UK
Розклад: Пн-Пт 9 - 18

Карпатські колиби

колиба в Карпатах

Колиба - хатинка вівчарів високо в горах. Щороку в травні вівчарі виводять отари овець та корів на високогірні полонини і залишаються там до вересня. Із сіл їм передають харчі, а вони постачають села сиром, бринзою і вурдою.

У зимовий час колиби пустують, саме тоді їх використовують туристи.

Колиби є двох видів. "По-чорному" - з місцем для вогнища та отвором для диму. Такі колиби закопчені й холодні, засніжені. У них краще розкладати намет - стіни колиби все ж захищають від вітру і снігу, хоча зігрітися в них досить важко.

Інший вид колиби - колиба з пічкою. Для туриста взимку - це 3-зірковий готель. Зазвичай, в таких колибах кімнати оббиті картоном для утеплення, проміжки між деревом закладені мохом. На стінах висять ікони, прикраси з дерева, занавіски. Дерев'яні нари вистелені сіном, лавки, столи, полиці для посуду - це скромний інтер'єр колиби. У такій колибі можна добре висушитися і відігрітися, а отже і набратися сил, що особливо необхідно у зимовому поході. Важливий елементом цієї колиби є цегляна або металічна пічка. Цегляна - довго розпалюється, але довго тримає тепло; металічна - відповідно, швидко розпалюється, але й швидко вистигає. Біля металічної пічки потрібно рухатися обережно, об її стінки можна обпалити одяг.

 

Але якщо ви захочите почитати электронные журналы, то в колибі їх швидше за все не буде. Краще взяти з собою.