EN
Schedule: Mon-Fri 9 am-6 pm

Climbing Mont Blanc

Якщо зазирнули у рейтинги найбільш популярних піших турів за кордон, у першій десятці обов’язково зустрінете відомий Tour de Mont-Blan cамопохід навколо Монблану. Унікальністю цього туру є саме те, що г. Монблан - найвища вершина Європи і знаходиться одразу у трьох державах - Франції, Італії та Швейцарії, вона приваблює не тільки досвідчених туристів, а й закоханих в гори людей.
Гора Монблан зробила з людини альпініста. Перше сходження на Монблан рахують початком історії альпінізму і відмічають, як день народженняцього виду спорту.  

Монблан - складна гора?

Монблан не можна назвати складною вершиною, але, незважаючи на всю простоту, вона встигла забрати життя близько 8000 сміливців.
На вершину веде  кілька маршрутів: два з французької сторони и один з італійської.
Найбільш популярним є класичний маршрут з французької сторони, який починається з с. Шамоні через хижину Тет Рус и притулку Гюте.
На даному маршруті особливих альпіністичних навиків не потрібно мати, хіба що інколи потрібно перелазити скелі простими лазами.
А от вміти пересуватись в зв’язці, використовувати льодоруб, ходити в  кішках - обов’язково. Перед туром за кордон,  сходженням на Монблан варто відвідати Альпсемінар. Адже виисокі гори дуже нечасто пробачають легковажність, а от карають регулярно.

В чому успіх вдалого сходження?

В успішного сходження завжди декілька компонентів.Одним з найважливіших звичайно є сприятлива погода, так зване “вікно” воно може мати рішуюче значення. Дуже важливою є фізична підготовка: координація рухів має бути чіткою та продуманою, щоб підніматись та спускатись вузькою скелястою стежиною. Ще одним з компонентів є загальний туристичний досвід зимових походів, щоб правильно підібрати одяг та взуття, спланувати харчування та режим руху. Можна йти в гору та страждати від незручних черевиків, а можна отримувати задоволення.  Сильне бажання зійти - іноді тільки і впертість заставляє рухатись дальше та лізти на гору. Багато чого залежить від людей з якими відправляєшся в похід Францією: у злагодженої команди завжди більше шансів на успіх.

Цікаві факти про Монблан

Монбалан - одна з вершим під якою прокладено автомобільний тунель довжиною 11,6 км, що з’єднує Францію з Італією.

В 1886 р на вершину зійшов майбутній презедент США Теодор Рузвельт. Американці вважають, що однією з 50 причин рахувати його найкращим призидентом, є саме те, що він покорив Монблан.

До якої країни належить гора - Франції чи Італії, досі не ясно.

Новина про перше сходження на вершину дуже швидко облетіла всю Європу. Туристів побільшало, відповідно і грошей у місцевих жителів стало на багато більше. Для того, щоб попит не впав, придумали новий рекламний хід: Монблан має підкорити жінка. Мари Паради спокусили подарунками, вона погодилась на авантюру, не розуміючи докінця на що саме.

З висоти 3000 м Мари в запаморочливому стані на плечах несли чоловіки-провідники. Останні метри її тягнули по снігу. Коли зійшли в низ, відзвітували що вона дійшла!

В 2009 р вершину покорив Зінадін Зідан відомий французький футболіст, і забив символічний гол.