UK
Розклад: Пн-Пт 9 - 18

Українські Карпати: Свидовець

Назва "Карпати" походить від албанського "karpe" (камінь), а дакійське могло означати "гора". Давнє польське слово "karpa" означає "значні нерівності", "підводне каміння", "великі стовбури або коріння". Від можливого дакійського значення - "гори", може походити назва народу - "карпи" - "ті, хто живуть в горах", які населяли Карпати за часів Римської імперії.

трекінг в Карпатах Українські Карпати лижні походи в Карпатах

Карпати - гірська система на сході Центральної Європи, на території України, Угорщини, Чехії, Польщі, Словаччині і Румунії. Простягається на 1500 км, утворюючи опуклу дугу, що замикає Середньодунайську рівнину. Найбільша ширина - 430 км. Карпати - один з головних вододілів Європи між Балтійським і Чорним морем.

Орографічно виділяють Західні Карпати, Східні Карпати (частина яких - Українські Карпати), Бескиди, Південні Карпати, Західні Румунські гори і Трансильванське плато. Переважаючі висоти Карпат - 800 - 1200 м, найбільша висота - 2655 м (гора Ґерлаховскі-Штіт в Татрах), в Україні - гора Говерла (2061 м).

Українські Карпати - частина гірської системи Карпат на Заході України. Довжина їх від верхів`їв Сану до витоків Сучави становить 280 км, ширина - понад 100 км. Займають територію Закарпатської, частково Львівської, Івано-Франківської та Чернівецької областей. Площа - понад 24 тис. кв. км. Гірські хребти, розділені поздовжніми улоговинами та розмежовані глибокими поперечними долинами, простягаються з північного заходу на південний схід.

Низькогір'я і середньогір'я Карпат представлено гірськими масивами Східних Бескид, Горган і Покутсько-Буковинських Карпат. Центральну смугу гір складають низькогір'я й уголовини Вододільно-Верховинської області. Тільки за ними випливає масивний орографічний стержень Полонино-Чорногірських Карпат. Ще далі до південного заходу зберігся древній Рахівсько-Чивчинський кристалічний масив.

У Карпатах відбуається чимало фестивалів та колоритних культурних акцій. Приміром, фестиваль "Гуцульська бринза" у Рахові. Такої кількості бринзи, цимбал, килимів, ліжників в одному місці ви більш ніде не побачите. Господарі і господині у строях, кожне село у своєму. Тут і танцюють, і співають, і годують, і грають,  що є духу. Вас здивують приватні музеї Карпат: Музей старожитностей Романа Кумлика у Верховині з чудовим гідом-господарем, котрий не тільки потішить незвичайними історіями, а й заграє на давніх гуцульських інструментах.

Дізнайтесь більше про фестивалі та музеї у Карпатах:
Трембіти кличуть, бринза чекає!
Карпатське диво, або Хто-хто біля Черемоша живе...
Про мандрівку в Карпати й на фестиваль "Гуцульська бринза" (вересень, 2005)
Дещо про сир і полонини

Сплави по Дністру

Рафтинг на Черемоші

Рада Дараба - кемпінг в Карпатах

Похід на Піп Іван літом

Сходження на Казбек

Свидовець

Хребет Свидовець в Україні вважають центром Європи. Цей хребет розташований на південному сході високогірної частини Українських Карпат і оточує із заходу місце, де розташований географічний центр Європи (поблизу села Круглий Рахівського району). Він позначений встановленими на правом березі ріки Тиса стелою і геодезичним знаком з написом латинською: "Постійне, точне, вічне місце".

активний відпочинок в Карпатах карпати похід

Гірський масив Свидовець лежить на північному сході Закарпатської області в міжріччі Тересви і Чорної Тиси. Північні схили хребта - круті з ознаками альпійського рельєфу (масивні брили донної морени, скелясті стінки і гребені). Верхня частина хребта - відкрита і вкрита субальпійською й частково альпійською рослинністю та полонинами. Межа лісу досить низька, північні схили вкриті ялиновими лісами, а південні - ялиново-буковими і буковими. На Свидовці бере початок річка Чорна Тиса - джерело Тиси, однієї із найповноводніших рік регіону. Найвища вершина хребта - гора Близниця (1883 м).

хребет СвидовецьВершини хребта Свидовецьтрекінг в Карпатах

Близниця, 1883 м
Великий Котел, 1771 м
Догяска, 1764 м
Татарука, 1711 м
Унгаряска, 1708 м
Стіг, 1707 м
Темпа, 1635 м
Підпула, 1634 м
Берляска, 1555 м

БЛИЗНЕЦІ (Близнюки) Назва походить від схожості двох вершин. Дві найвищі вершини у сх. частині масиву Свидовець, у межах Рахівського району Закарпатської області. Розміщені поряд і схожі за формою. Висота вищої (південної) вершини - 1882 м. З півночі Близнюки обмежені г. Драгобрат. Південні і західні схили - пологі, східні - круто обриваються у бік розширеного верхів`я долини - льодовикового кару із залишками морени та льодовикових озер. Складаються з пісковиків, є прошарки вапняків. До висоти 1400 м - хвойні та букові ліси, криволісся, вище - полонини.

ДРАГОБРАТ - найвисокогірніша лижна база України, розташована на висоті 1400 м над рівнем моря, на стику хвойних лісів і альпійської зони, біля підніжжя гори Стіг і гірського масиву Близнюка. Драгобрат пол. - "вирубка" (від рум. "drag" - "цінний", "draga" - "трелювання", "brad" - "ялина").

Озера, що розташовані на хребті Свидовець: Апшинець (1487 м над рівнем моря на схилі Свидовецкого масиву в Рахівському районі; глибина - понад 3 м), Ворожеска (1460 м н. р. м.; складається з двох частин - верхнього озера, площею 0,7 га, завглибшки 4,5 м і нижнього озера, у декілька разів меншого, завглибшки до 2 м) і Герешаска (льодовикового походження; температура води влітку низька (у червні +10°С - +11°С); водоростей мало, з фауни найпоширеніші мікроскопічні ракоподібні).