UK
Розклад: Пн-Пт 9 - 18

Гірськолижний курорт Вірменії - Цахкадзор

максимальна висота трас  2819 м над рівнем моря
мінімальна висота трас  1966 м над рівнем моря
загальна довжина трас  близько 30 км (найдовша траса - 8 км)
загальна кількість трас

 22 (5 - дитячих, 6 - для початківців,

 9 - середньої складності, 2 - екстремальних)

загальна кількість витягів  6 (5 крісельних, 1 бугельний)

вартість абонементу на день (в сезон)

 300 грн дорослий, 150 грн дитячий
можливість фрірайду  є, переважно на верхній частині схилів
вартість проживання

 від 100 грн/місце у хостелі

 від 300 грн/місце у готелі у двомісному номері

Цахкадзор – дослівно з вірменської означає «долина квітів». Та з радянських часів прославилось місто не квітами, а гірськолижним курортом. Ще у 1967 році тут була організована Всесоюзна Олімпійська база, сьогодні ж це головна Олімпійська База Вірменії, якою часто користуються спортсмени і з інших країн; загальна площа Олімпійської бази близько 60 гектарів. Розташоване містечко на східному схилі гори Техеніс (2851 м), на висоті 1840 метрів над рівнем моря. 

Серед переваг Цахкадзору:

  • Канатна дорога італійської фірми Leither, що складається з п’яти рівнів підйомів: перший із чотиримісними кріслами, решта з двомісними. Усі крісла з підігрівом, що в холодну та вітряну зиму має суттєвий вплив на комфорт та настрій відпочиваючих. У місцях посадки та висадки канатка має автоматичні ворітця та зручні переходи між рівням підйомника. 
  • Початківці оцінять пологі схили (поміж іншим, помірність нахилу запобігає сходженню лавин) та велику кількість «синіх» трас. До того ж саме на цих трасах, у нижній частині схилів, переважно краще снігове покриття (з вершини сніг нещадно здувається вітрами). Є також траси спеціально облаштовані для дітей.
  • Незрівнянний краєвид на знаменитий Арарат та озеро Севан. Перед спуском варто затриматись на вершині Техеніса, щоб насолодитися величним видовищем, а за гарної погоди і зробити кілька фото, що стануть окрасою Вашого альбому та розповіді про поїздку у Цахкадзор. Кількість сонячних днів взимку 75%, тож нагода для якісного фото обов’язково трапиться.
  • Вірменія визнана однією з найбезпечніших країн для туризму у регіоні, саме її рекомендують для поїздок туристам з Європи та Америки (по цьому критерію Вірменія суттєво обганяє інші країни СНГ). Містечко Цахкадзор знаходиться всього у 60 км від Єревану, з’єднаний якісною автострадою, тож як втомитеся від лиж, столичні розваги будуть зовсім поруч.
  • Недобудована траса для бобслею зараз використовується гірськолижниками і спуск по жолобу додасть особливого адреналіну та випробує вміння «вписатися у поворот».
  • Найвідвідуваніша пам’ятка міста – стародавній монастир Кечаріс Х ст., побудований князем Кечаруйкського князівства на честь Святого Григорія Просвітителя.
  • Більшість місцевих жителів володіє російською мовою, тож спільне «радянське минуле» не дасть вам відчути мовного бар’єру.
  • Завдяки рельєфу та клімату Вірменія може запропонувати різноманітний відпочинок на всі пори року та на будь-який смак. Зима переважно сніжна та помірно холодна, наче створена для лижників, і сніговий покрив в середньому 1,4 м

Справедливим буде відмітити і деякі недоліки. Приміром, поблизу спусків Вам переважно запропонують «швидкий» перекус та випічку, а от традиційну вірменську кухню знайти не просто. Загалом, супроводжуюча інфраструктура гірськолижного курорту ще в процесі розвитку, частково досі нагадує про радянські часи розбудови. Та все ж розвиток присутній і дає надію на швидке покращення сервісу. А та ж пологість спусків, що убезпечить початківців, може не дуже потішити досвідчених шукачів екстриму.  Натомість небезпечності спускам надає присутність великої кількості снігоходів, що хоча  і мають окремі відгороджені траси, часто-густо користуються лижними.

Загалом, тим, хто хоче отримати від катання максимум драйву, курорт може видатися запростим. Зате для тих, хто недавно став на лижі чи тільки збирається це зробити, а також для сімей та лижників, що не люблять натовпу та черг, Цахнадзор стане приємним відкриттям. 

Фото з сайту http://www.tsakhkadzor.am