UK
Розклад: Пн-Пт 9 - 18

Сплави Черемошем на байдарках

Рафтинг ціле літо

Надувні байдарки дозволяють сплавлятись на Черемоші ціле літо, і отримувати не менше задоволення, ніж від сплаву на рафтах по високій весняній воді. Довгий час побутувала думка, що сплави на Черемоші можливі лише навесні, коли багато дощів та тануть сніги в горах. На щастя, прогресивне туристичне товариство довело хибність такої позиції. І основну роль в цьому відіграють надувні байдарки. Ці чудові човни стійко переносять численні зіткнення з камінням, надзвичайно лагідно пробачають грубі помилки недосвідчених матросів, не перевертаються і просто зручні в експлуатації.

на байдарках по Черемошу

Схема сплавів в залежності від рівня води

Оскільки питання безпеки та здоров'я туристів має пріоритетне значення, сплави на байдарках Черемошем відбуваються по-різному в залежності від рівня води в річці.

Низька вода
Буває переважну частину літа. Вода чиста та прозора.
Сплави на байдарках відбуваються після тренування на порозі Дземброня. Тренування тривають 20-30 хв., включають вправи на воді та детальний інструктаж із техніцки греблі, правил долання перешкод на байдарці, техніки самосплаву.

сплав на байдарках

Середня вода
Буває навесні, а також влітку після сильних дощів. Рівень води піднімається на 20-80 см; вода брудна; рікою пливе дрібне сміття. Сплави на байдарках відбуваються в 2 способи:
1) з інструктором на човні;
2) досвідченими учасниками, за виконання наступних умов:
- проходження маршруту сплаву на катамарані та рафті — 2 рази;
- успішне тренування на байдарці на порозі Дземброня під наглядом інструктора. Успішність тренування оцінюється інструктором після демонстрації учасниками основних прийомів керування байдаркою на порозі. 

сплав по Черемошу на байдарках

Висока вода
Буває після сильних тривалих дощів. Рівень води піднімається на 80-100 см; рікою можуть плисти колоди, пеньки; вода дуже брудна, насичена ґрунтом.
В таких обставинах сплави на байдарках не відбуваються. Рафтинг відбувається на рафтах і катамаранах. 

байдарки на Черемоші

 

Замовлення сплавів на байдарках

Ймовірність сплаву на байдарках залежить від рівня води. При замовленні сплаву менеджер повідомляє прогнозований рівень води, і, відповідно, можливість сплаву на байдарках. Але потрібно бути готовим до того, що рівень води може швидко піднятись (після тривалих сильних дощів), і сплави на байдарках проводитись не будуть. Загалом, коли закриваються сплави на байдарках, сплави на рафтах і катамаранах обіцяють море адреналіну. На жаль, це буває на так часто, як хотілося б.

 

Сучасні надувні байдарки

Сучасні надувні байдарки виготовляються з ПВХ (полівінілхлорид або тентова тканина), який є надзвичайно стійким до протирань та проколів. Водночас, ПВХ витримує значний тиск, що дозволяє надувній байдарці тримати форму.
Для сплавів Черемошем ми використовуємо двомісні, тримісні та одномісні (каяки) байдарки, які належать до класу самовідливних човнів. Термін "самовідливні" означає, що в дні є отвори, через які виливається вода, що потрапляє в байдарку через верх. Таким чином, байдарку практично неможливо втопити, поки вона надута. З такої байдарки легко вибратись при перевертанні, адже потрібно просто випрямити ноги, і ви вже вільні. Водночас, байдарка, як і будь-яка надувна конструкція, може луснути внаслідок перегріву на сонці, коли повітря, що нагрівається всередині байдарки, розширюється. Щоб уникнути цього потрібно поливати байдарку водою чи стравлювати тиск на стоянках в сонячну погоду.  

 

Радимо ознайомитись:

Правила техніки безпеки на сплавах гірськими річками

Інструктаж туристів перед сплавами на гірській річці

Фото з рафтингу у Карпатах

 

Запис на сплави (записуватись потрібно завчасно):

+38 096 212 40 71
+38 093 748 59 01
tourclub.ternopil@gmail.com

сплав по ріці на байдарках

Сплави по Дністру

Рафтинг на Черемоші

Рада Дараба - кемпінг в Карпатах

Похід на Піп Іван літом

Сходження на Казбек