UK
Розклад: Пн-Пт 9 - 18

Похід на Кукуль-Костричу

Похід на Кукуль та Костричу – один із варіантів активного відпочинку в Карпатах, який стане цікавим для новачків та досвідчених туристів. Незначні денні переходи не втомлюють і дозволять насолодитися красою гір, а наявність колиб для ночівлі дає змогу проводити веселі вечори навіть за лютої погоди.

 

Маршрут

Вихідним пунктом є ст. Ворохта. Зі станції йдемо до переїзду стежкою попри залізницю. Тут виходимо на залізничну колію. Переходимо річку Прут, де відкривається краєвид на залізничний кам'яний арковий міст. Далі йдемо слабопомітною стежинкою, що піднімаємося угору до доріжки, яка поміж хатами веде просто на південь і через деякий час заведе направо в ліс. Лісова стежка веде нас прямо до хребта Кукуля. Місце для ночівлі тут знайти не складно, оскільки на полонинах є колиби, біля яких завжди знайдеться вода. На хребті можна зустріти стовпчики старого Чехо-Словацького кордону. На полонині Кукул є військові поховання з часів І світової війни, де зараз встановлено дерев’яний хрест. З полонин Кукул і Закукул відкриваються чудові краєвиди на Довбушанку на заході та весь Чорногірський хребет на півдні, де особливо добре видніється Говерла з Петросом.

Далі дорога йде на спуск лісовою стежкою біля потоку Форещанка і виводить нас на асфальтовану дорогу біля річки Прут. З лівого боку минаємо устя потічка Озірного і повертаємо в його долину. Цією долиною по добрій дорозі йдемо 1,5 км, після чого звертаємо наліво і стежина виводить нас на полонину Веснарку, розміщену на південно-західних узбіччях Костричі. Звідки дорога приводить до вершини Костриці (1589м). Панорама Костриці дає безумовно найкращий перегляд головного хребта Чорногори. Направо від Чорногори добре видно масив Свидовець з Близнецею, далі групу Довбушанки. Звідти рухаємося по хребті Кострича і плавною дорогою спускаємося до села Ільці.

Цікаві місця на маршруті

На маршруті вам завжди знайдеться на що подивитися, щось відкрити нове для себе. В Ворохті по дорозі до станції Вороненка розташовується один з найбільших аркових кам’яних мостів в Європі. Довжина віадуку близько 130 метрів; протяжність центральної арки — 25 метрів. Збудований у 1895 році за часів Австро-Угорської імперії полоненими італійцями. Щоб зберегти пам'ятку історії, у 2000 році біля історичного було зведено ще один залізничний міст, тому старий Австрійський зараз не функціонує. 

По хребті Кукуль раніше розташовувався Чехо-Словацький кордон, де збереглися прикордонні стовпчики. В роки І світової війни гора Кукуль була місцем бойових дій. Тут і дотепер можна знайти гільзи від куль, а на полонині Кукул можна побачити дерев’яний хрест. Цей хрест – братська могила солдат, які загинули в період війни. Дорогою з хребта Костриці до села Ільці, є могила воїна УПА сотника Василя Блінчука «Сибіряка». Але найцікавішою принадою походу є все ж таки природа та краєвиди, що відкриваються з гір. З полонин Кукул і Закукул відкривається неймовірний вид на Чорногору, де особливо добре видно Говерлу і Петрос, і це не дивно, адже відстань до підніжжя Говерли звідси всього 10 км. З правого боку добре видніється Свидовець. Далі праворуч кам’яним велетнем стоїть гора Довбушанка, ще далі можна побачити гори Синяк і Хом’як. Здається, що всі Карпати як на долоні.

Коротко кажучи, похід на Кукуль-Костричу - це той варіант відпочинку в горах, де денні переходи не втомлюють і є вдосталь часу насолодитися красою гір та недоторканою природою.