємом, легкі і  швидко висихають.
Туалет 

На стоянках використовуємо лопатку для закопування екскрементів.

Бережемо гори чистими.

Обов'язково дрібне сміття збираємо у свої кишені, більше сміття збираємо у пакет, який або несемо до найближчого населеного пункту або перепалюємо на стоянці. Намагаємось не перепалювати ПЕТ пляшки, що шкодить атмосфері. Бляшані консервні банки перепалюємо і закопуємо. Перепалена бляшанка швидко розкладається. Скла практично не маємо, якщо хтось приніс з собою – повинен знести вниз.

Екологічний принцип- брати якомога менше пластикового сміття в гори.

 
avatar
manager
August 2016

Переглянула відгуки учасників походів і навіть знайшла свій минулорічний з походу До країни гірських озер!!!! Така ностальгія!!! Писала там, що мрію потрапити на Операцію Мараморош... Мрії збуваються!!! Цього року я була в "тому дикому краї"!!! то чому ж не поділитися враженнями? (вирішила я :-).
Почну з того, що цю подорож я подарувала собі на день народження - найсуперовіший подарунок, як виявилось згодом! Повторюсь, що з Турклубом подорожую вчетверте, але щоразу нові лише позитивні враження!!! Група налічувала 14 туристів, включно з Володимиром "Слоником" і Оксаною, не група, а БОМБА! Вся географічна карта України: Харків, Донецьк, Кривий Ріг, Дніпропетровщина, Львівщина, Черкаси, Київ, Житомир, Рівне, Кам'янець-Подільський, і всі необхіні для самостійного життя групи спеціальності: лікарі, педагог, бухгалтер, психолог, еколог, журналіст, фотограф, юрист, програмісти.
Всі молоді, цікаві, самобутні! Напочатку подорожі нас трохи освіжив дощик, не порадувала розбита тракторами дорога, але то на початку, мабуть, щоб далі ми зрозуміли, як нам пощастило з погодою, бо могло б бути... і не так. Далі все чудово: малина, ожина, чорниця, БІЛІ ГРИБИ! А краєвиди... Ще для себе відмітила відсутність туристів на маршруті, особливо це стало помітно? коли ми вийшли на Чорногірський хребет!!! 3 дні на Мармаросах, де тільки ми і дика природа, майже не заплямована наявністю людей (лише місцеві збирачі ягід та грибів), це не просто супер, це УУУААУ, ЯК КЛАСНО!!!! Окремо хочу подякувати інструкторам за їх терплячість і толерантність, вміння все організувати, за смачні страви, чай з чебрецем та іван-чаєм....(учасники групи зрозуміють про що я... :-) ).
Я люблю вас, турклубівці!!! Тому йду з вами у похід по Грузії, за 2 дні зустрінемось!!! ТАК ТРИМАТИ, ТУРКЛУБ!!!
Переглянула відгуки учасників походів і навіть знайшла свій минулорічний з походу До країни гірських озер!!!! Така ностальгія!!! Писала там, що мрію потрапити на Операцію Мараморош... Мрії збуваються!!! Цього року я була в "тому дикому краї"!!! то чому ж не поділитися враженнями? (вирішила я :-).Почну з того, що цю подорож я подарувала собі на день народження - найсуперовіший подарунок, як виявилось згодом! Повторюсь, що з Турклубом подорожую вчетверте, але щоразу нові лише позитивні враження!!! Група налічувала 14 туристів, включно з Володимиром "Слоником" і Оксаною, не група, а БОМБА! Вся географічна карта України: Харків, Донецьк, Кривий Ріг, Дніпропетровщина, Львівщина, Черкаси, Київ, Житомир, Рівне, Кам'янець-Подільський, і всі необхіні для самостійного життя групи спеціальності: лікарі, педагог, бухгалтер, психолог, еколог, журналіст, фотограф, юрист, програмісти.Всі молоді, цікаві, самобутні! Напочатку подорожі нас трохи освіжив дощик, не порадувала розбита тракторами дорога, але то на початку, мабуть, щоб далі ми зрозуміли, як нам пощастило з погодою, бо могло б бути... і не так. Далі все чудово: малина, ожина, чорниця, БІЛІ ГРИБИ! А краєвиди... Ще для себе відмітила відсутність туристів на маршруті, особливо це стало помітно? коли ми вийшли на Чорногірський хребет!!! 3 дні на Мармаросах, де тільки ми і дика природа, майже не заплямована наявністю людей (лише місцеві збирачі ягід та грибів), це не просто супер, це УУУААУ, ЯК КЛАСНО!!!! Окремо хочу подякувати інструкторам за їх терплячість і толерантність, вміння все організувати, за смачні страви, чай з чебрецем та іван-чаєм....(учасники групи зрозуміють про що я... :-) ).Я люблю вас, турклубівці!!! Тому йду з вами у похід по Грузії, за 2 дні зустрінемось!!! ТАК ТРИМАТИ, ТУРКЛУБ!!!

avatar
Саша
August 2012

 

Минув місяць, а я й досі щодня з меланхолійною посмішкою згадую наш похід Мармаросами. Лише п`ять днів, а скільки всього пережито!!! Одним словом - я отримала набагато більше, ніж очікувала!!! Велике ДЯКУЮ Турклубу! Я вперше подорожувала з Турклубом, але тепер буду робити це завжди і раджу всім знайомим. Дуже сподобалась організація харчування: ми побували наче не в гірському поході, а в санаторії).
Окрема подяка інструктору! Таких людей я ще не зустрічала. Він терпів нас, вислуховував скарги і допомагав. Смачно годував і співав підбадьорюючі пісні, легко долав труднощі... Ігоре, Ви справжній чоловік! Побільше б таких, як Ви.
Про самі гори можна писати годинами, але я лиш поділюся невеличким віршем (одним із...), який народився від Карпат:
Всього лиш день, та вартий півжиття!
Схід сонця в Мармаросах і тиша-забуття.
А небо так низько, ось - вже на долоні.
В живу росу я занурюсь по скроні.
Якщо є рай, то він ось тут - у горах:
В величних соснах, ріках, потічках,
В солодко-рум`яних та пахких світанках,
У місячно-зоряних диво-ночах.
Та більше щастя - поруч Ваші очі.
Спокійно й легко на душі цієї ночі.
Я Вас люблю! І що із цим робити?
Сказати? Мліти? Серцем обігріти...

Минув місяць, а я й досі щодня з меланхолійною посмішкою згадую наш похід Мармаросами. Лише п`ять днів, а скільки всього пережито!!! Одним словом - я отримала набагато більше, ніж очікувала!!! Велике ДЯКУЮ Турклубу! Я вперше подорожувала з Турклубом, але тепер буду робити це завжди і раджу всім знайомим. Дуже сподобалась організація харчування: ми побували наче не в гірському поході, а в санаторії).Окрема подяка інструктору! Таких людей я ще не зустрічала. Він терпів нас, вислуховував скарги і допомагав. Смачно годував і співав підбадьорюючі пісні, легко долав труднощі... Ігоре, Ви справжній чоловік! Побільше б таких, як Ви.Про самі гори можна писати годинами, але я лиш поділюся невеличким віршем (одним із...), який народився від Карпат:Всього лиш день, та вартий півжиття!Схід сонця в Мармаросах і тиша-забуття.А небо так низько, ось - вже на долоні.В живу росу я занурюсь по скроні.
Якщо є рай, то він ось тут - у горах:В величних соснах, ріках, потічках,В солодко-рум`яних та пахких світанках,У місячно-зоряних диво-ночах.
Та більше щастя - поруч Ваші очі.Спокійно й легко на душі цієї ночі.Я Вас люблю! І що із цим робити?Сказати? Мліти? Серцем обігріти...