Говорячи про рафтинг в Карпатах, не можна не згадати про Білий Черемош. Ця річка більш бурхлива і яскрава ніж Чорний Черемош, а пороги в кілька разів складніші. Проте, дуже часто зв'язка Чорний Черемош - Білий Черемош дає можливість малодосвідченим рафтерам поступово підготуватися до подолання більш складних перешкод.
Рафтинг в Україні: місця для екстремалів
Білий Черемош несе свої води по Карпатських горах 51 км. Починається він в селі Перкалаб. У верхній течії Білий Черемош біжить по вузькій долині з красивими хвойними лісами і крутими схилами.
Оптимальна пора для рафтингу Білим Черемошем - весна. Відталі снігу роблять річку полноводнее, а її протягом ще більш стрімким. Іноді рівень річки піднімається і влітку, після проливних дощів. Але тоді вода спадає дуже швидко. Найбільш цікаві, а заодно і екстремальні, ділянки Білого Черемоша знаходяться у верхній течії.
До 1979 року Білий Черемош використовували для сплаву дерев. В ті часи на ньому були споруджені водорегулювальні споруди, які накопичували воду в спеціальних водосховищах. Як результат, сплавляти ліс можна було практично круглий рік, з перервою на зимові місяці. Але тепер ця професія залишилася лише в пам'яті гуцулів, і на їх сувенірах. Після знищення цих споруд річка повернулася в природний водний режим. Навесні вона перетворюється в нестримну бурхливу стихію, а влітку злегка міліє залишаючи від зливи до зливи.
Рафтинг тур: порогів багато НЕ буває.
Рафтинг на річці Білий Черемош в більшості випадків з'єднують зі сплавом на Чорному Черемоші и Пруті. Для розігріву учасники проходять Чорний Черемош, більш спокійний и вивчення. Тут можна розім'яті м'язи і відшліфувати потрібні навички. Більш спокійний НЕ означає легкий - тут є свої СКЛАДНІ ділянки. Ну а після - до Білого Черемошу, де пороги чергуються буквально один за одним, відчуваючи рафтера на витривалість.
Якщо це весна, і рівень води достатньо високий, то сплав вимагатиме багато зусиль всієї команди. А ось в літній час, коли вона низька, то найкращий варіантом для сплаву буде каяк.
Найцікавіші місця маршруту:
- перші кілометри річки, де швидка течія і розкидані камені змушують постійно маневрувати;
- поріг Горби, що має значний перепад висот;
- поріг Дудки, який закінчується складним каскадом виступів;
- поріг Ворітця - найскладніший і небезпечний на двох Черемош.
Сплав по Білому Черемошу - це дійсно заряд екстриму, що б'є фонтаном навіть з рафтинг фото!