EN
Schedule: Mon-Fri 9 am-6 pm

Hiking in Bulgaria: on mountain peaks to glacial lakes

Що ви знаєте про Болгарію? Сонячна країна, ласкаве море, піщані пляжі. А якщо придивитися?

Багата історія, колоритна культура і унікальний клімат. І, звичайно ж, скелясті гори, дзеркальні озера, загадкові печери!
Трекінг в Болгарії проходить по знаменитих національних парках Пирин і Рилла, серед скелястих каньйонів, соснових лісів і водоспадів.

Тур Рилла: фонтан-гейзер, Сім озер і гора Мусала

Похід Рилла стартує з селища Саперова Баня. Цей курортне містечко відоме своїм гарячим фонтаном-гейзером. Звідти вийдемо на стежку до Семи озер, зупинимося біля водоспаду Скакавіца (висота 70 м).

Потім відправимося в гори, на висоті 2000 м нас чекають знамениті Седемте озера. Гірський масив Рилла - неймовірно красивий ансамбль, де на різній висоті розташовані сім льодовикових озер. Рильські озера вважаються святим місцем, тут зустрінемо паломників з усіх куточків світу. За день пройдемо 13 км, нагуляємо апетит і зупинимося в хатині Іван Вазов.

Пройдемо по гребеню хребта, перетнемо цілу низку Рильських вершин, Дамга, Додов, Мальовіца. Внизу, в долині - Рильський монастир, а на горизонті - гора Мусала (2925 м).

Вийдемо до озера Страшното. У похмуру погоду тут і справді страшнувато через суворих скель, а в ясне сонце можна викупатися в чистій воді гірського озера.

Підкоримо найвищу точку Балкан, гору Мусалов. Місцеві жителі кажуть, що в ясну погоду з гори Аллаха, так називалася гора за часів Османської імперії, можна побачити Середземне море.

Похід Пирин: до вершини бур

За старих часів гірський масив Пірін називали вершиною бур, і точно, гора Віхрен потрепет наших туристів. Будемо стрибати по горбах, бродити по болотах і проходити крізь туман.
За болотистими стежками піднімемося до перевалу Беговішкі, взберемся на Кам'яницю Лялька, помилуємося озерами. Ночувати будемо прямо на березі мальовничих озер.

По маршруту - спуск через Башлайскій перевал до озера довготи, підйом до перемички Кабата. Зійдемо на пік Віхрен, 2914м. Гора - величезна кам'яна брила, на її вершині зростають едельвейси, а в околицях багато печер і гротів.
Похід в Болгарські гори не пройде без природних сюрпризів. Сосни і кам'яні розсипи, як ніби в рідних українських Горганах, мінливий вітер змусить по кілька разів переодягнутися, по перевалах бродять гірські козли, а на полонинах пасуться коні.
До зустрічі в Болгарії!