EN
Schedule: Mon-Fri 9 am-6 pm

7 reasons to go to Georgia

Як відомо: всім не догодиш. Це однозначно стосується і місць для відпочинку та туризму. У кожного є свій улюблений куточок на планеті чи принаймні перелік вимог, за яким визначається привабливість кожного куточка. І все ж є місця на планеті, які вперто і нестримно намагаються догодити усім, усіх привабити та кожного гостя відпустити лише з бажанням приїхати ще. Одне з таких місць, на наше щастя, знаходиться не на іншому кінці планети, а всього в кількох годинах перельоту. Це - Грузія. Відпочинок в Грузії – це те явище, яке неможливо забути.

Природа у Грузії добре постаралась, щоб туристична галузь у країні процвітала. У невелику країну вмістилось все, що можна побажати: гори, море, мальовничі пейзажі, лагідний клімат. Можна звинувачувати природу в упередженому ставленні, розподіл ресурсів поміж країнами явно не рівномірний і не справедливий. А можна змиритися і насолоджуватися природною щедрістю там, де їй забаглося найбільше її проявити.

Отже, причина відвідати Грузію номер 1 – це гори. Притому, гори першокласні. Тури в Грузію дуже популярні. Безліч пологих вершин для новачків; велетні п’ятитисячники для досвідчених верхолазів. Чи Вам заманеться всього лиш нагуляти апетит перед обідом чи здійснити сходження, яким можна буде хвалитися внукам – у Грузії для Вас знайдеться ідеальний маршрут.

Сходження на Казбек

Трекінг в Грузії - один із хітів – гора Казбек  (5033 м) – досить висока, щоб пишатися своїм досягненням і досить простий маршрут, щоб відважитись на нього могли не лише альпіністи, а й просто ентузіасти у хорошій фізичній формі. Традиційний маршрут починається з мальовничого селища Степанцмінда із стародавньою церквою Святої Трійці 14 ст., що завмерла за півкроку від обриву. Далі повз метеостанцію, що яскравою плямою виділяється на фоні монохромних скель та льодовика. І нарешті вихід на засніжену вершину (грузинська назва гори Мкинварцвери перекладається як «гора з крижаною вершиною»).

Друга перевага Грузії, що у прямому сенсі випливає з першої – це бурхливі гірські річки. Хто ніколи не наважувався на рафтинг в Грузії -  той не зрозуміє спокуси стрімкої течії та гучних перекатів. Та для поціновувачів цієї екстремальної розваги, річки Грузії пропонують захопливий рафтинг протягом більшої частини року. Тут можна не «ловити» сезон високої води, а приїхати, коли зручно і висока вода зловить Вас. Стрімких потоків маса, пороги одні одних звабливіші. Особливо хочеться відмітити річку Ріоні. Чергування відносно спокійних ділянок та потужних перешкод в глибині скелястих каньйонів забезпечить Вас порцією адреналіну та повною торбою вражень.

Відпочинок в Грузії – це задоволення для гурманів. Третя незаперечна перевага Грузії – це море. Ми, як адепти активного способу життя, не радимо «матрацний» відпочинок, але поміж активними днями потішити себе купанням у морі та погрітись на сонечку на пляжі, зовсім і не гріх. Тим більше, не забуваємо про клімат – теплим тут море буває значно частіше, ніж в Україні та і засмагати можна більшу частину року.

По приїзду у Грузію, не пізніше як кілька годин після виходу з аеропорту, Ви згадаєте ще одну притаманну Грузії рису – смачнючу національну кухню – це перевага номер чотири. Ситні автентичні страви нададуть зранку сил для звершень та досягнень і послужать винагородою ввечері після насиченого і цікавого дня. Кухня хоч і специфічна, та екстремальних випробувань не передбачає, смакові поєднання цілком прийнятні для українського шлунку. Матимете нагоду покуштувати гранатів та винограду просто з гілки, ще теплими від сонячного проміння.

 Хоч як Ви цінуєте здоровий глузд та контроль над ситуацією, та відмовитись від келиху вина у Грузії це дивацтво та образа для гостинних господарів.  А гостинність у Грузії – це найвища чеснота, тож варто виділити її окремою, п’ятою принадою краю.

Екскурсійні тури в Грузію популярні в будь-який сезон, адже країна мальовнича в різні пори року. Шоста причина відвідати Грузію - історія країни - давня та барвиста: боротьба різних володарів та релігій залишила численні пам’ятки. Тож втомивши м’язи та задовольнивши гурмана, буде чим доповнити і пізнавальну складову мандрівки. Побродіть вуличками печерного міста Уплісцихе, посидьте у тиші камінних храмів та огляньте краєвиди з вартових веж Сванетії. Фото біля кожного об’єкту обов’язкове: поєднання столітньої архітектури та мальовничих пейзажів просто вимагають місця у Вашому фотоальбомі. Залиште день і на менш історично важливі, але не менш екскурсійно цікаві місця: печеру Прометея та Національний заповідник Сатаплія.

І нарешті, сьома характерна риса, що буде бальзамом на душу кожному українцю та нашим спільно-радянсько-минулим сусідам. Приязна та готова допомогти міліція, якісні дороги, розвинена та обласкана державною увагою інфраструктура туристичної галузі. Грузія рада гостям не лише на словах, вона готова довести це на ділі. Сам відпочинок в Грузії та ціни вас приємно здивують.Приїжджайте і переконайтесь.