UK
Розклад: Пн-Пт 9 - 18

Гірськолижні курорти Грузії: Хацвалі (Местія)

Технічні характеристики курорту:

Кількість трас: траси: блакитна – 2 600 м, червона – 1 800 м, для новачків – 700 м, для спортсменів – 800 м
Кількість витягів: основний – чотирикрісельна канатна дорога французької фірми «POMA», довжина – 1400 м, час підйому 12-15 хв, пропускна здатність – 1000 ос./год. На навчальних трасах є два бугельні витяги довжиною 600 та 800 м
Перепад висот: нижня точка (Хацвалі) – 1865 м, верхня точка (Зурульді) – 2347 м, перепад висот – 482 м
Тривалість сезону: з кінця листопада до середини квітня
Вартість скіпасу: 20 ларі/день, прокат лижного спорядження – 25 ларі/день
Можливість фрірайду: позатрасове катання можливе як вздовж трас з витягами, так мальовничим ялиновим лісом. Беккантрі та скі-тури на схилах гір Ушба, Тетнульді, Шхара.
Відстань до аеропортів: аеропорт Кутаїсі – 214 км, аеропорт Батумі – 260 км, аеропорт Тбілісі – 460 км
Вартість проживання: в гест-хаусах – від 25 дол./ос./ніч; в готелях – від 100 дол./ос./ніч, з дворазовим харчуванням
Хацвалі (фото із сайту www.gudauritours.com)

Хацвалі, або Местія, як зазвичай кажуть туристи, молодий, але дуже перспективний гірськолижний курорт у Грузії. Збудований за держзамовленням, Хацвалі в майбутньому стане частиною великого державного туристичного проекту, що повинен об’єднати схили сванетських гір в одну систему.

Курорт розпочав роботу у 2011 році, після відкриття у Местії невеликого аеропорту у грудні 2010 р. Сванетія – один з найвисокогірніших та найбідніших регіонів Грузії, лише після значних капіталовкладень у ремонт транспортних шляхів стала доступною для туристів. Зараз до Местії можна дістатись як найманим автотранспортом, так і маленькими пасажирськими літаками з аеропорту Тбілісі, а також із Мцхети, вартість квитка з Тбілісі - 75 ларі, із Мцхети - 65 ларі.

Сванетія (фото із сайту www.gudauritours.com)

Важлива перевага Хацвалі – невелика кількість туристів на трасах, хоча з кожним роком популярність гірськолижного курорту зростає. Тут немає головної незручності гірськолижних курортів - черги на витяг. А справа в тому що, незважаючи на високу пропускну здатність витягу, кількість місць в навколишніх готелях та гест-хаусах поки що не надто велика, відповідно курорт не може прийняти багато туристів. Щоправда в майбутньому ця ситуація дуже швидко зміниться, оскільки в регіоні іде активний розвиток туристичної галузі.

Вартість скіпасу, в порівнянні з цінами на популярних українських гірськолижних курортах, дуже прийнятна – менше 200 грн/день. Прокатне спорядження було закуплене на момент відкриття курорту, тобто у 2011 році, і досі збереглося в доброму стані. Також як альтернатива державному прокату з сезону-2013 почав працювати приватний пункт прокату гірськолижного спорядження.

карта схилів кур. Хацвалі (з сайту www.gudauri.trevel)

Величезний туристичний потенціал Грузії лише починає реалізовуватись. Так, у країні з унікальними природними умовами та кліматом Закавказзя, наразі функціонує лише три гірськолижні курорти, що відповідають міжнародним нормам - Гудаурі, Бакуріані та Хацвалі.

У 2013 році поблизу Хацвалі розпочалось активне будівництво нового курорту на схилах гори Тетнульді (4852 м). Хоч обидві гори знаходяться недалеко одна від одної, трансфер до Тетнульді повинен бути простішим, що й зробить курорт більш привабливим для туристів. Проживати туристи, що приїжджатимуть кататись на Тетнульді, наразі будуть у Местії, тож можна буде без особливих проблем поєднати катання на двох курортах.

За розмірами курорт Тетнульді дорівнюватиме Гудаурі. Тут буде працювати шість чотири- та шестимісних крісельних підйомники з пропускною здатністю першого порядку 3200 осіб за годину, 16 трас загальною протяжністю близько 30 км. Загальний перепад висот становитиме 775 м з найвищою точкою 3045 м. Зона катання розміщуватиметься на північно-західних схилах, близько до льодовиків, що дозволить активно кататись більшу половину року (з листопада до кінця травня). За прогнозами запуск першого підйомника повинен був відбутись на початку 2015 року, але наразі роботи ще не закінчені, тому старт планують на початок 2016 р.

схили г. Тетнульді (фото із сайту www.gudauri.trevel)

Читайте більше про гірськолижний відпочинок в Грузії:

Гудаурі: перший погляд
Вартість скіпасів в Гудаурі
Прокат спорядження та інструктори в Гудаурі
Витяги і спуски на Гудаурі