EN
Schedule: Mon-Fri 9 am-6 pm

Дещо про печеру Оптимістична

Туризм відкрив очі мільйонам людей на дива цього світу, спонукаючи відвідати унікальні місця нашої планети.
Одним з таких дивних місць, безсумнівно, є печера Оптимістична, розташована в Україні, що приваблює до себе увагу спелеологів усього світу. Відкрита у 1966 році групою львівських спелеологів, сьогодні вона посідає друге місце у світі за довжиною лабіринту й перше за довжиною серед гіпсових печер.
Станом на кінець 2001 року на карту нанесено 212 км підземних ходів. Згідно з оцінками фахівців, це становить усього 30 - 40 % передбачуваної довжини.
Кожен район печери по-своєму дивний. З непоказних коридорів потрапляєш у красиві райони, де стіни галерей, залів, посипані різнобарвними кристалами гіпсу - від дрібних, начебто іній, до гігантських близько метра у довжину. Ідеально білі, прозорі, з рожевими, коричневими, чорними відтінками вони грають у світлі ліхтарів усіма кольорами веселки.
Вигадлива палітра відполірованих водою стін, підземні озера назавжди залишаються в пам'яті.
Досвідчені спелеологи, які більшу частину життя присвятили дослідженню Оптимістичної, гарантуватимуть безпеку подорожі, допоможуть перебороти труднощі, пов'язані з пересуванням печерою, подбають про те, щоб подорож стала цікавою і захоплюючою пригодою, котра запам'ятовується на все життя.

колона в печері оптимістична

мистецтво в печері оптимістична

кристали печери оптимістична