UK
Розклад: Пн-Пт 9 - 18

Сплав по Збручу до Хотина

Ціна: 3000 грн
Тривалість: 4 дні
Замовити тур

Якщо у вас є запитання, зателефонуйте нам

+38 096 212 40 71

banner picture
Сплав по Збручу до Хотина

Збруч - невелика ріка, оточена високими залісненими берегами, які утворюють каньйоноподібну долину. Ріка має досить жваву течію і кілька перекатів. Збруч здавна був кордоном країн та імперій, тут велись численні бойові дії, про що свідчать руїни потужних фортець в Чорнокозинцях, Кудринцях, Окопах і Жванці. Після нешикорого Збруча особливо вражає перехід в "безкрає" русло повноводного Дністра, і завершує композицію могутня Хотинська фортеця, стіни якої здіймаються над рікою на висоту близько 60 м.

Включено у ціну
Ціна не включає
 • прокат спального комплекту

 • додаткове меню 

 • вхідні квитки до Хотинської фортеці

 • страхування

Час та місце зустрічі на тур

Зустріч на залізничному вокзалі м. Кам'янець-Подільський о 09:00 ранку

день 1. Cплав по Збручу

 • переїзд до місця початку сплаву
 • підготовка до сплаву, інструктаж з техніки безпеки, сніданок на березі річки
 • сплав с. Ніверка - с. Чорнокозинці, 13 км
 • одразу по приїзду на берег вражає тиша і спокій. Тут протікає звичайне сільське життя: ніхто нікуди не поспішає, милозвучно шумить річка, дзижчать мухи...)
 • І саме річка вносить пожвавлення у цей заморожено спокійний пейзаж. Так, щоб опанувати цю річку треба спершу пригадати основи керування судном, вони тут згодяться, оскільки річка повна сюрпризів. Тут є спокійні ділянки, де можна розслабитися, але за поворотом може бути роздвоєння рукава, завал або мілина. Тому уважним потрібно бути постійно. Також на Збручі побудований каскад ГЕС, які регулярно спускають воду. Тому в деякі години течія незначна, а вже за деякий час піднімається хвиля і судно йде як по маслу. ГЕСи перекривають наш маршрут у трьох місцях, тут потрібно зробити обнос - беремо всі речі і судно, і обносимо перешкоду. Під зливом ГЕС зазвичай дуже хороші місця для рибної ловлі і купання. Обід під час сплаву.
 • чалка, встановлення табору
 • вечеря

День 2. Сплав по Збручу, прогулянка до руїн Чорнокозинського замку

 • сніданок, збір табору
 • прогулянка до руїн Чорнокозинського замку - одного з найдавніших замків на Поділлі, побудованого в 14-15 ст., який використовувався як родовий маєток аж до початку 20 ст.;
 • сплав с. Чорнокозинці - с. Кудринці, 14 км
 • сплав розпочинається під стінами давньої фортеці, руїни якої ще довго возвеличуються над небокраєм. Невелика течія підтримує постійний темп судна, та разом з тим зовсім розслаблятися не треба, за частими поворотами можуть траплятися несподіванки у вигляді перекатів, "прижимів" або корови :), що вийшла на водопій. Попри це, дивовижний спокій і прибережна гущавина роблять відпочинок збалансованим за  кількістю яскравих емоцій та релаксу.
 • чалка, встановлення табору
 • вечеря

день 3. Cплав по Збручу, прогулянка до руїн Кудринецького замку

 • сніданок, збір табору
 • прогулянка до руїн Кудринецького замку, побудованого в 17 ст, в стінах якого за легендою була заживо замурована турками молода полонянка.
 • сплав с. Кудринці - с. Вітківці, 18 км
 • сплав проходить мальовничими малолюдними місцями. Густа зелень над річкою іноді розходиться і відкриває чудові краєвиди на широкі луги і високі схили. Багато місць для купання, можна пострибати із саморобних гойдалок - мотузки з перекладиною, прив'язаної до дерева. Обід під час сплаву.
 • чалка, встановлення табору
 • вечеря

день 4. Сплав по Збручу, екскурсія до Хотинської фортеці

 • сніданок, збір табору
 • сплав с. Вітківці - с. Брага, 16 км
 • річка спершу вузька і звивиста стає все ширшою, течія зменшується - ми наближаємось в місце злиття Збруча з потужним Дністром. Річка робить петлі під високим берегом, де розміщене укріплення Окопи 17 ст. На підходах до Дністра течія значно зменшується і ми потупово переходимо в русло Дністра. Перехід від невеликого і стрімкого  Збруча до вражаюче широкого Дністра доволі вражаючий. Масштаби змінюються, роздивитись дрібниці на іншому березі іноді неможливо. Пропливаємо залишки укріплень Жванецької фортеці і ДОТ часів ІІ св.в. Як тільки минаємо автомобільний міст, довжина якого наближається до 300 метрів, на горизонті вимальовується Хотинська фортеця. Цей захоплюючий краєвид буде милувати нас останню годину сплаву.
 • під час сплаву обід
 • чалка, закінчення сплаву, збір
 • за бажанням переїзд та екскурсія до Хотинської фортеці. Ця фортеця одна з найбільших і найкраще збережених в Україні та Європі. Тут у 1621 р. під час турецько-польської війни зійшлися в нерівному бою україно-польські війська із кількісно переважаючим військом Османської імперії і козаки, під вмілим керівництвом гетьмана Петра Сагайдачного, вибороли перемогу
 • повернення у Кам'янець-Подільський. 

 

Час та місце завершення туру

Зворотнє відправлення потрібно планувати з м. Кам'янець-Подільський після 18:00.

Одяг та взуття:
 1. Дощовик поліетиленовий (-) (Оренда)
 2. Спортивний костюм
 3. Куртка і кофта
 4. Одяг для перебування в готелі (цивілізації)
 5. Кросівки
 6. Білизна
 7. Шорти
 8. Одяг для сплаву з довгим рукавом
 9. Сандалі для сплаву з кріпленням за п'ятку
 10. Кепка/панамка
 11. Купальник/плавки
 12. Взуття для рафтингу
 13. Сонцезахисні окуляри
Спорядження:
 1. Спальний комплект (спальник+килимок) (Оренда)
 2. Намет
 3. Особистий посуд: металева або пластикова (щоб не розбилась) тарілка, ложка, кружка
 4. Сумка дорожна/рюкзак
Інше:
 1. Крем від засмаги
 2. Засоби гігієни: зубна щітка, паста, рушник
 3. Фотоапарат/відеокамера, мобільний
 4. Сміттєві мішки
Фізична підготовка та безпека

Сплав по Збручу підійде тим, хто хоче провести час активно, та не надто екстремально. Сплав підійде сім’ям з дітьми чи активним людям старшого віку.

Перед початком сплаву учасники отримують рятувальні жилети. Основним плавзасобом є катамаран, рідше використовуємо рафти та байдарки. Щоб було зручно катамарани обладнані сидіннями й палубою для особистих речей. Одне місце на судні відводиться інструктору.

Тури мають форму лінійного походу. Група щодня проходить- близько 20 км. Для цього, потрібно провести на катамарані чи рафті до 7 годин. Залежно від погоди, підготовки та бажання туристів, інструктор на місці,  може змінювати ділянку для сплаву, збільшуючи чи зменшуючи денний кілометраж.

Сплавлятись можуть усі охочі без попереднього досвіду.
Якщо ви здорові та добре себе почуваєте сплав для вас буде в радість.

На сплаві потрібно веслувати.  Крім того що ми будемо купатися і насолоджуватися краєвидами, ми ще й підкачаємо м’язи рук.

Транспортування речей, проживання та гігієна

Транспортування речей
Відпочинок на Збручі в формі сплаву не має транспортного супроводу. Речі учасників та загальне таборове спорядження сплавляється на катамаранах разом з групою. Для перевезення речей катамарани обладнуються палубою. Щоб особисті речі під час транспортування не намокли, потрібно їх герметизувати. З цим завданням чудово впораються цупкі поліетиленові мішки, в які потрібно помістити речі, перед тим як складати їх у сумку чи рюкзак. Загортати сумку у поліетилен не варто, оскільки його легко пошкодити під час сплаву.

Мобільний зв’язок та живлення

Територія, на якій проходять сплави на катамаранах та рафтах, охоплена мережею мобільних операторів Київстар, Vodafon, та є місця, де якість зв’язку значно знижується через природні перепони. Доступу електрики під час сплаву н буде, тож намагайтесь берегти заряд акумулятора, використовуючи телефони чи інші гаджети лиш в разі крайньої потреби.

Ночівля

Ночівля відбувається у наметах. Наші намети розраховані на 2-4 осіб і багаторазово перевірені під час грози, вітеру. Використовуємо намети таких фірм виробників як Hannah, TerraIncognita, Sportland. Для ночівлі знадобиться спальний мішок та каремат.

Гігієна

На місцях ночівлі не має обладнаних душових кабін чи туалетів. Воду для вмивання завжди можна набрати у джерелі, й при потребі трішки підігріти на вогнищі. При бажанні можна замовити похідну баню. У якості туалету використовуємо намет і щоб не захаращувати стоянки - лопатку для закопування екскрементів.

Подорож з дитиною та домашніми тваринами

Для дітей, що беруть участь у спавах по Збручу діють знижки: для дітей віком до 6 років участь безкоштовна, для дітей віком до 12 років діє знижка 50 %.

 

Участь в турі з тваринами можлива тільки за умови, що тварина не заважатиме іншим учасникам туру, інструкторам, і не буде створювати перешкод для проведення туру. Відповідальність за безпеку учасників туру і інших осіб несуть виключно власники тварини. У разі, якщо в результаті присутності тварини власник змушений відмовитися від частини програми туру, вартість невикористаних елементів не відшкодовується.

Особливості харчування

На всіх наших турах, окрім турів з проживанням в садибах, практикується приготування їжі в умовах похідної кухні. Страви схожі на ті, які готують в спортивних походах:каші з м'ясом, перші страви,  український борщ, салати або нарізка з сезонних овочів, багато печива. На наших турах можна спробувати автентичні страви - банош і мамалигу.

Для організованих та корпоративних груп пропонуємо додаткові страви.

Якщо ви маєте особливості харчування потрібно заздалегідь попередити менеджера з прийому замовлень та кухаря на турі. Ми можемо подати вам страву без вказаного інгридіента. Особливі продукти з вашого раціону рекомендуємо взяти з собою самостійно.

Для вегетаріанців зазвичай подаємо ті ж страви, що готуються для всіх, але без м'яса, з додатковою порцією сиру.