UK
Розклад: Пн-Пт 9 - 18

Популярно про рафтинг на Черемоші (сплави гірськими річками Карпат)

Рафтинг на Черемоші - це сплав порогами гірської річки в Карпатах на катамаранах, рафтах, байдарках чи каяках. Сплави на Чорному Черемоші, очевидно, є найбільш емоційними серед турів, які ми пропонуємо, адже передбачають швидкісний (15-20км/год) спуск найскладнішими порогами, коли вас може з головою накривати висока хвиля прохолодної води. Хоча рівень адреналіну та складність сплаву сильно залежить від рівня води.

рафтинг на Черемоші в Карпатах. Рафт

Для рафтингу на Черемоші не потрібна спеціальна підготовка

Відсутність досвіду водних походів не завадить насолодитись рафтингом на Черемоші. Все необхідне на початках вам пояснить інструктор. Не потрібно постійно грести, але в ключових моментах варто включатись в командну роботу, щоб не налетіти на камінь. Кожен учасник забезпечується рятувальним жилетом і каскою.

Безпечний рафтинг вам гарантуватиме:

  • підготовлений інструктор, який обов'язково є на рафті чи катамарані. Інструктор (капітан) проводить інструктаж з ТБ, пояснює правила поведінки на ріці, показує як правильно грести, та що робити в нештатних ситуаціях (переворот, сплав поза судном). Він також розподіляє учасників по місцях на судні та пояснює дії на кожному місці. Інструктор здійснює загальне керування судном і його команди обов'язкові до виконання для всього екіпажу. Всі інструктори Турклубу, що працюють на Черемоші, пройшли курси навчання інструкторів на Черемоші та мають досвід сплавів по більш складних річках України та закордону;
  • дотримання правил індивідуальної техніки безпеки
  • наш мікроавтобус, який як правило, супроводжує та фотографує сплав
  • дотримання загальних правил техніки безпеки (припинення сплавів під час сильних повеней, справне і надійне спорядження, правильний підбір екіпажів та відповідних суден)

рафтинг в Карпатах. В порозі

Сезонність в рафтингу та рівень води в річках Карпат

Традиційно найкращим часом для рафтингу на Черемоші вважався кінець квітня - початок травня. Справді, в цей час танули сніги на Чорногорі, рівень води піднімався, а отже і сплав ставав цікавішим. Були і менш об'єктивні причини: а) більшість водних туристів традиційно планували сплави на травневі свята, тому  інформації про сплави в інші сезони було значно менше; б) до недавнього часу, специфіка засобів сплаву (ненадійність конструкцій та матеріалів) вимагала вищого рівня води.

З нашого досвіду останніх років (2005-2010) традиції дещо порушились. Тепер не можна бути впевненим в високій весняній воді, оскільки рівень води більше залежить від дощів, які можуть наповнювати річку, як весною, так і літом і восени. Яскравим свідченням того є літні та осінні повені у 2008, 2009 та 2010 роках. В 2010 році можна було чітко сказати, що загальний рівень води влітку, був вищим за весняний.

Змінилась ситуація і з суднами для сплаву. Матеріал надувних елементів катамаранів став набагато міцнішим, і тепер катамаран не боїться налетіти на камінь навіть на повному ходу. Всі більшої популярності набувають малі судна: надувні двомісні байдарки та катамарани, а також каяки. Для невеликих човнів, сплав навіть по малій воді стає цікавою екстримальною атракцією і приносить море задоволення. Крім того сплав на байдарці по Черемошу в малу воду є достатньо  безпечним і можна навіть спробувати сісти в каяк. Разом з тим в велику воду сплав на байдарці для початківців практично неможливий.

Тож можна впевнено сказати, що рафтинг на Черемоші перестав бути суто весняною розвагою і тепер триватиме з квітня по вересень.

А влітку сплавлятись набагато тепліше! :)

сплав по Черемошу на байдарці

Засоби сплаву

Для початківців ми пропонуємо сплави на катамаранах та рафтах. Популярне запитання: що цікавіше ?

У кожного своя думка. Але можна сказати, що: 

  • рафт більше кидає на хвилях (валах), відповідно він менше занурюється в воду
  • катамаран ріже вал, тому екіпаж більше занурюється у воду, але його не так розхитує на валах
  • на рафті зручніше сидіти
  • на рафті безпечніше дітям та літнім людям
  • катамаран швидше

Для тих, хто вже не раз сплавлявся на катмарані та рафті можна пробувати свої сили на надувній байдарці. Спочатку з інструктором, потім під його наглядом, а згодом і самостійно. Найсміливішим пропонуємо сісти у каяк. Правда, найчастіше катання на каяку завершується переворотом.

Детально ознайомитись з нашим спорядженням для сплавів на Черемоші можна на сторінці Спорядження для рафтингу.

сплав по Черемошу на каяці

Особисте спорядження для рафтингу

Вибір одягу для сплаву залежить від сезону та погоди. Весною та в холодну дощову погоду літом варто вдягати гідрокостюм чи водовідштовхуючий костюм. В жарку літню погоду може бути достатньо купальника чи плавок. На ноги варто взувати кросівки чи кеди, які налізуть на гідрошкарпетки (на 1-2 розміри більше). Детальний список одягу та спорядження для рафтингу можна переглянути на сторінці Індивідуальне спорядження для рафтингу у Карпатах.

В нашому прокаті можна взяти: гідрокостюм, гідрошкарпетки, водовідштовхуючий костюм. Одяг для рафтингу на прокат.

рафтинг на Черемоші в Карпатах. катамаран в порозі Гучок

Формат рафтинг-турів

Турклуб організовує рафтинг у двох основних варіантах:

  • рафтинг-тур - повний пакет послуг на кілька днів, який включає: зустріч на вокзалі в Івано-Франківську, транспорт до табору, проживання у наметах нашого рафтинг-табору (чи садибі), харчування, страховку, кілька сплавів відповідно до програми, додаткові розваги.
  • катання - просто сплав на 1-2 години. Катання як правило цікавлять туристів, які відпочивають неподалік (Верховина, Яремче, Ворохта тощо) і хочуть активно розважитись. Сплав може бути коротким (по основним порогам, 10 км, 1 год) та довгим (до Верховини, 20 км, 2 год). Рафтинг-табір працює з 15 квітня по 15 вересня практично щоденно. Для замовлення рафтингу варто передзвонити нам завчасно, щоб узгодити час та наявність вільних місць. Детальніше про катання в рафтинг-таборі.

В будь-якому випадку йде мова про стаціонарний базовий табір, з якого починаються сплави, і де залишаються всі речі (машина, намети, сухий одяг) і куди група повертається після сплавів.

Календар рафтинг-турів на травень

рафтинг-табір на Черемоші

Рафтинг табір "Турклуб Тернопіль"

Наш рафтинг-табір - це спеціально обладнана для прийому туристів галявина. В таборі облаштовано стаціонарний туалет, умивальник, господарський блок для приготування їжі, склад для зберігання спорядження, столи під тентом для прийому їжі, намет для переодягання. Біля табору є невеличкий приватний готель, для тих, хто полюбляє зручності та жарка сауна з холодним басейном. Поряд є волейбольне поле та магазинчик. Також у нас можна замовити: прогулянку в гори на Кринту, сходження на Піп Іван, катання на конях, гриби, ягоди, гуцульські страви тощо. Про приємний відпочинок у Карпатах вам нагадуватимуть наші рафтинг-сувеніри (магніти, листівки, бандани, футболки).

Наші фотографії зі сплавів

Високої вам води !

 

наші інструктори

 

Корисні посилання про рафтинг в Карпатах: