UK
Розклад: Пн-Пт 9 - 18

Гостинне місто Львів

Львів - дивовижно красиве і архітектурно різнопланове місто, яке на сьогодні є одним із найбільших туристичних центрів України. Воно органічно поєднує в собі як східні традиції, так і типово західні. Майже кожна його будівля - це ціла історія, наповнена найрізноманітнішими інтригами, від політичних до любовних. Особливо цікавий центр Львова, який справедливо занесений ЮНЕСКО до переліку світової культурної спадщини.
Екскурсія, як правило, розпочинається з історії і закінчується сучасним життям цього міста. Отож занурюємось у сиву давнину, у рік 1256, саме на цю дату припадає перша згадка про Львів (Леополіс, Леонтополіс, Лемберг, Львув). Місто було засноване князем Галицько-Волинського князівства Данилом і назване на честь його сина Лева. З 1349 року Львів відійшов до складу Польщі, і був столицею Руського воєводства, з 1772 року столицею Австрійської провінції. За період від середини XIX ст. і до першої світової війни Львів перетворився у велике європейське місто з неповторною архітектурою. У 1939 році, згідно з пактом Рібентропа-Молотова, Львів і західноукраїнські землі були возз'єднані з Україною у складі СРСР. В Українській державі Львів - найвизначніший культурно-туристичний центр.

Середмістя у XVI ст. будували переважно італійські майстри, які зберегли за собою середньовічну планувальну структуру: майже квадратна площа Ринок з будівлею ратуші, квартали Руський, Вірменський, Єврейський, ренесансні храми та дзвіниці, каплиці, будинки городян, оборонні вежі та мури. Захоплюють подих балконні решітки, вхідні двері в під'їздах та керамічні вставки.
Гордість Львова - Львівський театр опери та балету ім. І. Франка, збудований у ренесансному стилі з елементами класицизму та бароко. Архітектор З. Горголевський покінчив життя самогубством, дізнавшись, що його шедевр почав осідати і заглибився на півметра в землю. До речі, театр стоїть на річці Полтві, що протікає через центр і захована під вулицями Львова. Від театру опери та балету простягнувся проспект Свободи, довжиною 650 метрів. Він збудований наприкінці XIX - початку XX ст. На самій середині проспекту - широкий бульвар зі старими деревами. Його продовжує проспект Шевченка, стара назва "Академічний", посередині якого бульвар із кулястими кленами. З кінця проспекту Шевченка в різні напрямки відходить 7 вулиць.
Перлина бароко - катедральний собор св. Юрія-Змієборця (площа св. Юра), над багатим скульптурним надбанням якого працювали кращі майстри. Одним з найстаріших соборів у Львові - Латинський собор (пл. Катедральна), кожен період, починаючи від готики, залишив свій слід у його архітектурі. Чудовий ренесансний ансамбль на вул. Руській: церква, каплиця трьох святителів та вежа Корнякта - найгарніша церковна вежа Львова.

Перепочити під час шпацеру можна у затишній каварні чи цукерні, кожна з них не схожа на іншу і з радістю пригостить вас запашною кавою, та ніжно-солодким тістечками. "Світ кави" - маленька кав'ярня біля римо-католицького костелу. До ваших послуг понад 30 сортів кави з різних країн світу. А у "Віденській кав'ярні" ви відчуєте справжній дух Львова австрійських часів. Перед спокусою цукерні "Вероніка" не може встояти жоден турист, адже тут є понад 200 видів тортів та тістечок. Після такого частування аромат кави, немов тінь, ще упродовж тривалого часу буде вас супроводжувати. Ви не шанувальник кави? Тоді безліч оригінальних пивничок готові запропонувати вам легендарне львівське пиво і до пива...
Після перепочинку завітайте у Львівську галерею мистецтв. Тут зібрані твори живопису та скульптури Європи від середньовіччя до поч. XX ст. Також доречно буде відвідати Національний музей Львова - найбільшу в Україні збірку іконопису та народної сакральної скульптури. В історичному музеї представлено вашій увазі майже 330-тисячну збірку видатних історико-мистецьких пам'яток національного та світового значення. В будинку № 6 на пл. Ринок знаходяться Королівські зали музею та італійський дворик. Також радимо завітати в музей зброї, музей меблів та порцеляни.
Довершити загальне уявлення про красу старого Львова і побачити сучасні його околиці ви зможете з висоти гори Високий Замок, звідки відкривається панорама в радіусі кількох десятків кілометрів.
Увечері місто Лева розважатиме вас стильними барами ("Візит", "У пані Стефи"), вишуканими ресторанами ("Вежа крамарів", "Зорепад") та запальними дискотеками ("Міленіум", "Місто").

Пакуйте валізи!!!