Рафтинг - це швидкісний сплав по бурхливій воді на рафтах або байдарках в компанії таких же відчайдухів. За найнебезпечнішим рафтингом екстремали їдуть на річки Замбезі чи в Колорадо. Рафтинг в Україні не такий екстремальний та небезпечний, бо річки у нас не такі швидкі та повноводні. Але саме спокійним характером і невисокими цінами наші Південний Буг, Черемош у Карпатах і Дністер приваблюють туристів з Росії та Європи.
Якщо самостійно шукаєш рафтерів, тоді заглянь до селещ Грушівка та Мигія чи у містечко Первомайськ Миколаївської області. Зазвичай житло рафтера - це намет на березі річки поруч зі своїм рафтом, але якщо комфорт значить багато завжди можна зняти кімнату у господаря в будь-якому з сіл. Південний Буг унікальний тим, що його води не міліють і рафтинг тут можливий протягом всього літа. Завдяки Мігейським порогам води Південного Бугу розбиваються кам'яною грядою на рукави, з гранітними скелями, каньйонами та порогами на всьому протязі маршруту. До екстремальних емоцій добавляться мальовнича навколишня природа. Для такої подорожі потрібні рафти, байдарки, намети, хачування та транспортування до місця старту. Таку послугу пропонують різні тур агенства. Щоб їх знайти достатньо в пошуковику написати рафтинг на Південному Бузі.
Річка Черемош утворюється злиттям Чорного і Білого Черемошів біля села Устеріки Верховинського району Івано-Франківської області. Річка тече на межі Івано-Франківської області та Чернівецької області й впадає в Пруту біля селища Неполоківці. Табори рафтерів з наметами розміщені вздовж всієї річки.
Рафтинг на Чорному Черемошу в Карпатах - це улюблене місце для усіх рафтерів. Річка бурхливі, пороги й вири не дають розслабитися ні на мить під час проходження маршрутів. Традиційно сезон починається у квітні й закінчується в червні, якщо сезон дощів та танення снігу був щедрим, то рафтинг можливий і в липні. Окремо варто загадати ще прекрасну природу Карпат, а просто приїжджати та насолоджуватись.
Сплави по Дністровському каньйону, який названий одним з 7 чудес України через свою унікальну природу. Сам каньйон починається від села Нижнів Івано-Франківської області і йде до міста Заліщики. На берегах Дністра розмістились багато історичних і природних красот, які можна оглянути під час зупинки. Руїни історичних будівель, водоспади, рідкісні рослини, особливий клімат та багато інших цікавинок приховано у Дністровському каньйоні.
Дністер вважається відносно спокійною рікою, і сплавлятися на катамаранах по Дністровському каньйону приїжджають новачки та діти. Найкраще їхати сім’ями та компаніями, щоб діти сплавлятись в супроводі дорослих. Річка є неглибоководною, але чистою оскільки живиться гірськими водоспадами.