EN
Schedule: Mon-Fri 9 am-6 pm

Тури в Грузію: трекінг до Чаухі

Трекінг в Грузії – це захоплююча та яскрава, із певною долею фізичного навантаження, частина туру в Грузію. Похід проходить через скелясті схили, кам’янисті стежки, трав’яні долини, прозорі гірські озера, мінеральні джерела. Одним словом, довкола дика природа. 

Похід в Грузії передбачає не тільки пішу мандрівку через гірські хребти та долини, а й радіальні виходи на гірські вершини. Наприклад, на г. Північна Чаухі та Рошка.

Похід починається із с. Джута, яке знаходиться в ущелині ріки Сносцхалі. Висота поселення 2160-2200 м над рівнем моря. Воно вважається найвищим населеним пунктом Грузії і Європи.

Із Джути відбувається перехід на південь до перевалу Чаухі. Попереду постійно видно гору Північна Чаухі. Стежка веде вверх через пологі трав’яні схили, які де-не-де прорізані потічками. Вздовж стежки на сінокосах пасуться корови та інший скот.

     

Набір висоти до підніжжя Чаухі невеликий, тому даний маршрут не дуже складний. Висота самого масиву Чаухі 3800 метрів. Правда підйом здійснюється на висоту лише 3200 метрів. З перевалу відкривається прекрасний краєвид. А також на ньому багато місць для ночівлі.

Мандрівка приводить до галявини, що знаходиться під підніжжям гори Чаухі. Неподалік розташована гора Рошка. На обидві вершини здійснюються акліматизаційні радіальні сходження.  На схилах гір часто зустрічаються гострі скальні ребра та кам’яні осипи.

Після виходів на вершини, похід продовжується. Після стрімкого спуску по осипах відкривається мальовнича долина річки Рошка, всипана камінням. Також біля підніжжя Чаухі лежить незвичної форми морена – уламки давно вже не існуючого льодовика. В бічній ущелині на пів шляху до морени з лівої сторони є ще водоспад. Спуск по перевалу продовжується до висоти 2300 м і приводить в долину р. Рошка.

     

Після спуску в долину, попереду ще один підйом до перевалу Садзеле (3056 м) по стежці-серпантині. І знову спуск - в долину с. Джута. Тут похід закінчується, а далі – сходження на Казбек. Але це вже зовсім інша історія.

Такий похід Грузією триває 3-4 дні. І це лише один із маршрутів. Є й інший, розрахований на довший термін, тому що в його випадку не передбачається підйом на Казбек, і тому можна віддати більше часу для прогулянок горами.

В загальному трекінг в Грузії залишає про себе дуже хороше враження. Тому що це і хороша викладка у пішому поході із важким рюкзаком на спині, і милування надзвичайно красивими гірськими краєвидами Грузії, і ознайомлення з місцевими традиціями. Бо ж час від часу серед дикої місцевості трапляються самотні сільські поселення, де можна поспілкуватись із місцевим населенням, побачити як вони живуть.

І варто додати, що сама Грузія – прекрасна туристична країна, де багато цікавих місць, де є на що подивитись, і кожен раз нові враження.  

Детальніше про: Тури в Грузію