UK
Розклад: Пн-Пт 9 - 18

Фрірайд на вихідні: Говерла та Ребра

Ціна: 2260 грн
Тривалість: 3 дні
Замовити тур

Якщо у вас є запитання, зателефонуйте нам

+38 096 212 40 71

banner picture
Фрірайд на вихідні: Говерла та Ребра

Фрірайд - це виїзд в Карпати для досвідчених лижників, які не хочуть витрачати час на розвідку маршрутів, постійно слідкувати за GPSом, думати про харчування, трансфер та інші побутові дрібниці. Досвідчений гід забезпечить цікаве та безпечне перебування в горах, а на базі вас чекатиме смачна вечеря, теплий душ та м'яке ліжко. А також гарячий чан за бажанням.

Необхідна підготовка: для досвідчених лижників, які впевнено спускаються стрімкими непідготовленими трасами, мають відповідне спорядження та одяг, мають навички лавинної безпеки. 

Район катання: близько до Дараби (мінімум переїздів). Максимально цікаві та водночас безпечні для катання схили, де найбільша ймовірність наявності снігу, добре досліджені маршрути (знаємо різні варіанти підйомів та спусків).

Відповіді на інші часті запитання можна подивитися у вкладці F.A.Q.

Включено у ціну
Ціна не включає
Час та місце зустрічі на тур

Зустріч о 9 ранку в рафтинг-таборі Рада Дараба.

При необхідності можемо організувати трансфер з Івано-Франківська або Ворохти

День 1. Розминка на Костричі

 • сніданок 9:00
 • тренувальний вихід на хребет Кострича для знайомства, підгону спорядження та визначення складності наступних маршрутів. Традиційно, маршрут починається з потоку в селі Красник, і виходить поміж покинутих хатин на перевалі Глобус. Звідси можна піти довгим маршрутом через полонину Болота, або коротким - через Колибу під Хедю. З Костричі відкривається панорама на значну частину Чорногірського хребта, а також Запрутські Горгани.

Можна швидше дістатися до снігу, виїхавши на Кривопільський перевал (1013 м) на бусі (+400 грн з групи)

Scenario photo
День 2 - Фрірайд з Говерли

 • 7:00 сніданок
 • виїзд до турбази Заросляк на мікроавтобусі
 • вихід на Говерлу та спуск. Маршрут традиційно визначає гід. Простий та швидкий вихід на Говерлу з Заросляка (набір висоти близько 1000 м, відстань близько 6 км) залишає максимум часу для спусків.
 • обід-перекус
 • повернення на базу, вечеря, ночівля в теплих номерах
 • гарячий чан - за бажанням

Scenario photo
День 3 - Фрірайд на Ребрах або Шпицях

 • ранній сніданок, виїзд в село Бистрець. За годинку можна піднятись на полонину Верхня Гаджина, де можна вирушити або на Ребра, або на Шпиці. Обидві гори відомі своїми гострими скельними останцями, між якими в кулуарах збирається пухкий, зручний для катання сніг. З обох вершин відкриваються мальовничі краєвиди на всю Чорногору та відроги. Зручне місце для планування майбутніх виходів :)
 • обід-перекус
 • за день можна встигнути зробити 2-3 спуски з вершин
 • за годину до заходу сонця потрібно спускатись з полонини Гаджина до буса та повертатись на базу
 • вечеря
 • виїзд додому

Scenario photo
Завершення туру

Тур закінчується в неділю після вечері

Одяг та взуття:
 1. Верхонки (Оренда)
 2. Тапочки для хатини
 3. Тонкі рукавички
 4. Теплі рукавиці
 5. Черевики для скітуру/фрірайду (Оренда)
 6. Лижна маска
Спорядження:
 1. Лижні палиці (Оренда)
 2. Лавинний набір (Оренда)
 3. Ліхтарик
 4. Сідачка (Оренда)
 5. Термос
 6. Лижі для скітуру/фрірайду (Оренда)
Інше:
 1. Засоби гігієни: зубна щітка, паста, рушник
 2. Фотоапарат/відеокамера, мобільний
 3. Аптечка індивідуальна
 4. Гігієнічна помада
Формат туру Фрірайд

Максимально близько під'їжджаємо до снігу, виходимо в зону катання, робимо кілька спусків по крутих цікавих схилах, повертаємося на базу. 

Тривалість активної частини

Тривалість активної частини лижних турів визначається світловим днем. Як правило, сніданок о 7-8 ранку, одразу після нього - вихід на маршрут, повернення на базу з заходом сонця. Але всім обов'язково потрібно мати з собою налобний ліхтарик (shit happens). Відстань залежить від стану снігу та складності маршрутів: від 10 до 20 км.

Програма туру може змінюватися?

Програма туру є орієнтовною, оскільки сильно залежить від підготовки та погоди. Також безпосередньо лінія підйому та спуску визначається гідом в процесі руху.

Що робити, якщо зіпсується погода?

Лижний відпочинок напряму залежить від погоди та наявності снігу. В погану погоду (сильний вітер, снігопад), ми, як правило, не підіймаємось на високі маршрути, і змінюємо їх на прості, в зоні лісу. У виключних випадках, взагалі залишаємось дома. Вартість туру не зменшується внаслідок погодних змін.

Підготовка, необхідна для участі у фрірайд турі

Маршрути фрірайд туру досить складні. Їх безпечне проходження вимагає певної фізичної та технічної підготовки. Лижник повинен: - вміти впевнено долати стрімкі непідготовлені схили за різного стану снігу - мати відповідний одяг та спорядження, підігнане, в справному стані - бути знайомим з основами лавинної безпеки, мати лавинний набір (можна взяти в прокат). Гід може не допустити на маршрут учасників, які не відповідають цим критеріям. Якщо є сумніви - краще порадитись з інструктором завчасно по телефону.

Формат Скітуру

Cкітур - це похід на лижах, як правило по засніжених стежках чи дорогах. Спуски не дуже круті. Часом лижі потрібно нести, якщо снігу замало або спуск/підйом занадто крутий/складний.

Підготовка, необхідна для участі у Скітурі

Учасник повинен мати гарну фізичну форму, вміти добре їздити на лижах по підготовлених трасах, а також бути готовим до падінь, особливо на початках. Також необхідно мати відповідний зимовий одяг для скітуру, справне спорядження та взуття (комплект лиж для скітуру можна взяти у нас напрокат). Гід може не допустити на маршрут учасників, які не відповідають цим критеріям. Якщо є сумніви - краще порадитись з інструктором завчасно по телефону.