EN
Schedule: Mon-Fri 9 am-6 pm

Rafting on the Prut: Water Test

Прут - гірська річка, значна частина якої тече Східними Карпатами. Рафтинг по Пруту рахується найвитриваліший і складний для подолання у всіх Українських Карпатах. Головна «родзинка» Прута - можливість сплавитися, отримавши крім фізичного ще й естетичне задоволення.

Рафтинг на річці Прут: що очікувати?

Сплави стають все більше актуальними - берега Черемошу, Свічі, Опора, Прута та інших річок з початку весни і до осені густо населені туристським кемпінгами і тренувальними таборами. Для кожної категорії туристів легко підібрати відповідний рафтинг тур. Якщо хочеться побільше адреналіну, перевірки своїх сил, і ви вже сиділи в байдарці, то вас, безсумнівно, зацікавить сплав по річці Прут.

Прут - річка досить вузька. Відповідно з усіма показниками - це гірська річка "з характером": стрімка течія, пороги і розсипані камені.

Рафтери річку Прут поділяють на три відрізки:
1) від Ворохти до Яремче;
2) від Яремче до Делятина;
3) від Делятина до Чернівців.

Перша ділянка, з нескінченної черги він порогів, довжиною близько 40 км стала найбільш популярною. Але він вимагає від рафтера впевненості, обачності і вміння працювати веслом. Якщо ви сплавляєтеся в сезон високої води - сплав буде складним, і від цього більш цікавим, але він не для початківців. Якщо ви ще не сплавлялися, то проміжок Ворохта-Яремче, для вашої особистої безпеки, краще підкорювати в період низького рівня води - в літні спекотні дні або в суху осінь. Для такого рафтингу найбільш зручними будуть невеликі байдарки. Пам'ятайте - в цьому сплаві вам не буде коли розслабитися, так як легка вага байдарки зробить сплав більш динамічним і напруженим!

Рафтинг в Карпатах - змагання з водоспадами

Довжина відрізка Яремче-Делятин складається близько 14 км. Пороги на цій ділянці середнього рівня складності, і хоч річка тече вже не під таким нахилом, протягом залишається досить швидким. Останній відрізок - найтриваліший - від Делятина до Чернівців понад 150 км! Після того, як річка розділяється на два рукави, вона стає значно спокійнішою, а її береги, порівняно з попередніми ділянками, істотно знижуються.

Якщо говорити про родзинки річки Прут то одна з них, безсумнівно, водоспад Перебій. Цей каскадний водоспад знаходиться в Яремче. Висота падіння його вод більше восьми метрів, під кутом близько 45 градусів. Але щоб до нього дістатися, вам треба подолати ряд інших, не менш складних перешкод: Прикарпатський поріг, бочки, брили, поріг Довбуша. Все це разом - випробування навіть для досвідчених рафтеров. Сам водоспад проходять, тільки якщо є надійний нагляд рятувальників і рекомендується для спортсменів з досвідом водних походів IV категорії складності.

Якщо ви ще сумніваєтеся, чи достатньо екстриму в такому відпочинку - подивіться рафтинг фото зі сплавів по Пруту - в кожній з них заховалась лише невелика частка драйву, який дає ця річка.