UK
Розклад: Пн-Пт 9 - 18

Скітур на вихідні: поміж засніжених смерек

Ціна: 2260 грн
Тривалість: 3 дні
Замовити тур

Якщо у вас є запитання, зателефонуйте нам

+38 096 212 40 71

banner picture
Скітур на вихідні: поміж засніжених смерек

Скітур в Карпатах - це нескладний виїзд для тих, хто впевнено їздить підготовленими трасами та хоче побачити незаймані зимові ліси Карпат, для досвідчених лижників, які хочуть відпочити від напруги крутих схилів та спокійно походити зимовим лісом. Будемо скітурити вверх спокійним темпом та акуратно спускатись, обираючи прості некруті спуски (наскільки це можливо).  Вам не доведеться витрачати час на розвідку маршрутів, постійно слідкувати за GPSом, думати про харчування, трансфер та інші побутові дрібниці. Досвідчений гід забезпечить цікаве та безпечне перебування в горах, а на базі вас чекатиме смачна вечеря, теплий душ та м'яке ліжко. А також гарячий чан за бажанням. 

Необхідна підготовка: впевнено їздити на підготовлених "чорних" схилах, гарна фізична підготовка, готовність падати та часом ходити пішки.  
Район катання:  як правило, це полонини та лісові стежки, де найбільша ймовірність наявності снігу,  відносно прості та некруті схили,  добре досліджені (знаємо різні варіанти підйомів та спусків), близько до Дараби (мінімум переїздів). Зимою тут майже ніхто не ходить, можна побачити багато звіриних слідів та насолодитись тишею і спокоєм гір. Але часом прийдеться перелазити повалені дерева, перестрибувати незамерзлі струмки, проходити пішки складні спуски, чи нести лижі коли бракуватиме снігу.
Також, на базі рафтинг табору Рада Дараба,  можна взяти спорядження для скітуру напрокат.

Відповіді на інші часті запитання можна подивитися у вкладці F.A.Q.

 

Включено у ціну
 • проживання в хостелі Рада Дараба
 • харчування  згідно з програмою
 • супровід інструктора
 • трансфер до Дземброні та до Бистреця
Ціна не включає
Час та місце зустрічі на тур

Зустріч о 9 ранку в рафтинг-таборі Рада Дараба. При необхідності можемо організувати трансфер з Івано-Франківська або Ворохти

День 1. Розминка на Костричі

 • сніданок 9:00
 • тренувальний вихід на хребет Кострича для знайомства, підгону спорядження та визначення складності наступних маршрутів. Традиційно, маршрут починається з потоку в селі Красник, і виходить поміж покинутих хатин на перевалі Глобус. Звідси можна піти довгим маршрутом через полонину Болота, або коротким - через Колибу під Хедю. З Костричі відкривається панорама на значну частину Чорногірського хребта, а також Запрутські Горгани. Можна швидше дістатися до снігу, виїхавши на Кривопільський перевал (1013 м) на бусі (+400 грн з групи)
 • обід-перекус
 • повернення на Дарабу, вечеря,  ночівля в теплих номерах

Scenario photo
День 2 - до Чорногори через Чуфрову

 • сніданок о 7.00
 • виїзд до Дземброні на мікроавтобусі

Маршрут майже весь час іде лісом, з поступовим набором висоти. Згодом виходить на полонину Чуфрова і далі продовжується поміж мальовничих заростей альпійської сосни, перестрибуючи через глибокі яри та потоки, які стікають з Дземброні, Вухатого Каменя та Смотрича. Якщо пощастить з погодою та силами, можна піднятись на Чорногору. 

Scenario photo
День 3 - коло: до витоків Бистреця

 • ранній сніданок
 • виїзд в село Бистрець. Бус залишаємо на висоті 850 метрів і починаємо скітур підйом стежиною  на полонину Псарівка. На полонині можна зайти в колибу, де літом ночують сировари. Далі заходимо в ліс і плавним траверсом ідемо вододілом рік Прут та Черемош, який подекуди виходить на висоту 1350 м. Згодом виходимо на мальовничу галявину, з якої можна спуститись до Прута чи через Нижню Гаджину до Бистреця. Як правило цей маршрут дуже засніжений, навіть коли на інших схилах видно траву. 
 • треба часом нести лижі та спускатись по складним спускам пішки
 • обід-перекус дорогою
 • повернення на базу, вечеря, виїзд додому

Scenario photo
Завершення туру

Тур завершується в неділю після вечері

Одяг та взуття:
 1. Черевики для скітуру/фрірайду (Оренда)
 2. Верхонки (Оренда)
 3. Тапочки для хатини
 4. Тонкі рукавички
 5. Сонцезахисні окуляри
 6. Теплі рукавиці
 7. Баф
Спорядження:
 1. Лижі для скітуру/фрірайду (Оренда)
 2. Лижні палиці (Оренда)
 3. Рюкзак малий
 4. Ліхтарик
 5. Сідачка (Оренда)
 6. Термос
Інше:
 1. Гігієнічна помада
 2. Засоби гігієни: зубна щітка, паста, рушник
 3. Фотоапарат/відеокамера, мобільний
 4. Аптечка індивідуальна
Формат туру Фрірайд

Максимально близько під'їжджаємо до снігу, виходимо в зону катання, робимо кілька спусків по крутих цікавих схилах, повертаємося на базу. 

Тривалість активної частини

Тривалість активної частини лижних турів визначається світловим днем. Як правило, сніданок о 7-8 ранку, одразу після нього - вихід на маршрут, повернення на базу з заходом сонця. Але всім обов'язково потрібно мати з собою налобний ліхтарик (shit happens). Відстань залежить від стану снігу та складності маршрутів: від 10 до 20 км.

Програма туру може змінюватися?

Програма туру є орієнтовною, оскільки сильно залежить від підготовки та погоди. Також безпосередньо лінія підйому та спуску визначається гідом в процесі руху.

Що робити, якщо зіпсується погода?

Лижний відпочинок напряму залежить від погоди та наявності снігу. В погану погоду (сильний вітер, снігопад), ми, як правило, не підіймаємось на високі маршрути, і змінюємо їх на прості, в зоні лісу. У виключних випадках, взагалі залишаємось дома. Вартість туру не зменшується внаслідок погодних змін.

Підготовка, необхідна для участі у фрірайд турі

Маршрути фрірайд туру досить складні. Їх безпечне проходження вимагає певної фізичної та технічної підготовки. Лижник повинен: - вміти впевнено долати стрімкі непідготовлені схили за різного стану снігу - мати відповідний одяг та спорядження, підігнане, в справному стані - бути знайомим з основами лавинної безпеки, мати лавинний набір (можна взяти в прокат). Гід може не допустити на маршрут учасників, які не відповідають цим критеріям. Якщо є сумніви - краще порадитись з інструктором завчасно по телефону.

Формат Скітуру

Cкітур - це похід на лижах, як правило по засніжених стежках чи дорогах. Спуски не дуже круті. Часом лижі потрібно нести, якщо снігу замало або спуск/підйом занадто крутий/складний.

Підготовка, необхідна для участі у Скітурі

Учасник повинен мати гарну фізичну форму, вміти добре їздити на лижах по підготовлених трасах, а також бути готовим до падінь, особливо на початках. Також необхідно мати відповідний зимовий одяг для скітуру, справне спорядження та взуття (комплект лиж для скітуру можна взяти у нас напрокат). Гід може не допустити на маршрут учасників, які не відповідають цим критеріям. Якщо є сумніви - краще порадитись з інструктором завчасно по телефону.