UK
Розклад: Пн-Пт 9 - 18

Популярно про літній відпочинок в Карпатах

Зростання кількості прихильників здорового способу життя та активного відпочинку демонструє приємну тенденцію – відпочинок у Карпатах з кожним роком стає більш привабливим для туристів. Переваги його очевидні:

  • Доступність. Ціни на відпочинок у Карпатах значно нижчі, ніж відпустка тої ж тривалості на морі, наприклад.
  • Сервіс. Якість обслуговування на популярних карпатських курортах доволі висока. Підтвердженням цього слугують позитивні відгуки відвідувачів та наявність постійних клієнтів. Проживання у приватних садибах – це відпочинок немов у себе вдома: привітні господарі розмістять у зручному будиночку із всіма вигодами та нагодують автентичними гуцульськими стравами. А якщо хочеться відчути себе ближче до природи – завжди можна пожити у наметах та поїсти їжі, приготованої на вогнищі.
  • Трансфер. Влітку, в гарячий сезон відпусток, квитки до Івано-Франківська, а звідти уже ближче до гір, знайти набагато простіше, ніж, наприклад, до Криму. Лише у дати державних свят купувати квитки потрібно заздалегідь, оскільки попит на них дуже зростає.
  • Екологія. Карпати – найбільш екологічно чистий район України. Кришталеве запашне повітря, насичене ароматами різнотрав’я, фізична активність на свіжому повітрі, лікувальна вода із мінеральних джерел, яких багато в Карпатах, перетворюють звичайний активний відпочинок у комплекс процедур із оздоровлення всього організму.
  • Атракційність.  Окрім традиційних походів в гори розваг у Карпатах дуже багато. Це рафтинг по гірських річках, катання на конях, квадроциклах чи джипах, збирання ягід та грибів, відвідини місцевих музеїв, сувенірних ринків та багато іншого.

Власне, формат літнього відпочинку в Карпатах може суттєво відрізнятись. Починаючи від багатоденних походів карпатськими хребтами із важким наплічником на спині, до комфортного проживання у затишній садибі all inclusive, із поєднанням найрізноманітніших розваг. Програму відпочинку можна планувати самостійно (орієнтуючись на більш спортивну чи більш розважальну), або довіритись досвіду туристичних компаній. Туроператори зазвичай пропонують обирати між стандартними варіантами програм, проте є додаткова можливість домовитись про розробку індивідуальної програми за вашими побажаннями.

У цій статті спробуємо розглянути максимум пропонованих у Карпатах варіантів відпочинку.

Піші походи в Карпати

Безперечно, головною принадою та водночас найбільш популярною розвагою серед туристів були й залишаються походи в гори. Походи в Карпатах можуть суттєво відрізнятись за рівнем складності, тривалістю та маршрутом (від коротких дво-, триденних походів вихідного  дня, так званих ПВД, до тривалих 10-денних маршрутів). Кількаденні походи в Карпати передбачають багатокілометрові денні переходи, ночівлю в наметах, приготування їжі на вогнищі. Але, водночас, це єдина можливість на власні очі побачити первозданну красу та могутність Карпатських гір, помилуватись неймовірної краси пейзажами, де вкрай рідко ступає людина, подивитись на повільно-тягуче життя гуцулів високо на полонинах та спробувати найсвіжішої бринзи прямо у колибі. Такий формат відпочинку оптимально підходить для людей, яким знайоме поняття піший туризм, та які фізично та морально готові витримати навантаження в поході, відсутність комфорту та елементарних «благ цивілізації».

Більш комфортний варіант відпочинку, що поєднувався б із мандрівками в гори, – радіальні сходження на карпатські вершини. Радіальне сходження передбачає нетривалий, в межах одного дня, вихід в гори (з або без сходження на конкретну вершину) із поверненням до точки старту. Таким чином радіальні сходження дуже вдало поєднуються із можливістю комфортних ночівель в садибі. До прикладу, радіальним вважається дуже популярне серед туристів одноденне сходження на Говерлу або Піп Іван Чорногірський.

походи в Карпати трекінг в Карпатах

Детальніше про багатоденні походи в Карпати
Детальніше про радіальні сходження поблизу рафтинг-табору

Рафтинг в Карпатах

Заворожуюче видовище, коли бурхливі гірські річки несуть на своїх хвилях гордих сміливців, спроможних приборкати норовливу ріку, насправді абсолютно доступне для кожного бажаючого. Найпопулярніша ріка для рафтингу – Чорний Черемош – готова приймати туристів впродовж цілого року: навесні, у високу воду, сплави відбуваються на багатомісних рафтах та катамаранах, влітку, коли рівень води падає – на надувних двомісних байдарках. Рафтинг на Чорному Черемоші організовується на базі нашого рафтинг-табору.

рафтинг в Карпатах рафтинг на Черемоші

Детальніше про катання у рафтинг-таборі
Детальніше про рафтинг-табір

Катання на конях

Прогулянки на конях в Карпатах – одна із класичних розваг туристів, що приїжджають відпочити в гори. Катання зазвичай організовують не кінні клуби, а місцеві власники, які і супроводжують коней під час катання. Коні, що катають туристів, в основному використовуються в роботі по господарству, тож вони спокійні, звиклі до людей. Господарі пропонують кількагодинні кінні походи на полонини, звідки можна помилуватись красою карпатських гір, пустити коня галопом чи риссю не по битому шляху, а на полонині. Та головна перевага катання на конях в Карпатах - безліч позитивних вражень від спілкування з надзвичайно розумними тваринами, що принесе не лише приємні емоції, а й користь для вашого здоров’я.

катання на конях в Карпатах коні в Карпатах

Детальніше про катання на конях в Карпатах

Виїзд джипом на гірські полонини

Доволі популярна розвага для тих, хто хоче поглянути на безмежно величні карпатські краєвиди, але не має сил чи часу для тривалого пішого походу. Приємна автопрогулянка потужним джипом на полонину Роги, висота 1500 м н.р.м., до румунського кордону, відкриє перед вашими очима вражаючі краєвиди Українських та Румунських Карпат. У відповідну пору року по дорозі можна вволю поласувати суницями чи чорницями, а на зворотному шляху відвідати мінеральне джерело в селі Буркут, вода в якому за своїми властивостями нагадує «Єссентукі» або «Боржомі». Колись тут був популярний бальнеологічний курорт, в якому перебувала на лікуванні сама Леся Українка.

джипінг в Карпатах виїзд джипом в Карпатах

Веломандрівки Карпатами

Якщо тіло прагне активного руху, а душа – видовищ, то компроміс знайти легко – це був і буде велосипед. Зазвичай велопрокати знайти в карпатських містечках нескладно, а інструктори зможуть порадити цікаві маршрути.  Катання на велосипеді в Карпатах легко додати як один з елементів вашої програми відпочинку.

Велосипед в Карпатах Поїздки на велосипеді в Карпатах

Збирання ягід та грибів

Щоб літній відпочинок в Карпатах приніс здоров’ю користь, обов’язково варто скористатись нагодою та посмакувати карпатськими ягодами та грибами. Ягідний сезон розпочинається у червні, та протягом всього літа карпатські ягоди – спочатку суниця, а далі чорниця, малина, ожина, журавлина – тішитимуть ваш стіл, гриби ж за теплого вологого літа можна чекати вже з липня і до середини осені. Свіжі карпатські ягоди можна купувати у місцевих жителів, що збирають їх на полонинах, або ж самому влаштувати приємну розвагу, та, блукаючи горами, збирати смачнючі ягідки. І звісно, тут ні для кого не секрет, що найсмачніші ягоди тільки-но із куща;)

збирання ягід в Карпатах збирання грибів в Карпатах

Екскурсії карпатськими музеями

Долучитись до історії краю, побачити на власні очі старовинний та сучасний побут Гуцульщини можна, відвідавши місцеві музеї. До прикладу, розглянемо найцікавіші музеї, що знаходяться в межах 20-50 км від рафтинг-табору.

Приватний музей гуцульського побуту, етнографії та музичних інструментів Романа Кумлика, що у Верховині, знаходиться в особистому будинку пана Романа. Експонати до музею власник збирав протягом 30(!) років. Зараз він регулярно проводить екскурсії, знайомить цікавих із побутом гуцулів, і самостійно грає на кожному із музичних інструментів, колекція яких – предмет гордості господаря. Історико-краєзнавчий музей Гуцульщини, теж розташований у Верховині, приверне увагу багатством предметів побуту, місцевого живопису, а також тут облаштований окремий відділ, присвячений історії Верховинського краю. Також у Верховині можна відвідати хату-музей «Тіні забутих предків». Саме тут Сергій Параджанов проводив зйомки свого першого фільму-шедевру, з незабутнім Іваном Миколайчуком. У селі Криворівня, що нижче по течії Чорного Черемошу, можна оглянути музей «Гуцульська гражда», який відтворює типову оселю гуцулів, та літературно-меморіальний музей Івана Франка в будинку, де великий Каменяр зупинявся на час свого перебування в Криворівні.

музей Романа Кумлика екскурсії музеями в Карпатах

Детальніше про музей Романа Кумлика

Більше інформації про замовлення додаткових розваг у Карпатах

Варіантів організації проведення відпустки у Карпатах чимало. Тож якщо вам до душі активний відпочинок, не зволікайте. Пам’ятайте, що в «гарячі дати» (Новий рік, травневі свята) та практично все літо бажаючих дуже багато, тому краще заздалегідь подбати про бронювання житла та різноманітних атракцій. А наша компанія із радістю допоможе підібрати відпочинок саме за вашими побажаннями.