EN
Schedule: Mon-Fri 9 am-6 pm

Зарваниця - Подільська святиня

Село Зарваниця - це звичайне подільське село, з трьох боків захищене горбами, що покриті густим лісом. Його підковою огинає річка Стрипа, яка впадає у Дністер. У Зарваниці мешкає 310 жителів. Тут є філіал духовної семінарії, будинки для гостей, магазини, клуб, бібліотека. Зберігся хрест на честь скасування панщини в 1848 році.
Зарваниця - батьківщина багатьох видатних поетів, художників, музикантів, церковних діячів.
Але всьому світові вона більш відома як святе місце, де знаходиться чудотворна ікона Матері Божої, яка у сні з'явилася монахові, що в 1240 році втік з Києва після зруйнування міста татаро-монголами. Зберігається образ у місцевій парафіяльній церкві Пресвятої Трійці і належить до найдавніших ікон в Україні. Час створення шедевру - ХІІІ-ХІV століття. У 1867 році папа Пій IX коронував ікону і надав Зарваниці особливого статусу. Відтоді тисячі паломників з усіх куточків світу навідуються до цієї святині.
... Приїхавши в село треба насамперед оглянули неймовірної краси споруди і пам'ятки, зокрема збудований на схилі гори собор Зарваницької Божої Матері. Вражає своєю величчю і чотириярусна дзвіниця заввишки 75 метрів. На ній встановлено п'ять дзвонів, виготовлених в Україні та у відомій дзвонарні Фальчинських у Перемишлі (Польща).
Навпроти собору, посеред майдану, архітектурна композиція - відкрита каплиця, в центрі якої стела із зображенням ікони Матері Божої Зарваницької. Автори - скульптори Олесь Маляр і Дмитро Пилип'як та архітектор Данило Чепіль, всі тернопільчани. Виготовлено її з італійського білого мармуру, з якого зроблено і пам'ятник княгині Ользі в Києві.
Пройдіть і "Хресною дорогою", що символізує страждання Христові, зображені на барельєфах вздовж дороги. Закінчується "Хресна дорога" маленькою печерою, де в білосніжному покривалі лежить заквітчаний Ісус Христос.
Зайшли до бюветів, розміщених між дзвіницею і собором: цілюще джерело не минає жоден прочанин. Сюди сходяться сотні тисяч віруючих - не тільки з України, але й з-за кордону, щоб припасти до чудотворних ікон Пречистої Діви Марії і Розп'ятого Спасителя, зцілити душу живильною водою, прийняти Святе Причастя і сповідатися, помолитися за прощення гріхів, спасіння душ померлих, за здоров'я, за кращу долю для себе і свого народу.

Володимир АРТЕМ'ЄВ