EN
Schedule: Mon-Fri 9 am-6 pm

Trekking in the Carpathians: seasonal peculiarities

На етапі вибору туру, а можливо і раніше - щойно в голові промайнула думка "А чи не піти кудись в гори?" - ви неодмінно поставите перед собою такі запитання:

КОЛИ ІТИ? (вибір сезону і тривалості походу).

На це запитання часто замість нас відповідають відпустки й вихідні дні. Та будемо оптимістами і вважатимемо, що вибір за нами.

Сезони в Карпатах

Отже, "сезони". В Карпатах можна чітко виділити три сезони для проведення походів. Критерій поділу - характерні погодні умови, які мають значний вплив на формат проведення походів.

скелі Карпат

купання в гірських озерах

Літо: середина травня - середина вересня

 • Тепло (+15 - +25) - і тоді ви можете засмагати на сонці, купатись в гірських ріках і озерах, спати під відкритим небом і ганяти комарів у палатці, але може бути й прохолодно – вночі на високогір’ї бувають заморозки. Тому до підбору спорядження слід поставитись з належною увагою і бути готовим поборотись із труднощами.
 • Буває що дощить, гори затягує паволока туманів, похід ускладнюється і вам доведеться виявити твердість характеру і намірів дійти до кінця. А буває й доволі сухо та сонячно - тоді весь похід пройде легко й весело. Ви зможете насолоджуватись чудовими краєвидами і повністю віддатися романтиці походу.
  Тут вже, як пощастить. Хоча ідеальним важається той похід, в якому було і сонце, і дощ. Адже прекрасне пізнається на контрастах.
 • На полонинах можна зустріти гуцулів, які випасають корів і овець, а тому є шанс познайомитися із їхньою автентичною культурою, а також скуштувати запашне гірське молоко, карпатські сири (буц, бринзу і вурду) та кисломолочні напої ("гуслянку" і "бовтанку").
 • Літо - час дозрівання дарів природи. Чорниця ("афени" - по-місцевому), кам’янка ("ґоґодзи" - по-місцевому чи "брусниця" - так звикли називати її ми), ожина, малина – доповнять і урізноманітнять ваш похідний стіл і створять для вас запас вітамінів на цілий рік. Також не забуваємо про гриби (до каші чи супу) і про травичку запашну (чебрець, м’ята і т. д.) до чаю.
  Та не варто нехтувати правилами безпеки: незнайомим грибам, ягодам чи травам - не місце на нашому столі.

випробування погодними умовами в Карпатах

дари природи Карпат

гуцульські традиції

Цей сезон для людей, які тільки починають своє знайомство з активним туризмом, або для тих, хто в подорожах більше цінує романтично-пригодницьку складову, ніж спортивно-екстремальну. Хоча і спортивності, й екстріму на літніх стежках в горах не бракуватиме.

Літо - чудова можливість здобути досвід, емоції і заряд бадьорості на цілий рік, а помилки, якщо такі і будуть, літо нам легко пробачить.

Зима: грудень - березень

 • Холодно. Хоча саме зимові походи дозволяють трохи по-іншому поставитись до температурних примх. Адже саме в горах зимою починаєш розуміти: якщо рухатись і мати належне спорядження, то ніякий холод не страшний. Більшість часу ви пронесете вашу теплу куртку в рюкзаку, і хоча, сидячи у теплій квартирі у таке важко повірити, та буде саме так.
 • Зима - період, коли в горах рідко кого зустрінеш. Є тільки ви, Природа і ваші думки..., ну і ще учасники групи інколи пропливають на горизонті. Чудова можливість відчути себе дослідником невідомих земель, першовідкривачем, перевірити твердість характеру, побачити і насолодитися надзвичайними краєвидами. Саме в таких умовах найшвидше позбавляєшся вантажу проблем цивілізації, стаєш частинкою Природи і живеш на повну. І саме після таких походів повернення додому приносить стільки радості й тепла. Зима вчить цінувати те, що у нас є.
 • Зимові походи ставлять вищі вимоги до вашого спорядження, фізичних кондицій і цим не можна нехтувати. Вона не така поблажлива до ваших помилок чи недоглядів, як літо.
 • Вирішальним аспектом безпеки і якості походу є досвід керівника (інструктора, організатора), тому у цьому питанні робіть свій вибір на користь професіоналізму.

лижні походи в Карпатах

Новий рік на вершині Карпат

зимові канікули в Карпатах

Цей сезон для людей, у яких вже є досвід літніх походів, хороші фізичні кондиції, належне спорядження, а жага пригод добряче зігріває тіло.

Міжсезоння: березень - середина травня // середина вересня - листопад

 • Міжсезоння - пора контрастів. На високогір’ях ще справжня зима, а по долинах вже чи ще відчувається подих літа. Тому завжди треба бути готовим до зимового перебігу подій, але сподіватися на літній.
 • Весна - період прокидання природи після довгого зимового сну і тільки навесні ви зможете у повній мірі оцінити все багатство кольорових барв і звуків Карпат - цвітуть квіти, біліє сніг, починає зеленіти травичка, дзвенять весняні потічки і гуркотять гірські потоки, співають птахи і дзижчать комахи.
  Осінь - час, коли природа готується до сну і мов на прощання дарує нам останні порції своїх кольорових барв - жовте листя, різнобарвні ягоди, синє небо, а подекуди вже біліє перший сніг.
 • За певних обставин походи у міжсезоння можуть виявитися складнішими, ніж походи зимового періоду.

походи в Карпатах восени

походи в Карпатах навесні

міжсезоння в Карпатах

Цей сезон для людей, які хочуть зустріти перший сніг восени, або попрощатися з останніми сніговими кучугурами весною. Якщо вже були в горах і влітку, і взимку, якщо шукаєте нових вражень, якщо не пощастило з відпусткою чи таки пощастило, тоді походи міжсезоння саме для вас. Адже це чудовий шанс поборотись із зимовими труднощами чи відшукати літні враження – тут все залежить від вашого везіння і ретельності підготовки. Спорядження готуємо так само уважно, як і для зимових походів.