UK
Розклад: Пн-Пт 9 - 18

Світ печер

Отже, печери. Казковий, фантастичний світ - геть не схожий на той, у якому ми живемо. Скільки легенд, міфів пов'язували з ними народи землі. Стародавні греки вхід у печеру ототожнювали із входом у царство мертвих. За ним у підземному світі людину зустрічали страшний пес Цербер із трьома головами, крижаний струмок забуття Стикс і пекельна ріка Ахеронт із перевізником Хароном, що транспортував тільки "туди" і ніколи "звідти". Під землю помістила пекло й християнська релігія. Вхід у нього змальовувався у вигляді печери з написом: "Залиш надію, кожен, хто сюди заходить!" Але залишимо міфи, які були закономірним наслідком пізнання природи. Познайомимося ближче з печерами.

Сьогодні на Землі відкрито вже багато десятків тисяч найрізноманітніших печер. Утворюються печери переважно шляхом вилуговування або розмиву вапняків, гіпсів, доломітів й інших легкорозчинних порід. Відомі також крижані й соляні печери.

Найбільшу довжину на нашій планеті має система печер Мамонтова-Флінт-Рідж (штат Кентуккі, США). Загальна довжина ходів становить більше 500 кілометрів.

Найбільший печерний зал розташований в Карлсбадській печері (США). Його довжина - близько 1200 м, ширина досягає 190 м, висота - 91,5 м. Об'єм цього грота - близько 20 000 000 кубічних метрів.

Найвисокогірніша печера Ракіот знаходиться в Індії. Вхід розташований на висоті 6600 м. 

Найглибшою печерою до 06.01.2001 вважалася печера Жан-Бернар (1410 м), що у Франції. У ніч із 05 на 06 січня 2001 р. у печері Воронячій на Кавказі досягнули мітки 1680 м. Спелеологи зупинилися перед колодязем глибиною 50-70 м. Роботи тривають.

Красу печер неможливо описати чи передати за допомогою фото-, кіноплівки. Це треба побачити: кристали, які при висвітленні грають всіма кольорами веселки, наче уральські самоцвіти; сади зі сталагмітів - від найпростіших до найвигадливіших за формою; висячі гірлянди сталактитів; стіни, стелі, вкриті інеєм багатобарвних кристалів; відполіровані водою стіни, найрізноманітнішого розцвічення; багатобарвні напливи на стінах; підземні озера, ріки, водоспади... Так, це треба побачити!

Фонд підтримки наукових і творчих ініціатив