UK
Розклад: Пн-Пт 9 - 18

Гора Говерла

Говерла - це не тільки найвища гора і одночасно найвища вершина України. Говерла - це те місце, де починаєш відчувати почуття радості тільки від того, що знаходишся тут. Саме з найвищої гірської вершини України туристи спостерігають найкрасивіші пейзажі Карпат, і саме сюди хочеться повертатися знову і знову.

Говерла розташована на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей. Недалеко від неї знаходяться такі міста, як Ворохта, Рахів і Ясіня. Висота гірської вершини становить дві тисячі шістьдесят один метр над рівнем моря. Перший туристичний маршрут на гору був прокладений ще у вісімдесятому році дев'ятнадцятого століття, і з тих пір сходження на Говерлу є одним з улюблених способів проведенням часу для тисяч туристів не тільки з України, але і багатьох інших країн.

 Горда вершина Карпат є популярним об'єктом не тільки для літнього, але і для зимового туризму. І якщо альпінізмом може займатися далеко не кожен, то піший похід на Говерлу є хорошим варіантом для тих, хто хоче відпочити не тільки тілом, але й душею.

В даний час туристичні компанії пропонують кілька варіантів сходження на найвищу гірську вершину України. Перший варіант, який пропонується туристам, це сходження на Говерлу за три дні, якщо це тепла пора року, або за чотири дні взимку, і другий варіант - шестиденний похід. Триденний похід є найбільш прийнятним варіантом, оскільки він дозволяє здійснити сходження на Говерлу без зайвого поспіху. Він розрахований таким чином, що осилити його зможуть як досвідчені туристи, так і ті, хто вирушає в похід в перший раз. За три похідних дня туристи зможуть пройтися через смерекові ліси, переночувати у схилів гори Петрос, а також біля річки Прут, яка протікає під Говерлою, ну і, звичайно ж, насолодитися панорамою, яка відкривається з вершини гори.

Що стосується шестиденного походу на Говерлу, то він являє собою набагато більш складну задачу, тому початківцям туристам краще зосередити свою увагу на триденному поході. Маршрут шестиденного походу в теплу пору року проходить через Чорногірський хребет, а також через усі вершини, висота яких становить більше двох тисяч метрів. Так, у цьому поході туристи зможуть зійти не тільки на найвищу гору Карпат, але й на такі гори, як Петрос, Піп-Іван, Бребенескул. Також буде можливість скуштувати воду з мінерального джерела в селі Кваси і насолодитися красою озера Несамовите. Туристичні фірми організовують шестиденне сходження на Говерлу взимку, цей маршрут є найбільш складним. Відправлятися в такий похід туристам краще тільки після того, як вони хоча б двічі побували в туристичному поході в теплу пору року.