UK
Розклад: Пн-Пт 9 - 18

Печера Перлина

Знайшли печеру випадково, добуваючи вапняк для будування оселі. Повідомили в Тернопіль. Таким штибом у Тернопільській області з'явилась печера Перлина загальною глибиною 30 м та довжиною понад 100 м.
За структурою Перлина належить до печер тектонічного походження. Вона є розломом у вапняку. Висота горба, в якому знаходиться печера, - 300 - 400 м. Печера не прокарстована, тому що була глухо закритою поверхневим шаром землі та глинозему.
Перший колодязь глибиною близько 10 м. Далі йде коридор (висотою біля 9 м, шириною 1 - 1,5 м та довжиною 6 м), дно якого заповнене глиною, мергелем та вапняком. Але це не кінцева глибина - вправо вниз йде ще один колодязь на не більше 13 м.
Печера розташована у вапняках, тому основні утворення в ній - це різноманітні натічні форми: сталактити, сталагміти, а також кам'яні хвилі, які є майже у всіх куточах печери.
В одному з вузьких важкодоступних ходів печери є ванночки з печерними перлинами (звідси і назва печери). Ці утворення досить рідко зустрічаються в печерах. Печерні перлини - білі або жовтуваті горошини від 5 до 18 мм в діаметрі. У розрізі деяких з них спостерігається чергування білих або жовтуватих та темніших кілець. Печерні перлини за хімічним складом не відрізняється від перлин черепашок. Однак вони не такі гарні, як перлини, що у своєму складі містять блискучий мінерал арагоніт.