UK
Розклад: Пн-Пт 9 - 18

Огляд річок для рафтингу і сплаву в Карпатському регіоні

Чорний Черемош

чорний черемош

(пороги 3 категорії складності)

Найпопулярніша річка для рафтингу в Карпатах. Відзначається тривалим весняним паводком, оскільки має велику площу водозбору на різних висотах (схили Гриняв та Чивчин (1000-1500м, а також схили Чорногори (1500-2000м)). Це означає, що на Черемоші можна очікувати високої води в термін від початку квітня до початку травня. До кінця травня вода спадає. В самому кінці травня, на початку червня часто проходять зливи, що зумовлює повторне підняття води до рівня, що часом перевищує весняний паводок. 

Літом вода піднімається тільки після злив та тривалих дощів (1-2 дні).

В високу воду цікаво сплавлятись на катамаранах та рафтах, сплав на байдарках та каяках доступний тільки для професіоналів.

В низьку воду (літом) по Черемошу можна сплавлятись на байдарках, початківці з ентузіазмом можуть пробувати сідати на каяк. 

Найскладніші пороги зосереджені на ділянці Дземброня - Красник. Вище і нижче річка має характер бистротоку з окремими порогами та перекатами. Цікаві місця ще трапляються до Верховини і далі до Вижниці.

Вздовж річки проходить дорога, є села та магазини, працює рафтинг-табір. Сплавляючись по Чорному Черемошу можна здійснити сходження на Піп Іван, Дземброню, Кринту тощо.

Фото з ріки Чорний Черемош

Білий Черемош

(пороги 3-4 категорії складності)

Річка менша за Чорний Черемош, але має дещо цікавіші пороги. Вода піднімається навесні та влітку після дощів.

У високу воду сплав можливий та катамаранах і невеликих рафтах. 

В малу воду сплав практично неможливий.

білий черемош

Найцікавіші пороги зосереджені на проміжку від Голошини до Яблониці. Долина Білого Черемошу менше заселена ніж долина Чорного, дороги тут гірші.

Тури з рафтингом на Білому Черемоші

Фото з ріки Білий Черемош

Черемош

(пороги 2 категорії складності)

Утворюєься злиттям Чорного та Білого Черемошів в Устеріках. Нескладні пороги присутні до Вижниці, далі річка має більш рівнинний характер і невдовзі впадає в Прут

Сплав по Черемошу до Вижниці

Прут

прут

(пороги 4-5 категорії складності)

Одна з найскладніших річок України. Щоб сплавитись по Пруту потрібно уважно "ловити воду", адже навіть в квітні-травні рівень води нестабільний. Вода швидко піднімається після дощів, набирає надзвичайної потужності і швидкості внаслідок значного падіння на 1 км довжини.

Основні перешкоди знаходяться на ділянці від Ворохти до Яремче. Найцікавіші пороги формують Ямненський пролом, який закінчується Яремчанським водопадом (Пробій, 5-6 к.с.) і знаходиться в межах міста Яремче.

Сплав по Пруту вимагає певної підготовки. 

Долина річки щільно зеселена, вздовж Прута є асфальтована дорога.

Тур з рафтингом по Пруту

Фото з ріки Прут

Чорна Тиса

чорна тиса

(пороги 2-3 категорії складності)

Цікава, малооб'ємна у верхів'ях річка, на якій також потрібно "ловити воду". Верхня частина має кілька порогів зливного типу, доступних для байдарок та каяків. В середній частині в високу воду можна сплавлятись на двомісних катамаранах. Починаючи з Ясенів в річці поміщається четвірка. 

В низьку воду сплав по Чорній Тисі неможливий або нецікавий.

Вздовж річки є гарна дорога.

Фото з ріки Тиса

Стрий

(перешкоди 1-2 категорії складності)

Цікава вода на Стрию є тільки весною або після дощів. Перешкоди: перекати та шивери, вузькі протоки, гіляки тощо. Річка має більш рівнинний характер та протікає в широкій долині. Сплави по Стрию починаються з села Турка. В Жидачеві та Стрию є залишки мостів, які потрібно обносити. Сплав по Стрию можна продовжувати Дністром і допливати до Галича. 

Сплавлятись по Стрию можна на байдарках, рафтах та катамаранах.

В низьку воду (літом) сплав в верхів'ях неможливий, а в нижній течії - нецікавий.

Опір (перешкоди 1-2 категорії складності)

Річка схожа на Стрий, але дещо менша і має дещо складніші перешкоди. Впадає в Стрий.

Свіча

свіча

(перешкоди 2 категорії складності)

Вода на Свічі трапляється на початку квітня або після дощів. Пороги знаходяться на проміжку між Мислівкою та Шевченковим. Вздовж річки є дорога. Ділянка сплаву досить мальовнича і незаселена. Сплавлятись по Свічі можна як на катамаранх, так і на байдарках.

Фото з ріки Свіча

Мізунка

(перешкоди 3-4 категорії складності)

Досить цікава річка, де потрібно уважно "ловити воду". Пороги починаються складним водоспадом Кривуля, який перевернув безліч катамаранів і закінчуються в селі Старий Мізунь, де Мізунка впадає в Свічу. Сплав по Мізунці досить динамічний, насичений різноманітними порогами і шиверами, проходить в мальовничій місцевості.

Фото з ріки Мізунка

 

Корисні посилання: