UK
Розклад: Пн-Пт 9 - 18

Походи в Карпати на травневі свята

Актуальний розклад цьогорічних турів знаходиться на сторінці Тури на травневі свята 2017

Неабияка зручність українського робочого календаря у тому, що навесні усіх чекає довгий ряд вихідних. Тож, аби не сидіти у місті за чудової погоди, та ще й особливо після затяжних зимових холодів, варто заздалегідь запланувати свій відпочинок, щоб за декілька днів не просто відпочити від буденних справ, а й отримати шалений заряд емоцій та вражень. В такому випадку від нудьги вас врятує похід у Карпати.

Гори, звісно, прекрасні цілий рік, проте, (будьмо відвертими), з-поміж усіх сезонів весняні походи в Карпати найбільш вражаючі. Переваги очевидні: коли ще випаде можливість зустріти одразу всі пори року, підіймаючись від підніжжя гори до вершини; потрапити в зимове царство, де під снігом ще сплять дерева й скелі, коли внизу вже справжня весна. Чи можна уявити щось краще, ніж на власні очі побачити, як гори прокидаються від зимового сну, і одягають на себе пишне вбрання із квітів та трав, дзвінкі струмочки несуться в долину, щоб десь там наповнити собою могутні гірські ріки. Весна у горах зачаровує неймовірними поєднаннями, коли з-під снігу догори пробиваються перші паростки зелені, і схили вкриваються килимом з крокусів. А кришталево чисте повітря, наповнене особливими весняними ароматами, буде кращим ліком від усіх недуг.

Весняні походи в Карпати: до чого слід готуватись

Весна уміє грати на контрастах, і часто дивує своєю погодою – то снігом помете, то сонечком зігріє. Тому, йдучи в похід у Карпатах навесні, будьте готові і до пронизливої хурделиці та температури нижче нуля, і до спекотних днів, або ж до весняної грози та громовиці.

З подвійною ретельністю слід віднестися до вибору спорядження для весняних походів. Оскільки цілком можливо, що в горах ви ще наздоженете справжню зиму, а біля підніжжя по-літньому припікатиме сонечко, то треба бути готовому до будь-яких погодних примх. Тому читайте детальніше про спорядження для зимових походів та походів у гори влітку, аби не зустріти жодних не надто приємних несподіванок.

Весняний рафтинг в Карпатах

Для туристів-водників на травневі свята Карпати традиційно стають справжньою Меккою, адже висока вода – найкращий час для бурхливого рафтингу Черемошем та іншими гірськими ріками. Так що ваш відпочинок на травневі свята може стати значно екстремальнішим, якщо ви спробуєте приборкати норовисту річку, сплавившись на рафті чи катамарані, а якщо ви вже маєте досвід сплавів, то зможете випробувати і байдарку.

Головна перевага Черемошу тут полягає в тому, що, не зважаючи на екстрім сплаву, він залишається безпечним для туристів, в його руслі не трапляється ділянок важчих для проходження, ніж 3-тя категорія складності. Тому нехай рафтинг на Черемоші ідеально доповнить враження від гірського походу.

N.B. Зважаючи на те, що на травневі свята залізничні квитки зникають із швидкістю світла, із наближенням часу пік ймовірність залишитись вдома на усі вихідні через відсутність квитків стає щораз вищою. Тому радимо заздалегідь планувати свою мандрівку та подбати про квитки, аби провести вихідні саме у горах, а не в місті з асфальту і бетону. Уже з початку березня розпочався набір на  весняні тури у Карпатах, тож не проґавте свій шанс!

Сплави по Дністру

Рафтинг на Черемоші

Рада Дараба - кемпінг в Карпатах

Похід на Піп Іван літом

Сходження на Казбек