UK
Розклад: Пн-Пт 9 - 18

Гудаурі: перший погляд

23-29 січня 2014 року ми групою в кількості 12 осіб злітали  в Грузію покататись на розрекламованому гірськолижному курорті Гудаурі. Враження залишились приємні. Нижче наводжу детальний опис і деяке порівняння з українськими гірками. База порівняння: Буковель, Драгобрат, Славське.

Сезон

Сезоном вважається час, коли висипає достатньо снігу. Штучного засніження немає, тому чекають  на погоду. Традиційно вважають, що розпочати катання можна навіть у грудні і триматиметься сніг до квітня. У січні 2014 сніг випав лише в 20-х числах січня, тому всім, хто приїхав раніше, довелось кататися лише на одному тренувальному схилі або їздити на екскурсії. Відповідно, до рівня снігового покриву виставляється і вартість абонемента, фіксованих дат початку і закінчення сезону немає.

Температура протягом 5 днів коливалась від 0 до -10.
 

Гори

Дуже класні! Шкода, що безхмарним був лише один з п’яти днів. Однак і цього дня вистачило для найяскравіших вражень  і шалених фоток. З усіх трас краєвиди шалені, а з найвищої точки, на яку виїжджає підйомник видно навіть Казбек!

Траси

Гарні, довгі, за складністю переважають синьо-червоні. На час нашого катання доступними були лише сині і червоні схили, чорні ще не вкрилися снігом. Є можливість комбінувати кілька схилів і доводити тривалість спуску до 10 хвилин і більше.  Траси на 90% не оброблені ретраками. Враховуючи те, що кожного дня за час нашого перебування падав сніг, була можливість покататися по «пухляку». Загалом, якщо уявити, що снігу може бути в 3-4 рази більше – то катання може бути неймовірно різноманітним і класним. За нашими припущеннями такого рівня снігу варто очікувати в кінці лютого – березні.
Хороша карта схилів.
 

Витяги

Практично всі крісельні. Швидкісні і довгі, середній час підйому 6-8 хвилин. Можуть бути обмерзлими – варто мати піддупник. Є гондоли (човники або кабінки, як кому більше подобається їх називати) – 8-10 місні підвісні кабінки, в них тепло і полежати можна.

Вартість  підйомів: 15 ларі/день в несезон, 30 ларі/день у сезон. Оплата проводиться у одній касі на всі витяги. На гурт діють знижки, так на 4 дні вартість квитка обійшлася у 116 ларі.
Графік роботи. Першого дня, який ще вважався несезоном, витяги працювали з 11 до 15. З наступних днів, що були вже сезоном  -  працювали  з 10 до 16. Гондоли починають працювати, напевне, на півгодини раніше (завжди, коли ми підходили до своїх витягів на 10:00 вони вже працювали).

Прокат

Пунктів прокату небагато. Про інші точно не знаю, але біля другого витягу прокат діє у готелі «Carpe Diem».  Вартість комплекту (лижі+черевики+палки) коливається в будні і на вихідні, на 5 днів гуртова вартість вийшла 100 ларі. Просто лижі – 15 ларі/день. Шоломи не обов’язкові і наявні у вкрай обмеженій кількості, вартість 10 ларі/день. І хоч шолом і необов’язковий, його таки хотілося носити, добре, що взяла свій. Наша група мала досвід втрати двох палиць – вартість кожної обійшлася у 50 ларі.
 

Хостел

Ми проживали у хостелі BigTrip. Дві кімнати на 6 і на 8 місць, ліжка двоповерхові, досить затишно. Велика їдальня на першому поверсі. 4 санвузли, з них два душа. Серед недоліків – сильно продуваються вікна і стіни, тому, незважаючи на неймовірно гарячі батареї, в морозяний день в кімнаті було прохолодно. Хостел знаходиться в 10 хвилинах від витягів – це хороше місцезнаходження.
Вартість проживання 30 доларів/день (240 грн) з харчуванням.  Здійснивши опитування сусідів по підйомнику, можна зробити такий висновок – в наявності хостели ціною 25-35 доларів з двоповерховими ліжками і готелі за ціною від 50 доларів.

Харчування

Харчування саме у нашому хостелі  зовсім не відповідало нашим очікуванням. Хоча, треба було одразу звернути увагу на те, що у загальній вартості проживання на харчування відводиться лише 5 доларів.  Приклади:

  • сніданки – грінка обсмажена у яйці + масло // сир+масло+булка // яйце варене+сир+ масло+хліб
  • вечері – суп+олівє // суп+салат з капусти // суп+ макарони//суп+курячий салат (це було свято!)

В іншому хостелі нас зорієнтували на таке меню: ввечері суп і гарнір (м'ясо або в супі або до гарніру), вранці вівсянка, або те, що залишається з вечора.
В готелях з ціною проживання від 50 дол пропонується широкий вибір страв, зі слів проживаючих «годують від пуза».
Висновок по харчуванню у хостелах:  потрібно мати запас продуктів з собою. Крупи, м’ясне і молочне можна купувати у супермаркеті, свіжі овочі варто привозити з собою, якщо не з України, то з Тбілісі.
Для  порівняння: вартість проживання+харчування  у неноворічний час в українських  Карпатах у 2-3 місних кімнатах зі зручностями на поверсі із багатим дворазовим харчуванням коштуватиме від 170 грн/день.

Транспорт

З Києва летіли літаком від МАУ. Летіти літаком МАУ дешевше для тих, хто везе свої лижі. Так, ціна в МАУ - 1200 грн в обидва кінці (лижі безкоштовні), літак Wizzair  - 700 грн в обидва кінці без лиж, 1800 грн в обидва кінці з лижами.
З аеропорту Тбілісі до Гудаурі ми замовили мікроавтобус на 14 місць за 150 дол. Назад такий же транспорт знайшли за 130 дол. В обох бусах сидіння розміщені надто близько, для колін місця дуже мало.
 

 

Інше

Магазин в Гудаурі - один  супермаркет, крім іншого тут можна обміняти валюту і поповнити телефон.  Продуктовий вибір досить широкий, всього, окрім свіжих овочів (наявна була лише картопля). Яблука, апельсини продають з машини поруч. Аптека – поруч з супермаркетом.
В межах поселення діють три-чотири кафе/ресторани з місцевою кухнею.
Поселення простягнулося по одній кривій, тому відстані між різними пунктами можуть бути доволі значними, так, нам до магазину пішки йти потрібно було близько години в одному напрямку.  Але часто трапляються попутки, готові підвезти.
Сувеніри – продають просто біля кас або по дорозі в Тбілісі в двох місцях: неподалік  за Гудаурі на дорозі і поруч з фортецею Ананурі. Тут можна придбати шкарпетки, шапки, магніти і таке інше. Продуктові сувеніри (соуси, приправи, чурчхелу, чаї, варення) ми купували у Тбілісі.
Виліт на Київ в нас був о 7 ранку, тож ми приїхали у Тбілісі напередодні ввечері та переночували у вже відомому нам Арт-хостелі в самому центрі Тбілісі за 15 ларі. Місце супер, і по якості, і по вартості, і по розташуванню. Ввечері ми гарно прогулялися по нічному Тбілісі, покатались на фунікулері, затарились соусами і приправами, поїли хінкалі та хачапурі. Вранці до аеропорту замовили мікроавтобус за 70 ларі.

Бажаю і вам гарної подрожі!