UK
Розклад: Пн-Пт 9 - 18

Літній похід в Карпатах

Для кожного з нас наступає момент, коли з`являється бажання вирватись з кола робота-дім. Зробити щось таке від чого душа вивільниться і заспіває. Відпочити від надбань цивілізації: телевізора, інтернету, автомобіля, маршруток зі сварливими пасажирами і т.п.. Зрештою всі ми знаємо, що нас втомило і від чого хочеться хоч на трохи втекти. Варіанти відпочинку можуть бути різними, кожен вибирає, що ближче його сутності. Хтось обмежується рибалкою в найближчій водоймі, шашликом в ліс чи відпочинком на пляжі. а є категорія людей, якій не сидиться вдома, бо щось манить вдалину, туди де немає чи дуже мало людей. І тоді, зібравши рюкзак, вирушають в похід у ліси, поля, гори. Шляхів безліч і багато з них проходить  мальовничими Карпатами.

Походи в Карпати

Літній похід в горах несе в собі романтику з хорошою долею фізичних навантажень та труднощів. Маршрут походу кожен обирає відповідно до своєї фізичної підготовленості, бажання побачити нові виднокраї, ну і кількості вільного часу. Можна пройтись пахучими полонинами, всіяними різнотрав’ям, насолоджуватись пейзажами, свіжим повітрям. Назбирати грибів, ягід в  лісових хащах, які так загадково шумлять від вітру. Послухати шум гірських струмків та річок, якщо вистачить відваги навіть скупатись. Зробити похідну баню на березі і попаритись. Посидіти ввечері біля тріскучого багаття, відчуваючи, як накопичена втома починає морити в сон. І думати, як не хочеться йти в намет, щоб не закінчувався ще один цікавий  день. А зранку, вилізши з намету, встигнути на дивну феєрію, яку влаштували гори. Ранковий туман піднімається з долин, лісів, і тоді здається, що гори димлять. Буває, що туман накриває і вас, з’являється відчуття перебування в хмарі. Ще краще побачити це в поєднанні зі сходом сонця. Побачене не забудеться ще довго…

Ідучи через ліс, іноді можна почути мелодію дзвоників. Починаєш оглядатись звідки йде звук, між деревами помічаєш коричневі постаті і приходить розуміння, що це місцеві корови пасуться, а дзвоники у них на шиї. Значить підходимо до села або полонини. Там можна зустріти місцевих пастухів, які ніби з іншої країни, з такою зацікавленістю вони дивляться на вас. В них можна придбати свіжоприготовлений сир, молоко, сушені гриби. Якщо ви їм сподобаєтесь, можуть і запропонувати шашлик з домашнім хлібом. Розкажуть якусь цікаву історію про рідні місця, підкажуть дорогу, знаходження води. Щоправда треба бути дуже обережним в підборі слів при розмові, іноді можуть надати іншого значення вашим словам і образитись. Тому треба мати на увазі, що це ті самі українці, але з дещо відмінним менталітетом.

Трекінг в Карпатах Піші походи в Карпати
Піші походи в Карпати

Якщо мало переживань в низинах можна випробувати себе на високогір’ї. З дещо важчим рюкзаком пройтися високими вершинами, де лише вітер і хмари і зрідка залітають птахи та люди, яким не сидиться вдома. Пройтися посеред літа снігом, який ще може лежати в улоговинах, пограти в сніжки і заскучати за зимою. Тоді шлях лежить на Горгани з їх всипаними камінням схилами і плантаціями альпійської карликової сосни, яка так не любить відпускати зі своїх обіймів заблукалих туристів. Потрапивши в її зарослі, здається, що все життя там продираєшся, то нога кудись провалиться, то рюкзак зачепиться за гілля і починаєш висіти на лямках, або впадеш між стовбурами по яких йшов і не знаєш чи підніматись, чи повзти далі. Той хто продирався хоч раз через жереп, знає як це.

А ще можна піти на Чорногірський хребет, з найвищими вершинами України:  Говерла, Піп-Іван, Петрос; руїнами обсерваторії; високогірними озерами Несамовите, Бребенескул. З оз. Несамовите у гуцулів існує повір’я, якщо скупатися в ньому чи кинути камінь у воду, то погода на Чорногорі  зіпсується. Можна спробувати. Потрібно лише враховувати, що цей район є заповідною зоною і там не можна палити багаття, та й з дровами там  складно. Тому потрібно запастись газовими балонами для приготування їжі на пальнику. Хороший, легкий намет захистить від сильних злив і вітру, які часто трапляються в Карпатах. Ще краще в такі походи йти під керівництвом досвідчених інструкторів, які знають місцевість, вміють організувати відпочинок групи, можуть забезпечити необхідним спорядженням.

Наш клуб організовує краєзнавчі тури і походи різної категорії складності в Карпати. Під керівництвом наших інструкторів ви можете здійснити похід із серії «Спорт» - пройтися з рюкзаком Карпатами  з ночівлею в наметах і приготуванням їжі на вогнищі, або «Комфорт»- легший рюкзак, ночівля в садибах, домашня кухня. Вибір за вами.

Українські Карпати

Сплави по Дністру

Рафтинг на Черемоші

Рада Дараба - кемпінг в Карпатах

Похід на Піп Іван літом

Сходження на Казбек