EN
Schedule: Mon-Fri 9 am-6 pm

Rafting on the Zbruch or a water trip abroad

Водний похід по Збручу - це неспішна прогулянка річкою, на берегах якої багато всього цікавого. Найбільш цікава природа долини Збруча, її великі і круті береги, колоритні каньйони. Крім цього, уздовж річки розкинулися замки і фортеці, адже раніше по річці йшла межа, що розділяла українців століттями: між Австрійською та Російською імперіями, між Польщею та СРСР.

Відпочинок на Збручі у володіннях Збруцького ідола

Річка Збруч - притока Дністра. Вона протікає між двома областями - Тернопільської та Хмельницької. Річка досить швидка, має кілька перекатів. Вона оточена лісистими берегами, що нависають на досить крутих схилах. А ось дно річки досить часто вкрите камінням, можна натрапити там на скелясті перекати, тому треба бути обережними на цих ділянках.

Місцевість прямо-таки просякнута історією і цікавими подіями. На берегах не рідкість побачити руїни старовинних фортець і пам'ятників різних століть, культур, віросповідань. Неподалік від Гусятина, в річці, був знайдений Збруцький ідол слов'янського язичницького божества Святовита. Біля Сатанова залишилися руїни Свято-Троїцького монастиря, який прославився тим, що в роки революції був спеціальною школою жебраків.

Якщо є бажання, то під час подорожі можна відвідати таємничу печеру Атлантида в с. Завалля. Серед європейських печер такого типу, вона має найбільш багате «кристалічне оздоблення».

Сплави по Збручу

Сплави по Збручу актуальні від весни і до осені. Залежно від часу, тур може зайняти від 2 до 4 днів.

1. Сплав річкою Збруч до Хотина за 4 дні. Розмірна подорож дозволить повністю насолодитися не тільки сплавом, а й красою берегів, побувати на руїнах кількох фортець. Одні з найкрасивіших - в Кудринцях і Чорнокозинцях. Ну а після трьох днів сплаву досить вузьким руслом Збруча, перехід на води Дністра дійсно вражає. На завершення можна побачити Хотинську фортецю - одну з найкрасивіших в Європі.

2. Триденний сплав Збручем. Цей сплав дозволить відпочити всією сім'єю, не даючи нудьгувати своїми цікавими і нескладними перешкодами. На маршруті обов'язково відвідують руїни Чорнокозинський замку, пропливають під стінами Кудринецького фортеці і залишками стін Жванецькій. Для тих, кому цікава історія - екскурсія в Хотинській замок. А крім цього історичного екскурсу - милування навколишньою природою, купанням, рибалка і нічні посиденьки біля багаття.

3. Сплав по річці Збруч за 2 дні. Сплав на вихідні по Збручу включає в себе більш інтенсивне проходження річкою. Старт, як завжди, з Кам'янця-Подільського та проходитиме дуже мальовничими місцямі, а зарослі береги роблять атмосферу більш загадковою. Іноді складається враження, что на протязі декількох кілометрів немає жодної живої душі. Другий день відпочинку на річці Збруч проходитиме на більш інтенсивнішій ділянці, можна побачити руїни фортець й оборону укріплень.