UK
Розклад: Пн-Пт 9 - 18

Часті питання про рафтинг на Черемоші

 

Про погоду на Черемоші
Коли приїжджати на рафтинг
Чи небезпечний рафтинг?
Про досвід та вимоги до фізичної форми учасників
Про умови проживання у рафтинг-таборі
Чи можна приїхати на тур власним авто?
Чи можна взяти на рафтинг дитину?
Про першу медичну допомогу та страхування від нещасних випадків

Про погоду на Черемоші
Коли приїжджати на рафтинг
Чи небезпечний рафтинг?
Про досвід та вимоги до фізичної форми учасників
Про умови проживання у рафтинг-таборі
Чи можна приїхати на тур власним авто?
Чи можна взяти на рафтинг дитину?
Про першу медичну допомогу та страхування від нещасних випадків

 

Про погоду на Черемоші

Перші сплави у Карпатах стартують уже в кінці березня-на початку квітня, сезон закривається на початку вересня, тому в залежності від сезону погода буде дуже різною.

У квітні ще холодно, регулярно бувають заморозки, може падати дощ із снігом. На травневі свята, коли власне на рафтинг приїжджає максимум туристів, погода може коливатися від по-літньому теплої до заморозків, тому із собою потрібно мати весь перелік особистого спорядження, зазначений у рекомендованому списку речей – від шортів до теплих куртки і штанів. Літо у Карпатах тепле, але варто пам’ятати, що ночі бувають досить холодні, незважаючи на спеку вдень. Тому крім легкого літнього одягу варто взяти ще теплий/флісовий светр, штани, куртку.

Температура води в річці протягом року змінюється від 5-10 градусів навесні, до теплішої влітку. Якщо просто: весною можеш тільки забігти і вибігти, а літом можеш трошки пропливти. Відповідно до погодних умов варто підбирати одяг для сплаву.

Прогноз погоди у районі проведення рафтинг турів дізнайтесь тут.

Коли краще всього приїжджати на рафтинг

Як правило, найвища вода на Черемоші тримається з середини квітня до початку травня. Далі поступово спадає до червня, влітку зазвичай спостерігається низький рівень води. В кінці травня - на початку червня часто бувають дощі, що швидко піднімають рівень води в річках Карпат, або ж влітку після тривалих дощів вода може сильно піднятись, але вона досить швидко повертається до звичного рівня. Традиційно найнижчий рівень води в серпні. Дощовий прогноз погоди не дає гарантії, що рівень води у річці 100% зросте: дощі можуть падати за межами басейну річки, або після тривалої посухи багато води затримується в ґрунті.

Отже, якщо ви не боїтесь холоду і хочете бурхливої води та екстремального рафтингу - приїжджайте 15-30 квітня. Літні сплави менш екстремальні, та, відповідно, небезпечні, але рівень екстріму можна також регулювати, зменшуючи розмір човна (сплав на байдарці чи каяку).

Чи небезпечний рафтинг?

Рафтинг – це захоплюючий, екстремальний, драйвовий та неймовірно вражаючий відпочинок. Тим не менше, як і усі види активного відпочинку він включає в себе елемент невід’ємного ризику. Тому у першу чергу всі учасники рафтингу повинні дотримуватись техніки безпеки, правила якої інструктори пояснюють перед першим сплавом, по-друге, під час сплаву потрібно чітко виконувати всі команди капітана човна. Крім того перед початком сплаву капітан кожного судна проводить для своєї команди детальний інструктаж з техніки сплаву: пояснює, як правильно гребти, як проходити перешкоди, що робити, якщо Ви випадете із човна, як правильно проходити поріг самосплавом, як виконати рятувальні роботи у випадку, якщо із човна випала людина. Правильне виконання рекомендацій інструктора мінімізує ризик для туристів. Але, звичайно, відповідальність за власну безпеку кожен турист несе самостійно. Завжди потрібно слідкувати, щоб рятувальний жилет був добре припасований, каска – підібрана по розміру та застібнута.

Про досвід та вимоги до фізичної форми учасників

Якщо немає несумісних з активним відпочинком хвороб, є мінімальна фізична форма (можете пробігти 100 метрів), на Черемоші можна безпечно сплавлятись без попереднього досвіду сплавів (по середній та високій воді – на рафті, по малій - на байдарці). Для сплавів по високій воді, на малих човнах чи на більш складних річках, потрібно мати досвід сплаву по Чорному Черемоші. Загалом на кожному човні (рафті чи катамарані) є інструктор, який керує судном і забезпечує безпеку сплаву.

Про умови проживання у рафтинг-таборі

У всіх рафтинг-турах, окрім Сплаву-походу до Вижниці, передбачене проживання на території рафтинг-табору. Туристи розміщуються у дво-/тримісних наметах, обідають у їдальні на свіжому повітрі  (окрім найперших квітневих турів, коли на вулиці ще дуже холодно). На території табору є декілька дерев’яних туалетів, для вмивання – рукомийники. Прийняти душ можна у сусідніх садибах, за окрему плату. Також можна відвідати сауну.

Якщо ви не хочете ночувати у наметі, поруч із табором є декілька садиб зеленого туризму, з якими можна домовитись про проживання. Замовити місце у садибі варто заздалегідь, особливо в період травневих свят. Наш менеджер з прийому замовлень допоможе Вам із бронюванням садиби.

Чи працює на території табору мобільний зв'язок?

У Карпатах мобільний зв'язок доступний лише на частині території, у зв’язку із природними перешкодами у вигляді гір:) Оскільки рафтинг-табір знаходиться між горами, зв'язок на його території досить поганий. Наразі тут працює лише зв'язок від мобільного оператора «Київстар». Для того, щоб скористатись іншим оператором, доведеться їхати у село Красник.

Чи можна приїхати на тур власним авто?

Дістатись рафтинг-табору можна практично на будь-якому легковому автомобілі, навіть з низьким кліренсом (доведено практикою). Але потрібно розуміти, що дороги Прикарпаття залишають бажати кращого. А останні 10 кілометрів до табору потрібно їхати шутрованою дорогою вздовж Черемошу, яка інколи звужується на ширину одного автомобіля, та добряче розбита вантажівками, що возять дерево з верхів’я Черемошу.

Автомобіль можна залишити на імпровізованій стоянці на території нашого табору. Ваше авто буде знаходитись на загородженій території табору, неподалік наметового містечка.

Як дістатись до ратфинг-табору

Чи можна взяти на рафтинг дитину?

Рафтинг доступний для дітей віком від 14 років, за присутності батьків та з дозволу інструктора. Мінімальний вік використовується тільки як орієнтир, остаточне рішення про учать дитини у сплаві приймає інструктор. Якщо дитина надто мала для свого віку, інструктор може на місці заборонити сплав дитині за умов, коли на його думку він не зможе гарантувати безпеку сплаву. Це як правило трапляється коли: високий рівень води загрожує оверкілем, батьки чи дитина фізично чи морально не готові до сплаву. Ми розуміємо ваше бажання відпочивати з дітьми, але досвід і здоровий глузд підказує, що інколи краще залишитись в таборі чи покататись в бусі з фотоапаратом. Фанатам екстріму з дітьми можемо запропонувати підбірку історій нещасних випадків на рафтингу з дітьми (переважно Туреччина).

Про першу медичну допомогу та страхування від нещасних випадків

У ратфинг-таборі є аптечка, в складі якої є ліки першої необхідності: засоби від застуди, знеболююче, ліки від шлунково-кишкових проблем, серцеві, перев’язка. Наші інструктори пройшли курси першої долікарської допомоги, але вони не є медичними працівниками, і можуть надати посильну долікарську допомогу при незначних травмах. Найближча лікарня знаходиться за 15 км, у смт. Верховина. Тому якщо у вас є специфічні захворювання, алергія на укуси комах, необхідні ліки ви повинні привезти із собою та попередити про це керівника туру.

Всі учасники на маршруті застраховані на час походу страховою компанією Українська страхова група від нещасних випадків і на покриття медичних витрат в межах 2500 грн. Читайте далі про Страхування у походах.