UK
Розклад: Пн-Пт 9 - 18

Сходження на Казбек

Казбек – гірська вершина на сході Грузії, яка надихнула не одного мандрівника і письменника. Любителі гірських походів, націлюючись на похід по Кавказьких горах, придивляються на Ельбрус, але все ж вибирають тур на Казбек. І той, і інший - п'ятитисячники, що викликає природне бажання у досвідченого туриста підкорити їх. Трекінг по горах Кавказу останнім часом став дуже популярним.

Якщо раніше частіше вибирали тури на Ельбрус (5633 м), то зараз все частіше цікавляться турами на Казбек (5033 м). Свою роль відіграла політична ситуація і небезпечність сходжень на російському Кавказі. Так як гора Казбек не набагато нижча за Ельбрус і по шляху можна відчути всі ті ж гострі відчуття – то радять все ж почати з трекінгу на Казбек. Такі ж прекрасні види, такі ж небезпечні льодовики, така ж висота, від якої перехоплює подих. Казбек, до речі, древній вулкан. Тепер уже сплячий. Так що не потурбуйте сплячого гірського велетня.

Сходження на Казбек триває традиційно 7-9 днів. Дуже часто в маршрут додають один запасний день, з урахуванням можливої ​​негоди. Починається маршрут з невеликого селища Степанцмінда або ж Казбегі. По дорозі ви обов'язково побуваєте біля монастиря Цмінда-Самеба, заночуєте в старій метеостанції, пройдете відомим льодовиком Гергети.

Коли збираєтесь вибирати тур на Казбек, пам'ятайте – це справа непроста. Подорож ведеться у форматі експедиції, так що і намети самі будете складати, і рюкзак доведеться нести, і їжу готувати. Нічна температура може опускатися до мінус п'яти градусів за Цельсієм. Можливий вітер, сніг, холод. Коротше кажучи, якщо у вас є досвід гірських походів – вам обов'язково потрібно піти на Казбек. Якщо ж ви не ходили в гірські походи, а особливо в гірські походи взимку, навряд чи варто почати з туру по Кавказу. Кавказькі гори суворі, як і горяни. Вони не люблять слабких і нетренованих.

Якщо ви новачок в походах по горах, але дуже хочете побувати в гірському поході по Кавказу – почніть з туру по Сванетії. Піші походи в Сванетії не менш красиві, проте більш безпечні.

Якщо ж ви подивилися на ціни на тур на Казбек, вибрали тур на трекінг на Казбек, і зважилися замовити – вітаємо. Ви не пошкодуєте. Ваш альпіністський рівень сильно підвищиться, висотний досвід прибуде, а ви будете готові підкорювати вже і Непал, і Анди, і Кордильєри.

До речі, не забудьте. Хоча майже весь шлях буде без стрімких скельних ділянок, все ж є ділянки, де потрібні будуть і льодоруби, і каски, і кішки. Так що подбайте про хороший туристично-гірськолижний набір. І приємно вам провести час при сходженні на Казбек .