UK
Розклад: Пн-Пт 9 - 18

Розваги у рафтинг-таборі

Для тих, хто бажає урізноманітнити свій відпочинок, у рафтинг-таборі Рада Дараба пропонуємо додаткові розваги:

 • піші прогулянки на 2-4 год: "до вишки", на полонини Громадська та Довга, на гору Хедя
 • сходження на вершини Карпат: урочище Гаджина, гора Смотрич, гора Піп Іван, гора Говерла
 • рафтинг гірськими річками: Чорний Черемош, Білий Черемош, Прут
 • гарячий чан на Дарабі
 • катання на конях
 • катання на квадроциклах
 • джипінг в Карпатах
 • прокат велосипедів
 • збирання грибів та ягід
 • розваги із гуцульським колоритом
 • скітур та фрірайд взимку, оренда спорядження для скітуру
 • катання на лижах та санчатах на місцевому бугельному підйомнику 

       Супровід інструктора

Вартість супроводу інструктора (гіда) для комплексних груп на піших, велосипедних та лижних маршрутах:

Гід в гори літом:

Ціна, грн.
На цілий день на групу до 12 осіб (~5-9 год)  1500
На пів дня на групу до 12 осіб (~3-4 год) 800

Гід в гори взимку:

 
На цілий день на групу до 6 осіб (~5-9 год)  2000
Фрірайд/Скітур гід  (~5-9 год) 2500
На пів дня на групу до 6 осіб (~3-4 год) 1000

Розмір групи на одного інструктора: до 15 осіб залежно від маршруту.
Вартості трансферу з Дараби.
Вартість участі у збірній групі позначено біля кожного маршруту. Графік формування збірних груп потрібно уточняти в адміністратора. 

Піші прогулянки

Мінімальна група для замовлення провідника та транспорту — 6 осіб

"До вишки"

Найкоротший маршрут до вишки мобільного зв'язку і назад. Від вишки видно долину р. Чорний Черемош: села Красник, Ільці, Кривопілля, Ходак та смт Верховина,  а також гори Костричі та Гринявські полонини. Якщо піти далі ще 2 км до Глобуса, то назад можна спуститись іншою дорогою (потоком), що буде довше на 1 годину
// 4 км в один бік // Набір висоти: 500 м // Тривалість — 3 год // 120грн/ос

На полонини Громадська та Довга 

Підйом і спуск різними дорогами селом та лісами. Можна продовжити маршрут на 1 км в один бік до гори Кринта (1359 м). На маршруті побачите як гуцули ведуть господарство в селі та на полонині. Влітку на полонині можна скуштувати молоко та місцеві сири: будз і вурду. Звідси видно вершини Чорногори (Піп Іван, Смотрич, Дземброня, Бребенескул). 
// 8,5 км в один бік // Набір висоти: 650 м //Тривалість — 4-5 год // 150 грн/ос

На полонину Веснарка біля гори Хедя (1355 м)

Спуск відбувається маршрутом підйому. Можна його продовжити на 5 км і спускатись через Вишку. Стежка минає центр села, піднімається у ліс та невдовзі виходить до колиби на полонині Веснарка. Тут також можна спробувати місцевих натуральних молокопродуктів. З полонини видно як долину Чорного Черемошу і верховинські села, так і панораму Чорногірського хребта.
// 5,5 км в одну сторону // Набір висоти: 700 м // Тривалість — 4 год // 150 грн/ос

Треки маршрутів на alltrails.com

Сходження на вершини Карпат

Більш тривалі сходження на вершини Карпат неподалік рафтинг-табору

Мінімальна група для замовлення провідника та транспорту 6 осіб

В урочище Гаджина та на гору Шпиці

Це віддалене урочище облюбував відомий знавець Карпат Олекса Довбуш. Тут багато чорниць і малини, мало людей, каскад невеликих озер, а також стрімкі скелі на горі Шпиці, які стали популярним місцем для "селфі" серед туристів.
Під'їзд: 10 км на машині // Відстань: 10 км в один бік // Набір висоти: 1000 м // Тривалість — 7 год // Вартість — 200 грн/ос // Трансфер  200 грн/ос

На гору Смотрич (1898 м) через Вухатий камінь

Крутий підйом серед гуцульських садиб замінюється шумом соснового лісу, ще вище – стежини серед жерепу, що виведуть на кам’янисту верхівку із чудернацькими скелями, витвором вітру та дощів. По дорозі назад можна зайти до пастухів у колибу, де вас пригостять смачним карпатським сиром та бринзою.
Підїзд: 14 км на машині // Відстань: 8 км в одну сторону // Набір висоти: 1100 м //Тривалість
7 год // Вартість  200 грн // Трансфер  200 грн

На гору Піп Іван (2020 м) через Смотрич та Вухатий камінь

Сходження займає цілий день і потребує гарної фізичної форми та сприятливої погоди. Маршрут починається в селі Дземброня, виходить на полонину повз колибу пастухів та джерела, заходить у ліс із малиною, минає Дзембронські водоспади та виходить на відріг Вухатого Каменя. Тут вздовж стежки нагромаджено каміння висотою із двоповерховий будинок. На вершині Попа Івана збереглась споруда колишньої польської обсерваторії. Зараз її реставрують. В приміщенні обсерваторії чергують рятувальники. 
Під'їзд: 14 км на машині // Відстань: 12,5 км в один бік // Набір висоти: 1450 м //Тривалість — 9-10 год // Вартість — 250 грн // Трансфер — 200 грн

Сходження на Говерлу (2061 м)

Сходження на Говерлу займає цілий день і потребує гарної фізичної форми та сприятливої погоди. Маршрут починається добре витоптаною лісовою стежкою на висоті 1200 м, і продовжується стрімким підйомом серед альпійських сосен та ялин. З гори в гарну погоду видно хребти Кукула і Костричі, весь Чорногірський хребет, румунські гори, Горгани та Свидовець. На маршруті завжди багато туристів із різних куточків України. 
Під'їзд: 35 км на машині // Відстань: 3,5 км в один бік // Набір висоти: 900 м //Тривалість 7-8 год // Вартість 250 грн // Трансфер 250 грн

На гору Ротило (1483 м)

Прогулянка на гору займає цілий день. Підйом починається із с. Волова. На початку він досить стрімкий, але далі, коли  вийти на полонини, стає значно пологішим. Вершина гори Ротило є чудовим панорамним майданчиком, з неї відкриваються  краєвиди на Чорногірський хребет, Свидовецький масив та хребет Синяка. Вершина гори ніби всипана великим камінням, що додає їй ефектності та незвичного вигляду.
Підїзд: 14 км на машині // Відстань: 7 км в один бік // Набір висоти: 760 м // Тривалість: 6-7 годин // Вартість  200 грн // Трансфер  200 грн

Підготовка до трекінгу

Для сходжень довше 5-ти годин рекомендуємо мати перекус (можна замовити у нас напередодні за 50 грн). Для прогулянок на полонини достатньо мати зручне взуття, дощовик, захист від сонця та запас води (1 л). В квітні на висоті більше 1000 м може лежати сніг, тому варто мати гамаші.

Для сходжень на вершини потрібно мати трекінгові кросівки або черевики, дощовик, захист від сонця, запас води та їжі, трекінгові палиці. Сніг в квітні залишається на висоті близько 1000 м, а в травні на 1700 м, тому в ці місяці варто прихопити із собою гамаші

У міжсезоння та погану погоду згодиться запасний теплий одяг, рукавички та шапка.

Для прогулянок та сходжень узимку необхідно мати повний комплект зимового одягу, особливу увагу варто звернути на взуття. Обов'язково потрібно мати із собою гамаші, трекінгові палиці, їжу, термос із чаєм, аптечку, засоби навігації та зв'язку. Повний перелік спорядження для зимових походів

сходження на Смотрич радіальні сходження в Карпатах походи від рафтинг-табору

Прогулянки на велосипедах з Радої Дараби

Варіанти маршрутів:

- на Костричу через Кривопільський перевал
- під Кринту біля Магурки

Вартість оренди велосипеда:

 • за добу (24 год) - 300 грн
 • за день (12 год) - 250 грн
 • на пів дня (6 год) - 150 грн
 • за годину - 50 грн

Рафтинг гірськими річками

Рафтинг на Чорному Черемоші

Рафтинг на Чорному Черемоші відбувається на найбільш порожистій ділянці річки. Місце старту — біля порогу Дземброня; ділянка сплаву проходить через пороги Дідів Лікоть, Біла Кобила, каскад порогів Гучки, та найбільший поріг Чорного Черемошу — Гук. Це чудова нагода весело розважитись під час відпочинку в Карпатах, відчути екстрім гірського сплаву та навчитись веслувати на катамарані, рафті чи байдарці.
// Протяжність: 9-10 км // Тривалість — 1,5-2 год // 450 грн

Рафтинг на Білому Черемоші

Білий Черемош протікає менш заселеною територією, на берегах рідко можна побачити затишні гуцульські садиби, точно так само як і пристойну дорогу. Тож для початку треба бути готовим до чарівних гірських пейзажів та бездоріжжя під колесами. Для самої ж річки характерна значна кількість несподіваних поворотів, різких зливів, серйозних порогів. Кам’яні кількаметрові стіни на берегах лише додаватимуть колориту для сплаву. Фінішуватиме сплав в Устеріках, в місці злиття Білого та Чорного Черемошу.
// Протяжність: 20 км //Тривалість 4-5 год // 900 грн

Рафтинг на річці Прут

Рафтинг на Пруті найбільш екстремальний серед усіх карпатських рік. Але велика кількість вражень також потребує і хорошої підготовки та досвіду. Тож, Прут зазвичай добряче лоскоче нерви навіть бувалим туристам-водникам. На ділянці для сплаву потрібно пройти ряд порогів, найцікавіші з яких Водоспадний, Прикарпатський, Довбуша. Родзинкою ж Прута безперечно можна вважати прохід водоспаду Пробій IV к.с. — найсерйознішої водної перешкоди на річках України (можливий лише за відповідного рівня досвіду групи, тільки за рішенням інструктора).
// Протяжність: 10-30 км //Тривалість 3-4 год // 850 грн

Гарячий чан на Дарабі

Гарячий чан на Дарабі
 • великий чан - 1500 грн 
 • малий чан - 1200 грн
 • додатково холодний чан +500 грн

Тривалість - 2 год

У великому чані поміщається 8-10 осіб, в малому 4-6 осіб.
Рекомендуємо замовляти великий чан з гарячою водою та малий чан з холодною (1500+500). Тоді зручно приймати контрастні ванни. 

Для підготовки чану потрібно 4 годин - тож замовляйте завчасно.  

    Чан на Дарабі

Катання на конях

Катання на конях в Карпатах — це нагода поспілкуватись із твариною, оглянути околиці поблизу рафтинг-табору, піднятись вгору та помилуватись на вершини Карпат. Гуцульські коні мають спокійний характер, тому прогулянка безпечна для новачків. Вправним вершникам не варто очікувати високих швидкостей чи виконання фігур. Господар допоможе познайомитись із конем, покаже, як сісти в сідло, а також водитиме коня за повід під час прогулянки.
"До вишки"  

Від вишки видно долину р. Чорний Черемош: села Красник, Ільці, Кривопілля, Ходак та смт Верховина, а також гори Костричі та Гринявські полонини. Якщо пройти далі ще на 2 км до Глобуса, то назад можна спуститись іншою дорогою (потоком), що буде довше на 1 годину.
// 4 км в один бік // Набір висоти: 500 м // 3 год 

На полонину Веснарка біля гори Хедя (1355 м)

Спуск відбувається маршрутом підйому. Його можна продовжити на 5 км і спускатись через Вишку. Стежка минає центр села, піднімається у ліс та невдовзі виходить до колиби на полонині Веснарка. Тут також можна спробувати місцевих натуральних молокопродуктів. З полонини видно як долину Чорного Черемошу і верховинські села, так і панораму Чорногірського хребта. 
// 5,5 км в один бік // Набір вистоти: 700 м // 4-5 год 

катання на конях в Карпатах катання на конях у рафтинг-таборі катання на конях в Карпатах

Збираня грибів та ягід

Влітку карпатський край — справжня скарбниця цілющих трав, смачних ягід та грибів. Ягідний сезон розпочинається із червня, тож, протягом усього літа можна насолоджуватися сезонними ягодами — карпатськими суницями, малиною, ожиною, афиною-чорницею, журавлиною. А вже з кінця липня, якщо літо вдалося дощовим і вологим, можна розпочинати «тихе полювання» за грибами. Найбільшою пошаною, безперечно, користується грибний король  білий гриб.

Свіжі ягоди та гриби завжди можна купити у місцевих жителів. Але безсумнівно — найсмачніші та найкорисніші продукти ті, що зібрані власними руками. Тому збір ягід та грибів на карпатських схилах — дуже приємна та смачна розвага, особливо для діток. Можна впевнено озброюватись кошиком та вирушати за здобиччю, а наші інструктори або місцеві провідники покажуть найбільш родючі місця.

 ягоди в Карпатахзбирання ягід в Карпатахчорниця в Карпатах

Розваги з гуцульським колоритом

Святкування будь-якої важливої дати у Карпатах дуже легко зробити незабутньою розвагою. Для великих компаній, що прагнуть відчути смак місцевих розваг, можна організувати приготування барана на вертелі, запальні гуцульські пісні та танці від народних колективів. Традиційного гуцульського барана на вертелі на ваших очах готуватимуть протягом кількох годин, а тоді подаватимуть до столу просто неба. Гуцульські колективи в народному вбранні потішать співанками, грою на музичних інструментах, народними танцями, до яких запрошуватимуть усіх охочих.

А для групи можемо зробити колоритний Сирний квест
Вартість: обоговорюється індивідуально, залежно від запиту.

баран на Черемошігуцульські музики замовитигуцульські музики на Черемоші

Домовлятись про організацію послуг слід заздалегідь із менеджером із прийому замовлень

розваги у рафтинг-таборі

Рафтинг-табір Рада Дараба - головна сторінка