UK
Розклад: Пн-Пт 9 - 18

Тиждень у каньйоні

Ціна: 6850 грн
Тривалість: 7 днів
Замовити тур

Якщо у вас є запитання, зателефонуйте нам

+38 096 212 40 71

banner picture
Тиждень у каньйоні

Основною принадою цього туру є його тривалість. Сім днів практично без цивілізації - без телефона, комп'ютера, телевізора і автомобілів. В умовах наближених до безлюдності - на цій ділянці Дністровського каньйону села зустрічаються настільки рідко, що прогулянка у пошуках магазину стає невеличким святом. Програма туру охоплює і сам сплав, і екскурсійне відвідання фортець, палаців, храмів, і навіть цілоденну пішохідну мандрівку каньйоном річки Джурин, відвідання найбільшого рівнинного Джуринського водоспаду. Закінчується програма у містечку Заліщики із захоплюючим краєвидом Заліщицького "півострова" з верхівки каньйону.

Включено у ціну
Ціна не включає
Час та місце зустрічі на тур

Зустріч на залізничному вокзалі м. Тернопіль о 08:00 ранку. Як приїхати на тур?

день 1. Cплав по Дністру, екскурсія у м. Бучач

 

 • Інструктор і транспорт чекають на всіх на залізничному вокзалі. Перед виїздом можна забігти у магазин, купити йогурт, бо сніданок-перекус буде через півтори години. Дорогою до річки зупиняємось у місті Бучач. Це містечко розбудовувалось за часів Потоцьких, тож тут збереглося багато архітектурних об’єктів: міська ратуша, визнана зразком українського бароко, діючий Василіанський монастир, де збирався тимчасовий уряд у 1918 році,  собор Успіння Пресвятої Богородиці  –  усипальниця Потоцьких,  мальовничі руїни замку, що підносяться над річкою Стрипа на кілька десятків метрів. Перекусимо на галявині у не менш мальовничому місці в передмісті Бучача.  А ще за годину будемо вже біля річки.

 • прибувши до місця початку сплаву у вас одразу з'явиться багато справ: перш за все відібрати посуд для обіду (на обід у нас каша з мясом і овочі, тому знадобляться і миска і все решта), далі  зорієнтуватися у власних речах, відібрати найнеобхідніше, а решту надійно спакувати, щоб не випало і не намокло. Речі готові. Займаємо місця на суднах, інструктор-капітан на кожному судні ознайомить вас із технікою греблі, розкаже як причалювати і відчалювати. По готовності забігаємо у воду по кісточки і штовхаємо судно. Все... Тепер суцільний відпочинок. Навколо пропливають дивовижні краєвиди Дністровського каньйону, а гребля надає відпочинку оздоровчого характеру.

 • сплав р. Золота Липа - с. Будзин, 19 км

 • Сплав розпочинається недалеко від місця впадіння річки Золота Липа у Дністер. За кілька десятків метрів ми пропливаємо під мостом через Дністер, цей міст побудували в кінці 19 ст. на кошти графа Бадені власника маєтку у Коропці. Унікальний він тим, що це один із останніх клепаних мостів на сьогодні. За мостом відкривається початок краєвидів на Дністровський каньйон - починають підійматися то правий, то лівий берег.

 • Тут зупиняється час і приходить спокій у думки - безлюдний мальовничий краєвид, спокійна течія, тихоплинний рух катамарана - час для медитацій.

 • Після греблі апетит просинається передчасно, тож невдовзі медитацію перериваємо на смачний обід. 

 • Ще кілька годин сплаву та купання і в далині видніється великий поворот із високим правим берегом - це місце нашої стоянки.  

 • Причалюємо, виносимо речі та судна, розставляємо намети, збираємо дрова. Допоки буде готова вечеря можна пограти волейбол, покупатися, тісніше поспілкуватися із кіньми та коровами, яких багато на цьому величезному лузі. Після смачної вечері палимо вогнище і пізнаємо одне-одного. 

день 2. Сплав по Дністру, прогулянка до печери Під Думкою, огляд палацу графа Бадені, травертинового водоспаду

 • Вранці просинаємось під шурхіт кінських копит, коні йдуть на водопій. Ранкове плавання і руханка, снідаємо.

 • Сьогодні день ми розпочнемо із прогулянки до верхівки каньйону, тривалістю 2-3 години. Спершу проходимо велетенський луг, де пасуться коні та корови. Далі стежка ховається у затишний та прохолодний ліс і починає звивисто підійматися по схилу аж до самої вершини каньйону. На найвищому місці тут встановлена капличка і хрест на честь загиблих воїнів УПА. Їх криївку можна побачити неподалік від каплички на схилі, також тут є грот, де за легендою мала бути давня капличка. Загалом, ця місцина багата пустотами, тут велись і тривають розкопки доісторичних поселень. За півкілометра від каплички вглиб лісу є печера Під Думкою. Тут були знайдені археологічні залишки і кістки прадавніх тварин. Найбільше вражає велетенський грот, який закінчується невеликим входом до печери.

 • Повертаємось до нашого табору, збираємось і відчалюємо.

 • сплав с. Горигляди - с. Космирин, 17 км

 • Річка в цьому місці утворює велику дугу, що формує потужні повітряні потоки. Інколи тут літають на парапланах. За дві години догрібаємо до містечка Коропець, названого так через велику кількість коропів які раніше можна було тут впіймати. У Коропці йдемо на огляд колишнього літнього палацу родини австрійського прем'єрміністра 19 ст. Родина Бадені славилась своїм багатством, володіла прилеглими землями. Резиденція колись була другою за красою після цісарської. Цей палац захоплює і сьогодні, збереглося зовнішнє оформлення та ліпнина. В середині приміщення закрите.

 • Обідаємо на березі.

 • Сплав продовжується і попереду ще дві зупинки із оглядом унікальних травертинових утворень. Одне з них це грот біля села Стінка, де були знайдені свідчення перебування тут монахів відлюдників і використання цього гроту як святилища. Травертиновий водоспад у Космирині відновить сили втомлених подорожувальників.

 • чалка, встановлення табору, вільний час, вечеря

день 3. Cплав по Дністру, огляд водоспаду Дівочі сльози

 • вранці купаємось і збираємось. Сніданок вже готовий - в нас сьогодні довгий день.

 • сплав с. Космирин - с. Раківець, 36 км

 • Відчалюємо і вже за кілька сот метрів бачимо капличку (маленьку церкву) на вершині каньйону, ще проглядаються хати села Долина. Загалом, ця місцина зветься Данчиця, тут річка робить велику петлю навколо села і омиває його з двох боків. Через це в урочищі є цікавий звичай - на Великдень люди виходять на вершину каньйону і намагаються побачити Дністер одразу з двох сторін вершини, кажуть тоді не будуть хворіти очі.

 • За кілька поворотів допливаємо до с. Возилова, що зветься так від того, що тут в 14-15 століттях возили воду в інші села. Також в цьому селі існує легенда про дуже сильного хлопця Клепея, який вбив тут турецького командувача, яким виявилась жінка. Ще одна бувальщина розповідає вже про часи УПА, як радянські війська тут намагалися зловити останнього вояку та на лови притягнути 700 солдат та 70 танків і все одно ім не вдалося взяти його живим. Тут є гарна заводь зручна для купання.
  На протилежному березі колись було поселення, доказами існування якого залишились лише закинуті сади - черешні, вишні, морва та яблука. В час черешневого врожаю, тут можна зависнути на гілці і на півгодини ).

 • На цій ділянці багато безлюдних місць, заліснені береги каньйону закривають вас від зовнішнього світу. На одному з таких схилів заховався неймовірної краси травертиновий водоспад Дівочі сльози. Закам'янілий мох утворює масивну шапку, з  якої наче з лійки, стікають кришталево прозорі холодні краплі. Навпроти водоспаду зберігся памятний хрест, про те що тут проводився один з перших пластових водних таборів за участі Романа Шухевича.
  Тут зупиняємося на обід.

 • Річка продовжує утворювати великі петлі, які ще називають луками, від цього походить і назва села Лука, що на Тернопільській стороні. Тут знаходиться один з трьох мостів на сплавній ділянці (250 км). Колись замість мосту працювала паромна переправа, від якої залишились масивні опори. 
  Навпроти Луки на Івано-франкіській стороні розташувалося село Незвисько, яке вважають археологічною скарбницею України багате знахідками часів Трипільської культури (IV-III ст. до н.е). Існує також багато легенд про заховані неподалік скарби і унікальний підземний потік, який поки ніхто не знайшов.

 • Закінчуємо сплав поряд із с.Раківець

 • По закінченні сплаву, розвантажуємо та виносимо судна на берег, розбиваємо намети, збираємо дрова і готуємо вечерю. Поки все буде готово можна кокупатися і позасмагати, половити рибу. І десь за дві години на вас чекатиме запашна гаряча вечеря. 
  Закінчити десь можна веселими іграми та бесідами біля вечірньої ватри.

день 4. Cплав по Дністру, огляд руїн фортеці у Раківці

 • Прокидаємось о 8 годині. Робимо руханку та збираємо речі. Поки зберемось якраз підіспіє апетит до ситного сніданку. Залишається дозібрати ще кілька сумок і у путь.

 • сплав с. Раківець - с. Шутроминці, 35 км

 • Поселення Раківець з’явилось неподалік броду - одного із стратегічних на той час місць перетину річки. Розпочнемо цей день із прогулянки до залишків Раківецької фортеці. Для охорони броду у 17 ст. побудували фортецю, тоді навколо неї точилися численні бої. На сьогодні від фортеці залишилась одна вежа та травертинові підвали. Славиться Раківець тим, що тут був священником дід Романа Шухевича, а родина Шухевичів походить із села Тишківці, що в 10 км звідси. Ще тут дуже смачна джерельна вода.

 • Продовжимо сплав мальовничими місцями із високими берегами. З деяких берегів осунувся грунт і вони звеличуються червоними скелями просто над річкою. Червоно забарвлені виступи називаються девонськими відслоненнями, що утворилися понад 400 млн років назад, коли тут ще було тепле море. Таких відслонень в межах Дністровського каньйону досить багато, та в деяких місцях їх видно особливо добре. Шари породи утворюють смугасту червону стіну під певним кутом до річки, так, що здається наче пливеш під гору.

  Обідаємо під час сплаву.
 • Після обіду ми підкоримо Червону гору, що біля села Берем'яни. Це найвища точка Дністровського каньйону, має 156 метрів над поверхнею води та 360 метрів над рівнем моря. Особливість гори в тому, що навіть у найлютіші зими сніг не затримується тут більше одного-двох днів: недарма цю місцину місцеві жителі називають "дністровськими субтропіками". Про цю гору в народі складено не одну легенду.
 • Далі на шляху цікаве село Хмелева, що розкинулося по обидва боки Дністра, при тому що тут немає мосту. Місцеві мешканці використовують деревяні довбані  човники і так "плавають в гості" по неділях і на свята. У Хмелевій є магазин, тож можна підкупити трохи продуктів. Неподалік Хмелевої збереглося кілька ДОТів ("долговременная огневая точка") - бетонні схованки, місцеві кажуть, тут проходила ціла лінія із понад десятка таких укріплень за часів першої та другої світових воєн.
  Обідаємо під час сплаву.
  Закінчуємо сплав біля села Шутроминці, що своєю назвою завдячує сімї Шутерманів, що на початку 20 ст мали великий млин та хороше господарство над Дністром, але під час великої повіні, вся господарство а також всю родину безслідно змило. Сьогодні залишились лиш поодинокі плодові дерева та кущі.
  Тут через Дністре проходить газопровід Уренгой-Помари-Ужгород.

 • чалимось, ставимо намети, збираємо дрова, аличу та черешні, запашні трави, граємо у фрісбі і волейбол, готуємо вечерю та палимо ватру

день 5. Пішохідні екскурсії до печери Відлюдника, Джуринського водоспаду, Червоноградського замку і костелу

 • Цей день ми називаємо дньовка. Тобто ми не будемо сплавлятися, а залишимось на місці цілий день. Це день відновлення сил, можна довше поспати і трохи пізніше поснідати і не збирати намети! Але не будемо дуже затримуватися, на сьогодні ми запланували пішохідну прогулянку практично на весь день.У таборі залишиться помічник інструктора, а всі бажаючи вирушають у дорогу.

 • Пішохідна прогулянка до Джуринського (Червоноградського) водоспаду.
  Спершу наш шлях пройде через печеру Відлюдника у Литячах. Тут ми побачимо неймовірні краєвиди на річку і острівки Інь і Янь, залізимо у грот монаха, такі гроти були поширеним місцем усамітнення монахів ще досить недавно, кажуть останній такий відлюдник помер у 20 ст. Існує ряд легенд про ці місця, одна з них розповідає про нерозділене кохання, через яке молодий юнак вибрав життя самотника. Поряд із печерою витікає цілюще джерело із мертвою та живою водою. Мертва вода відбирає хвороби, жива вода дає сил та наснаги. Глибше у селі збереглися два цікавих дуба. Один - гостропірамідальний із давніх колекцій колишніх господарів-магнатів привезений із "теплих країв". Інший дуб велетенський і старий, колись на ньому повішали ікону, яка повністю обросла корою і опинилась всередині дерева, тепер на ньому висить нова ікона.   

 • Далі ми пройдемо заказною територією Шутроминська діброва - це великий ліс в якому росте багато дубів, вік деяких з них перевищує 200-250 років. За лісом відкриється черешнева алея - в час врожаю тут можна затриматися і на довше - стиглі майже чорні черешні можна зривати цілими жменями - все це росте просто таки по-при дорогу (з мінімальним транспортним потоком - 1 машина за годину).

 • Після 1-1,5 години походу ми дійдемо до урочища Червоне. З вершини урочища відкривається чудовий краєвид на пагорб із руїнами Червоноградського замку і костелу. Ще у середині 20 ст. тут проживали люди. Неподалік від руїн чути грім потужного Джуринського водоспаду. За легендою, під час осади замку татари перебили кряж і пустили річку Джурин водоспадом вниз, тим самим осушивши природну перешкоду навколо замку. Сьогодні це популярне місце відпочинку, багато туристів приїжджають сюди, щоб окунутися і отримати природний "гідромасаж".

 • Після купання дорога назад буде значно легшою і всі задоволені і голодні дійдуть до табору як раз на вечерю.
  По вечері ділимось враженнями і засинаємо під шум Дністра.

день 6. Сплав по Дністру, каскадний водоспад у с. Передівання

 • піднімаємось, збираємось та снідаємо.

 • сплав с. Шутроминці - с. Передівання, 20 км

 • Відчаліємо від вже наче рідного місця. Будемо пропливати біля зруйнованого мосту. Тут колись проходила основна дорога та під час обох воєн його підривали і в кінці 20 ст побудували новий заввишки понад 40 метрів, його ми пропливатимемо одразу за селом Устечко. Назва села походить від того, що тут впадає (місце впадіння називається "устя") у Дністер річка Джурин, на якій, до речі, знаходиться Джуринський водоспад, який ми відвідали вчора. В Устечку зберігся старий костел, на якому досі видно сліди обстрілу за часів ІІ св.війни.

 • Сплав проходить по-при високі стіни каньйону, тут особливо уважним оком можна розрізнити ряд відслонень, цього разу їх відносять до силурійського періоду - вони більш сірі і в них де-не-де можна знайти закамянілі рештки дрібних молюсків. Далі наближаємось до місць особливо облюбованими сірими чаплями, тут встановлено орнітологічний (тобто плашиний) заказник. Чаплі тут збираються на деревах як іграшки на ялинках іноді по кілька десятків особин.

 • На одному зі схилів заховався останній наш водоспадик. Має він свою особливу принаду, не схожий на інші, бо утворює три дуже гладкі каскади, по яких майже не видно як сочиться прозора вода. В цій місцині багато говорять про цілючі властивості води для очей, так неподаляк у вербах виходить ледь помітний струмочок з джерельною  водою, а перед самими Заліщиками зведена ціла композиція з каменю звідки витікає така вода.

 • стаємо на останню ночівлю, вечеряємо, палимо вогнище і востаннє граємо у мафію

день 7. Сплав по Дністру, огляд панорами на Заліщицький півострів

 • пробудження і зарядка дадуть наснаги на сьогоднішній довгий день. Збираємось і снідаємо.

 • сплав с. Передівання - с. Заліщики, 15 км

 • Наш сплав підходить до завершення, сьогодні треба вволю накупатися і зробити все, що ще не встигли - обмінятися контактами, домовитись про подальші зустрічі, зробити групові класні фотки на фоні неймовірної краси. Каньйон, річка, ліс та луги - все це прощається з вами до нових зустрічей...
  Ще кілька годин і ми підпливаємо до міста Заліщики. Тут на березі ми розбираємо речі, обідаємо і йдемо на ще одну заклюяну екскурсію:

 • Прогулянка до вершини каньйону з оглядом панорами на «Заліщицький півострів»
  Заліщики славляться незвичним для регіону кліматом, тут в 19 ст. діяли кліматичні курорти і до сьогодні у парку маєтку Бруніцьких збереглись такі  рідкісні дерева як софора японська, гінкго трилопатеве, бундук канадський. Містечко було розташоване на кордоні колишніх імперій і саме тут відбувалися стратегічні баталії із форсування Дністра, підриву мостів зі  знищенням цілих ешелонів з в’язнями. Є тут і природні пам’ятки -  нижньодевонські відклади вапняків та аргілітів, що представляють особливу цікавість для науковців.


 

Час та місце завершення туру

Зворотнє відправлення потрібно планувати із Заліщиків після 18:00 потягом. Виїзд додому.  Як виїхати додому?

Одяг та взуття:
 1. Дощовик поліетиленовий (-) (Оренда)
 2. Куртка і кофта
 3. Спортивний костюм
 4. Одяг для перебування в готелі (цивілізації)
 5. Кросівки
 6. Білизна
 7. Шорти
 8. Одяг для сплаву з довгим рукавом
 9. Сандалі для сплаву з кріпленням за п'ятку
 10. Кепка/панамка
 11. Купальник/плавки
 12. Взуття для рафтингу
 13. Сонцезахисні окуляри
Спорядження:
 1. Спальний комплект (спальник+килимок) (Оренда)
 2. Спальний комплект (спальник+килимок)
 3. Особистий посуд: металева або пластикова (щоб не розбилась) тарілка, ложка, кружка
 4. Сумка дорожна/рюкзак
 5. Гермомішок для речей в поході (Оренда)
Інше:
 1. Крем від засмаги
 2. Засоби гігієни: зубна щітка, паста, рушник
 3. Фотоапарат/відеокамера, мобільний
Фізична підготовка та безпека

Сплав по Дністрі підійде тим, хто хоче провести час активно, проте не надто екстремально. Тури розраховані не лише на молодь, сплав підійде і сім’ям з дітьми чи активним людям старшого віку.

Перед початком сплаву усі отримують жилети. Основним плавзасобом є катамаран, рідше використовуємо рафти та байдарки. Для зручності на катамаранах є сидіння і палуба для перевезення речей. Одне місце на судні завжди відводиться інструктору.

Тури мають форму лінійного походу. Сплавляючись до точки фінішу, група щоденно долає близько 20 км. Для цього потрібно провести на катамарані чи рафті до 7 годин. Інструктор може корегувати ділянку для сплаву, збільшуючи чи зменшуючи денний кілометраж. Це залежить від погоди, рівня підготовки та бажання туристів.

Транспортування речей, проживання та гігієна

Транспортування речей
Відпочинок на Днстрі в формі сплаву не має транспортного супроводу. Речі учасників та спорядження сплавляється на катамаранах разом з групою. Для перевезення речей катамарани обладнуються палубою. Щоб особисті речі під час транспортування не намокли, потрібно їх герметизувати. З цим завданням чудово впораються цупкі поліетиленові мішки, в які потрібно помістити речі, перед тим як складати їх у сумку чи рюкзак. Загортати сумку у поліетилен не варто, його легко пошкодити під час сплаву.

Мобільний зв’язок та живлення

Територія, на якій проходять сплави на катамаранах та рафтах, охоплена мережею мобільних операторів Київстар, Vodafon, та є місця, де якість зв’язку значно знижується через природні перепони. Доступу електрики під час сплаву не буде, тож намагайтесь берегти заряд акумулятора, використовуючи телефони чи інші гаджети лиш в разі крайньої потреби.

Ночівля

Ночівля відбувається у наметах. Наші намети розраховані на 2-4 осіб і багаторазово перевірені під час грози, вітеру. Використовуємо намети таких фірм виробників як Hannah, TerraIncognita, Sportland. Для ночівлі знадобиться спальний мішок та каремат.

Гігієна

На місцях ночівлі не має обладнаних душових кабін чи туалетів. Воду для вмивання завжди можна набрати у джерелі, й при потребі трішки підігріти на вогнищі. При бажанні можна замовити похідну баню. У якості туалету використовуємо намет і щоб не захаращувати стоянки - лопатку для закопування екскрементів.

Погода

Клімат досить м’який, із помірною спекою та короткими грозовими дощами. Зазвичай тут на кілька градусів тепліше, ніж на інших територіях. Сплави по Дністровському каньйоні та Південому Бузі тривають з травня по вересень і погода може бути дуже мінливою: денна спека змінюється холодними вечорами, сонячний день може закінчитися дощем. Тому збираючись на рафтинг по Дністру у травні та червні, крім шортів та футболки треба захопити й теплі речі, влітку не варто забувати й про дощовик.
Обов'язково візьміть з собою сонцезахисний одяг. Футболка на довгий рукав, капелюх, легка сорочка та штани збережуть вас від спеки та опіків.

Подорож з дитиною та домашніми тваринами

Сплав підійде для сімей з дітьми, оскільки ріки рівнинні і практично без порогів.

Для дітей, що беруть участь у спавах по Дністру, Збручу та Південному Бугу діють знижки: для дітей віком до 6 років участь безкоштовна, для дітей віком до 12 років діє знижка 50 %.

 

Участь в турі з тваринами можлива тільки за умови, що тварина не заважатиме іншим учасникам туру, інструкторам, і не буде створювати перешкод для проведення туру. Відповідальність за безпеку учасників туру і інших осіб несуть виключно власники тварини. У разі, якщо в результаті присутності тварини власник змушений відмовитися від частини програми туру, вартість невикористаних елементів не відшкодовується.

Особливості харчування

Ми готуємо їжу в умовах похідної кухні. Страви схожі на ті, які готують в спортивних походах: каші з м'ясом, перші страви,  український борщ, салати або нарізка з сезонних овочів, багато печива. Можна спробувати  банош і куліш.

Для організованих та корпоративних груп пропонуємо додаткові страви.

Якщо ви маєте особливості харчування потрібно заздалегідь попередити менеджера з прийому замовлень та кухаря на турі. Ми можемо подати вам страву без вказаного інгридіента. Особливі продукти з вашого раціону рекомендуємо взяти з собою самостійно.

Для вегетаріанців подаємо ті ж страви, що готуються для всіх, але без м'яса, з додатковою порцією сиру.

avatar
Оля
Серпень 2014

 

Це був перший наш досвід подібного відпочинку. І тепер знаємо точно - не останній. Все дуже сподобалося. Краєвиди природи такі, що постійно треба скрізь бути з фотоапаратом і то на фото не передати ту красу, яку ми побачили вживу. Місця, в яких ми робили стоянки - це шалено красиві галявини, біля річки, з прекрасним краєвидом.
Купання посеред річки теж приносило нереальне задоволення. Вперше відчули, як несе течія, коли купаєшся в Дністрі.
Перші кілька днів були дуже важкими в плані фізичних навантажень. З незвички руки, спина, все тіло боліло, ніби це останній день. До кінця сплаву вже так звикаєш і втягуєшся, що гребеш наче по повітрю.
Інструктори виявилися дуже веселими і відкритими людьми. Велике спасибі Вові, Оксані, Юрі, Дімі і Турклубу "Тернопіль" за класну компанію і організацію такого відпочинку.
Окреме спасибі Оксані за харчі. Кожен раз об'їдалися. Готувала Оксана дуже смачно і дуже ситно!
У цьому сплаві ми знайшли нових друзів, силу-силенну вражень і трохи загартували дух. Нас не лякав дощ, який був 2 дні з 7, походи вгору для огляду каплиці, підйоми в 7 ранку. Тепер потрібно їхати на Черемош.
З речей, які ми брали з собою (брали тільки за списком, складеним турклубом) згодилося все. Єдиний великий мінус для нас від нас же - ми не взяли сорочки або кофти з довгими рукавами, хоча в списку вони були. І тому перші 3 або 4 дні ми просто горіли під час сплаву. У наступний похід 100% беремо речі з довгим рукавом.
Загальне враження - все дуже сподобалося! Обов'язково будемо ще їздити з Турклубом "Тернопіль" в інші сплави або походи! А так же рекомендуємо всім, хто шукає активного відпочинку і нові враження.
Ах так, так само окремо хочеться згадати байдарку. Ці спогади залишаться з нами до глибокої старості!))) Всі, хто на ній не гребли - втратили просто колосальне задоволення.

Це був перший наш досвід подібного відпочинку. І тепер знаємо точно - не останній. Все дуже сподобалося. Краєвиди природи такі, що постійно треба скрізь бути з фотоапаратом і то на фото не передати ту красу, яку ми побачили вживу. Місця, в яких ми робили стоянки - це шалено красиві галявини, біля річки, з прекрасним краєвидом.Купання посеред річки теж приносило нереальне задоволення. Вперше відчули, як несе течія, коли купаєшся в Дністрі.Перші кілька днів були дуже важкими в плані фізичних навантажень. З незвички руки, спина, все тіло боліло, ніби це останній день. До кінця сплаву вже так звикаєш і втягуєшся, що гребеш наче по повітрю.Інструктори виявилися дуже веселими і відкритими людьми. Велике спасибі Вові, Оксані, Юрі, Дімі і Турклубу "Тернопіль" за класну компанію і організацію такого відпочинку.Окреме спасибі Оксані за харчі. Кожен раз об'їдалися. Готувала Оксана дуже смачно і дуже ситно!У цьому сплаві ми знайшли нових друзів, силу-силенну вражень і трохи загартували дух. Нас не лякав дощ, який був 2 дні з 7, походи вгору для огляду каплиці, підйоми в 7 ранку. Тепер потрібно їхати на Черемош.З речей, які ми брали з собою (брали тільки за списком, складеним турклубом) згодилося все. Єдиний великий мінус для нас від нас же - ми не взяли сорочки або кофти з довгими рукавами, хоча в списку вони були. І тому перші 3 або 4 дні ми просто горіли під час сплаву. У наступний похід 100% беремо речі з довгим рукавом.Загальне враження - все дуже сподобалося! Обов'язково будемо ще їздити з Турклубом "Тернопіль" в інші сплави або походи! А так же рекомендуємо всім, хто шукає активного відпочинку і нові враження.Ах так, так само окремо хочеться згадати байдарку. Ці спогади залишаться з нами до глибокої старості!))) Всі, хто на ній не гребли - втратили просто колосальне задоволення.