UK
Розклад: Пн-Пт 9 - 18

У країні фортець та водоспадів

Ціна: 4450 грн
Тривалість: 3 дні
Замовити тур

Якщо у вас є запитання, зателефонуйте нам

+38 096 212 40 71

banner picture
У країні фортець та водоспадів

Триденний сплав річкою Дністер зазвичай планується на святкові дні, щоб оптимально використати продовжені вихідні. Цей тур передбачає огляд руїн фортеці у Раківці, оксамитові водоспади, а також рівнинний гігант - Джуринський водоспад в мальовничому Червонограді з його легендарним замком та костелом. Бонусом триденного сплаву є прогулянка до печери Відлюдника й екскурсія містом Чортків 

Включено у ціну
Ціна не включає
Час та місце зустрічі на тур

зустріч гупи на залізничному вокзалі м. Івано-Франківськ о 8:00 ранку. Як дістатись на тур?

день 1. Cплав по Дністру, огляд руїн фортеці у Раківці

 

 • переїзд до місця початку сплаву

 • сніданок на галявині
 • підготовка до сплаву, інструктаж з техніки безпеки

 • сплав с. Незвисько - с. Копачинці, 17 км

 • Прибувши до місця початку сплаву у вас одразу з'явиться багато справ: перш за все знайти посуд і смачно поснідати, далі зорієнтуватися у власних речах, відібрати найнеобхідніше, а решту надійно спакувати, щоб не випало і не намокло. Речі готові. Займаємо місця на суднах, інструктор-капітан на кожному судні ознайомить вас із технікою греблі, розкаже як причалювати і відчалювати. По готовності забігаємо у воду по кісточки і штовхаємо судно. Все... Тепер суцільний відпочинок. Навколо пропливають дивовижні краєвиди Дністровського каньйону, а гребля надає відпочинку оздоровчого характеру.
  Розпочинається сплав від с. Незвисько, яке вважають археологічною скарбницею України багате знахідками часів Трипільської культури (IV-III ст. до н.е). Існує також багато легенд про заховані неподалік скарби і унікальний підземний потік, який поки ніхто не знайшов.
  Робимо зупинку у с.Раківець. Поселення з’явилось неподалік броду - одного із стратегічних на той час місць перетину річки. Для охорони броду у 17 ст. побудували фортецю, тоді навколо неї точилися численні бої. На сьогодні від фортеці залишилась одна вежа. Славиться Раківець також дуже смачною джерельною водою. Після екскурсії обідаємо на галявині.
  Сплавляємось далі по відлюдних місцях, навколо лише високі заліснені береги Дністровського каньйону, тиша та спокій. Дуже рідко трапляються поодинокі хутори, або кілька хат із найближчого села. Непомітно минаємо село Уніж, яке в останні роки стало відомим місцем проведення етнофестивалів. 

 • На ночівлю зупиняємось на безлюдній галявині, тут все під боком – джерело, потічок і дрова. Виносимо речі, встановлюємо табір. Поки готується вечеря можна покупатися, наносити дров для вечірнього вогнища.

день 2. Сплав по Дністру, прогулянка на Червону гору

 • сніданок

 • сплав с. Копачинці - с. Шутроминці, 23 км

 • На сьогодні запланований довгий перехід, тому варто запастись силами і добре поїсти вранці. Збираємо табір і вирушаємо.
  За кілька годин зупиняємось, щоб вийти на Червону Гору, що розташована у мальовничому Берем'янському каньйоні. Схили гори є одним із найтепліших місць у каньйоні. Тут навіть у найлютіші зими сніг не затримується більше одного-двох днів: недарма місцеві жителі називають це місце "дністровськими субтропіками". За рахунок високих температур тут збереглося багато унікальних для нашого краю рослин. Про цю гору в народі складено не одну легенду.
  Після сходження робимо обід і продовжуємо сплав.Маршрут проходить попри селище Хмелева, де поступово розвивається прибережна інфраструктура - зовсім недалеко від берега знаходиться магазин. 
  Сьогоднійній маршрут підходить до завершення на рівні газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород. Річка стає ширшою, розбивається на кілька рукавів утворюючи красиві острівки. Також варто згадати про червоні скелі, які місцями проступають з-поміж зелені лісів, це відслонення пісковиків девонського періоду. 

 • Місце ночівлі - величезна галявина, на якій де-не-де ростуть кущі аличі, сливи і вишень. Тут ще в середині 20 ст було господарство - млин і сади. Тож в другій половині літа до вечері тут можна додати різні смаковинки. 

день 3. Сплав по Дністру, екскурсії до печери Відлюдника, Джуринського водоспаду, Червоноградського замку і костелу, оглядини м. Чортків

 • сніданок

 • сплав с. Шутроминці - с. Устечко, 8 км

 • День розпочинаємо із прогулянки до печери відлюдника у с.Летячі. На крутому схилі Дністра на висоті кілька десятків метрів над водою знаходиться печера, де за легендою проживав відлюдник. В різних джерелах є інформація про те, що у таких печерах часто проживали монахи-відлюдники, переховавувалися під час війни сім'ї, використовували такі гроти для богослужінь. Від печери відкривається мальовничий краєвид на річку і кілька островів, які за формою нагадують символи "інь і янь".
  Повертаємось у табір і готуємось до фінальної частини сплаву.
  Ми пройдемо повз зруйнований міст. Його частково зруйнували ще за війни, а після того використали кадри остаточного руйнування для фільму. Новий міст був побувадований зовсім неподалік. І тепер це один із найвищих мостів регіону, висотою більш як 50 метрів над водою.

 • Маршрут закінчується у селі Устечко. Розпаковуємось, обідаємо і завантажуємось у мікроавтобус. Нас чекає ще один цікавий об'єкт.

 • За півгодини ми підїжджаємо до урочища Червоне. З вершини урочища відкривається чудовий краєвид на пагорб із руїнами Червоноградського замку і костелу. Ще у середині 20 ст. тут проживали люди. Неподалік від руїн чути грім потужного Джуринського водоспаду. За легендою, під час осади замку татари перебили кряж і пустили річку Джурин водоспадом вниз, тим самим осушивши природну перешкоду навколо замку. Сьогодні це популярне місце відпочинку, багато туристів приїжджають сюди, щоб окунутися і отримати природний "гідромасаж".

 • Закінчується наша мандріка у м.Чортків. Тут варто витратити годинку, щоб прогулятися середмістям, де знаходяться дві унікальні деревяні церкви 17-18 ст., монументальний костел 20 ст., кілька новітніх і дуже красиво оформлених церков і руїни потужного замку-пентагону. У місці є досить багато кафе і ресторанів, де можна смачно повечеряти. Залізничний вокзал знаходиться дещо в стороні від центру, тож плануйте перехід від центру тривалістю близько 15-20 хвилин. Можна без проблем зловити таксі.

Час та місце завершення туру

Зворотнє відправлення потрібно планувати з Чорткова після 18:00. Виїзд додому. Як виїхати додому?

Одяг та взуття:
 1. Дощовик поліетиленовий (-) (Оренда)
 2. Спортивний костюм
 3. Куртка і кофта
 4. Одяг для перебування в готелі (цивілізації)
 5. Кросівки
 6. Білизна
 7. Шорти
 8. Одяг для сплаву з довгим рукавом
 9. Сандалі для сплаву з кріпленням за п'ятку
 10. Кепка/панамка
 11. Купальник/плавки
 12. Взуття для рафтингу
 13. Сонцезахисні окуляри
Спорядження:
 1. Спальний комплект (спальник+килимок) (Оренда)
 2. Особистий посуд: металева або пластикова (щоб не розбилась) тарілка, ложка, кружка
 3. Сумка дорожна/рюкзак
 4. Гермомішок для речей в поході (Оренда)
Інше:
 1. Крем від засмаги
 2. Засоби гігієни: зубна щітка, паста, рушник
 3. Фотоапарат/відеокамера, мобільний
Фізична підготовка та безпека

Сплав по Дністрі підійде тим, хто хоче провести час активно, проте не надто екстремально. Тури розраховані не лише на молодь, сплав підійде і сім’ям з дітьми чи активним людям старшого віку.

Перед початком сплаву усі отримують жилети. Основним плавзасобом є катамаран, рідше використовуємо рафти та байдарки. Для зручності на катамаранах є сидіння і палуба для перевезення речей. Одне місце на судні завжди відводиться інструктору.

Тури мають форму лінійного походу. Сплавляючись до точки фінішу, група щоденно долає близько 20 км. Для цього потрібно провести на катамарані чи рафті до 7 годин. Інструктор може корегувати ділянку для сплаву, збільшуючи чи зменшуючи денний кілометраж. Це залежить від погоди, рівня підготовки та бажання туристів.

Транспортування речей, проживання та гігієна

Транспортування речей
Відпочинок на Днстрі в формі сплаву не має транспортного супроводу. Речі учасників та спорядження сплавляється на катамаранах разом з групою. Для перевезення речей катамарани обладнуються палубою. Щоб особисті речі під час транспортування не намокли, потрібно їх герметизувати. З цим завданням чудово впораються цупкі поліетиленові мішки, в які потрібно помістити речі, перед тим як складати їх у сумку чи рюкзак. Загортати сумку у поліетилен не варто, його легко пошкодити під час сплаву.

Мобільний зв’язок та живлення

Територія, на якій проходять сплави на катамаранах та рафтах, охоплена мережею мобільних операторів Київстар, Vodafon, та є місця, де якість зв’язку значно знижується через природні перепони. Доступу електрики під час сплаву не буде, тож намагайтесь берегти заряд акумулятора, використовуючи телефони чи інші гаджети лиш в разі крайньої потреби.

Ночівля

Ночівля відбувається у наметах. Наші намети розраховані на 2-4 осіб і багаторазово перевірені під час грози, вітеру. Використовуємо намети таких фірм виробників як Hannah, TerraIncognita, Sportland. Для ночівлі знадобиться спальний мішок та каремат.

Гігієна

На місцях ночівлі не має обладнаних душових кабін чи туалетів. Воду для вмивання завжди можна набрати у джерелі, й при потребі трішки підігріти на вогнищі. При бажанні можна замовити похідну баню. У якості туалету використовуємо намет і щоб не захаращувати стоянки - лопатку для закопування екскрементів.

Погода

Клімат досить м’який, із помірною спекою та короткими грозовими дощами. Зазвичай тут на кілька градусів тепліше, ніж на інших територіях. Сплави по Дністровському каньйоні та Південому Бузі тривають з травня по вересень і погода може бути дуже мінливою: денна спека змінюється холодними вечорами, сонячний день може закінчитися дощем. Тому збираючись на рафтинг по Дністру у травні та червні, крім шортів та футболки треба захопити й теплі речі, влітку не варто забувати й про дощовик.
Обов'язково візьміть з собою сонцезахисний одяг. Футболка на довгий рукав, капелюх, легка сорочка та штани збережуть вас від спеки та опіків.

Подорож з дитиною та домашніми тваринами

Сплав підійде для сімей з дітьми, оскільки ріки рівнинні і практично без порогів.

Для дітей, що беруть участь у спавах по Дністру, Збручу та Південному Бугу діють знижки: для дітей віком до 6 років участь безкоштовна, для дітей віком до 12 років діє знижка 50 %.

 

Участь в турі з тваринами можлива тільки за умови, що тварина не заважатиме іншим учасникам туру, інструкторам, і не буде створювати перешкод для проведення туру. Відповідальність за безпеку учасників туру і інших осіб несуть виключно власники тварини. У разі, якщо в результаті присутності тварини власник змушений відмовитися від частини програми туру, вартість невикористаних елементів не відшкодовується.

Особливості харчування

Ми готуємо їжу в умовах похідної кухні. Страви схожі на ті, які готують в спортивних походах: каші з м'ясом, перші страви,  український борщ, салати або нарізка з сезонних овочів, багато печива. Можна спробувати  банош і куліш.

Для організованих та корпоративних груп пропонуємо додаткові страви.

Якщо ви маєте особливості харчування потрібно заздалегідь попередити менеджера з прийому замовлень та кухаря на турі. Ми можемо подати вам страву без вказаного інгридіента. Особливі продукти з вашого раціону рекомендуємо взяти з собою самостійно.

Для вегетаріанців подаємо ті ж страви, що готуються для всіх, але без м'яса, з додатковою порцією сиру.

avatar
Христина
Серпень 2018

 

Мар'яночко, прийміть щиру подяку за чудову організацію сплаву для компанії Тропік по р. Дністер. Від себе хочу висловити окрему подяку нашому інструктору Іллі Безп'ятчуку, який зумів чудесно організувати роботу команди і відпочинок Тропікантів. Всі в шаленому захваті, вже тиждень розмови йдуть лише про це. Харчування на вищому рівні, не в кожному крутому ресторані є такі смачні страви, як готували ваші дівчата. Ваші інструктори просто надзвичайні професіонали у всіх сферах: співи, обучення і допомога у "мокрих іграх". Завжди пізнавальні, цікаві розмови і жарти. Тепер життя в палатках нам не страшне, змії бояться нас, а не ми їх, й також гребти веслами можемо. Обов'язково будемо рекомендувати Ваш Турклуб і такий відпочинок усім.
Мріємо про новий Сплав! Ми Вас любимо!

Мар'яночко, прийміть щиру подяку за чудову організацію сплаву для компанії Тропік по Дністру. Від себе хочу висловити окрему подяку нашому інструктору Іллі Безп'ятчуку, який зумів чудесно організувати роботу команди і відпочинок Тропікантів. Всі в шаленому захваті, вже тиждень розмови йдуть лише про це. Харчування на вищому рівні, не в кожному крутому ресторані є такі смачні страви, як готували ваші дівчата. Ваші інструктори просто надзвичайні професіонали у всіх сферах: співи, обучення і допомога у "мокрих іграх". Завжди пізнавальні, цікаві розмови і жарти. Тепер життя в палатках нам не страшне, змії бояться нас, а не ми їх, й також гребти веслами можемо. Обов'язково будемо рекомендувати Ваш Турклуб і такий відпочинок усім.
Мріємо про новий Сплав! Ми Вас любимо!