UK
Розклад: Пн-Пт 9 - 18

Ціни на активний відпочинок в Карпатах

Активний відпочинок в Карпатах пропонує безліч різних організаторів. Розглянемо ціни на відпочинок в Карпатах на прикладі піших походів з рюкзаком. Ціни на здавалося б однакові тури можуть сильно відрізнятися і не завжди зрозуміло чому. Як же розібратися в розмаїтті цін, що б не переплачувати і не зіпсувати собі відпочинок?

Походи в Карпати

Організатори походів

Походи в Карпатах зараз можна купити на різних сайтах. Як залежить ціна туру від організатора?

  • Туристичний клуб. Низька ціна. Часто буває, що люди, які звикли ходити разом в спортивні походи, вирішують спробувати водити інших і заробляти на цьому гроші. Такі колективи можуть ходити в цікаві походи, але як правило не готові працювати з новачками, у яких зовсім немає досвіду походів. Труднощі можуть очікувати також на стадії замовлення і підготовки походу. З такою групою можна пройти складний маршрут, але є шанс їсти весь похід одну гречку або спати в чиємусь старому спальнику (якщо берете на прокат). Можуть виникнути непорозуміння з формування відносин і поділу обов'язків через новий формат подорожей для клубу. Зате в турклубі можна познайомиться з цікавими корисними традиціями, винаходами, послухати історії про складні походи.
  • Приватний гід. Невисокі ціни на походи. Буває, що це просто любителі ходити в гори, які за компанію запрошують інших. Якщо людина давно ходить в гори, то з ним напевно буде цікаво, він зможе багато чому навчити, багато показати. Навіть якщо він веде групу новим для нього маршрутом, йому не складно орієнтуватися і керувати походом. Гірше, якщо провідник переоцінює свій досвід. Інструктор-одинак може мати деякі "дивацтва", нетрадиційні погляди на звичні речі (їжу, одяг, предмети побуту). Це не завжди погано. Але все ж це досвід і погляди однієї людини, не урівноважені колективним досвідом.
  • Туроператор. Ціни на тури вищі ніж у попередників. Туроператор організовує інструкторів, продумує маршрути, докладає активні зусилля до продажу своїх турів. Оператори мають можливість контролювати якість роботи своїх інструкторів, проводять навчання, стежать за відгуками туристів. Звичайно, зусилля щодо підготовки кадрів, а також адміністративні витрати збільшують вартість послуг. Але часто оператори мають істотно вищі обсяги, можуть регулярно формувати групи, і в результаті пропонувати вигідніші ціни. Якщо туроператор не перший рік на ринку і продовжує активно працювати, можна припустити, що він залишає туристів задоволеними.
  • Агенти. Ціни на рівні цін туроператорів. Не зовсім "правильні" агенти можуть продавати тури приватних гідів або клубів, але із суттєвою націнкою. Тут може бути явна невідповідність ціни і якості організації. Також агенти можуть продавати тури туроператорів. Як правило їм дають агентські знижки і ціни в агентів рівні цінам операторів.

Таким чином, слід побоюватися купувати тури у агента, який продає тури "незрозумілих інструкторів". В інших випадках турист або має можливість при підготовці оцінити адекватність провідника (і зекономити), або, заплативши трохи більше, скористатись послугами професіоналів.

Походи Чорногірський хребтом Походи в Карпати

Набір послуг, інструктори та тривалість походу

Часто на різних сайтах ціни вказані за різні набори послуг. Ціни можуть включати або не включати трансфер, обіди (перекуси), квитки в національні парки, прокат наметів чи спальників. Також варто уважно розібратися в тривалості походу. Іноді при обрахунку днів включають дорогу до місця старту або назад. Також варто знати, чи входить у вартість страховка, чи є у інтруктора аптечка.

Ціна також може залежати від кількості туристів на одного інструктора. Зрозуміло, що якщо передбачається група з 20-ти чоловік, то ціна може бути низькою. Але чи впорається один інструктор? Або він довірить приготування вечері комусь, хто може її пересолити або недоварена.

Відрізняються ціни і в залежності від тривалості. Як правило, ціна одного дня в коротких турах вища ніж у довгих.

Наприклад, найпопулярніший наш похід в Карпати - "Найвищими вершинами", по Чорногірському хребту коштує 900 грн (2012). Він включає роботу інструктора, трансфер з/до Івано-Франківська, оренду наметів, харчування, страхівку. Окремо можна оплатити прокат спального комплекту і рюкзака (близько 95 грн).

Приємних походів!

Трекінг в Карпатах