рафтинг в Карпатах +38 067 841 46 80
сплави по Дністру +38 096 212 40 71
інше +38 096 022 10 33
tourclub.ternopil@gmail.com

Піший похід гірським хребтом Пірін (Болгарія)

Поїздка в Болгарію асоціюється з пляжем і засмаганням? Дарма! Для ока, звиклого до Карпат, гірський масив Пірін - це скелясто-озерна магія. Високі мармурові вершини, хмари під ногами, незвично багато глибоких і чистих озер, гірські водоспади, великі брили курумника та дикі кози, яким позаздрять навіть альпіністи. Вас чекає недитячий іспит на мужність - це екстремальні підйоми з перилами на гори Віхрен (2914 м) та Кутело (2908 м). 
Увага! Ця пригода протипоказана людям, які бояться висоти.

Похід вимагає хорошої фізичної підготовки і досвіду гірських походів. Адже загальний набір висоти складе 4600 м, загальне скидання - 4000м.

Менш екстремальний і однаково мальовничий піший похід масивом Ріла (Болгарія)

Вартість туру - 113 євро

Сезонність: липень - вересень
Тривалість: 4 дні
 
Ціна: 0 грн
Маршрут:
Довжина: 55 км

м. Санданскі - Хижа Яне Санданскі – перевал Беговішкі – оз. Тевно – г. Перевалскі чукар (2604 м) –   г. Малик Типиц (2644 м) - г. Голям Типиц (2645 м) - г. Василишкі чукар (2615 м) – пер. Башлайский – оз.Долгото – перемичка Кабата – г. Віхрен (2914 м) – схили г. Кутело (2908 м) - г. Банскі суходол (2883 м) – хижа Яворов – м. Розлог 

У вартість входить:
 • супровід інструктора
 • ремнабір, аптечка
 • прокат загального спорядження (намет, кухонне спорядження)
 • харчування згідно з програмою
У вартість туру не входить::
Програма туру:

День 1

 • зустріч вранці у місті Санданскі на автовокзаліЯк доїхати на тур?
 • переїзд до хижі Яне Санданскі, звідки починається піша частина походу. Громадський транспорт туди не їздить, тож скористаємось недорогим таксі (12 км).
 • водоспад Попинольшки, біля якого заходимо у ліс і йдемо вздовж річки Беговіца у напрямку хижі Беговіца. Після хижі долина звужуєть і з'являється багато болотистих ділянок, тому під ногами досить мокро. Отже, не забудьте, крім трекінгових черевиків, взяти запасну пару взуття.
 • обід-перекус по маршруту. Щоб економити світловий день для походу, обідаємо бутербродами, печивом та сухофруками.
 • підйом на перевал Беговішкі. Тут болотиста місцевість змінюється на кам’янисту. Далі траверсуємо цікаву гору Каменіца Кукла, звідки побачимо кілька невеликих озер. Серед них - озеро Тевно, біля якого розіб'ємо табір для ночівлі та приготуємо гарячу вечерю.
 • денна дистанція 16 км, набір висоти 1860 м, скидання висоти - 290 м

День 2

 • сніданок і збір табору
 • йдемо хребтом до озера Перевалскі та однойменної вершини, звідки відкривається гарний вид на озера Валявишки.
 • далі потрібно покорити одна за одною три вершини - г. Малик Типиц, г. Голям Типиц, г. Василишкі чукар. На останній перепочинемо перед важким спуском. Тутешні краєвиди стануть для Вас справжньою винагородою.
 • обід-перекус по маршруту
 • спуск через Башлайський перевал до озера Долгото. Складно просуватись, оскільки під ногами лише курумник - великі камені, які неможливо обійти. Біля озера довгоочікувана зупинка - найсмачніша в світі вечеря, балачки біля вогнища та міцний сон.
 • денна дистанція 9 км, набір висоти 500 м, скидання висоти 700 м

День 3

 • ранкова руханка навколо балона, на якому готується сніданок
 • знову підіймаємось на хребет до перемички Кабата. Далі на Вас чекають найбільші виклики цього походу. Під ногами слизький мармур, в дощ рухатись далі не можна. А Ви перевіряли своє взуття вдома?
 • г. Віхрен, на спуску з гори у вузьких і крутих місцях провішані перила
 • траверсуємо г. Кутело. Це довга і дуже екстремальна ділянка з перилами, їх доведеться перелазити кілька разів, йдучи по вузькому гребеню. З обох боків стрімкі і слизькі схили. В туалет краще було сходити на Кабаті, бо тут це може статись мимовільно :) а ще було б добре мати дві зайві руки, які тримали б коліна, що трясуться. Інколи може з'явитись бажання повзти - це повільно, але надійно.
 • увесь день немає води, обід-перекус по маршруту
 • підйом на вершину Банскі суходол, звідси можна побачити перевал Каменітішкі. Далі спускаємось до хижі Явороварозіб'ємо табір на ночівлю. Цього разу вечеря тиха, мова до Вас повернеться завтра.
 • денна дистанція 18 км, набір висоти 1350 м, скидання висоти 1900 м

День 4

 • спокійний сніданок, немає куди поспішати, адже сьогодні коротка і легка дистанція (9 км)
 • йдемо до міста Розлог, звідки можна буде доїхати до Софії
 • обід-перекус, завершення туру
 • виїзд. Як виїхати додому?

FAQ

Страховка

Страховку варто оформити з підвищеним ризиком звязку зі спортивними навантаженнями. Страхова компанія повідомить вам який розмір страхової премії є прийнятним на території Болгарії (цей розмір є суттєво більшим ніж такий в Україні). Також ви можете обрати спосіб отримання страхового покриття у випадку необхідності. Загалом є два способи: 1) покриття медичних витрат - коли компанія повертає вам витрачені кошти згідно представлених документів (чеків, квитанцій), 2) коли компанія  виплачує вам грошову компенсацію у відсотковому співвідношенні до страхової премії (наприклад, страхова премія 300 тис. грн., а виплата за поломаний палець становить від 5 до 10 % від цієї суми = 15 тис. грн.). 
Ми можемо допомогти у оформленні страховки.

Скільки орієнтовно грошей потрібно на всю поїздку?
+ страховка (з елементами екстріму) - 50 грн
+ автобус Київ-Софія - 60 євро
+ автобус Софія-Санданскі - 7 євро
+ таксі Санданскі-хижа Яне Санданскі (12 км) - 4 євро
+ вартість туру - 113 євро
+ ймовірні додаткові витрати - 23 євро
+ автобуси Розлог-Дупниця та Дупниця-Софія разом - 8 євро
+ автобус Софія-Київ - 60 євро
Всього: 317 євро + 250 грн

Ймовірні додаткові витрати
1) Інколи керівники хиж беруть за розставлення намету поряд з кожної особи по 3 лев/ніч (1,5 євро/ніч). Хоча у інформаційному центрі запевняють, що намети можна ставити тільки біля хиж, однак деякі хижі відмовляють у дозволі поставити намет і не беруть гроші.
2) Якщо доїжджати у Санданскі на день швидше, потрібно буде переночувати, у простому хостелі це вартує 10-15 лев з особи за ніч (8 євро).
3) Харчування в містах - 5-10 лев за прийом (3-5 євро). Є 2 прийоми, не включені у програму - це сніданок першого та вечеря останнього дня.
4) Доставка в Болгарію спорядження (рюкзак, спальник, керимат), яке замовлене на прокат. Вартість залежить від обсягу всього спорядження групи, замовленого на прокат.

Як дістатись до місця старту?
Оскільки поїзд Москва-Софія тепер не проходить через Україну, найкраще доїжджати до Софії автобусом (орієнтовно вартує 60 євро з Києва, 40 євро з Одеси). Зараз багато фірм пропонують такі послуги. З Софії до Санданскі ходить автобус (07:10, 08:10, 15:30) і вартує 13 лев (орієнтовно 7 євро). Сюди можна приїхати ще з вечора і переночувати за 10-15 лев, на автовокзалі туристам допоможуть знайти хостел. Ночуватив в наметі будь-де та розпалювати вогнище офіційно не дозволяється, штраф складає близько 500 грн. Однак, якщо зайти десь  подалі від міста, Вам може пощастити.
Увага!
 Часто трапляється, що місцеві водії бажають нажитися з туристів. Тому обов'язково при оплаті проїзду візьміть у водія білет, на якому вказана його справжня вартість.
*** Можливий варіант спільного доїзду усієї групи бусом Турклубу з Тернополя. Дорога Тернопіль-Болгарія-Тернопіль вартуватиме орієнтовно 137 євро.

Як виїхати додому?
З Розлогу щогодини ходять маршрутки з 07:00 до 17:00. До Софії можна дістатись лише з пересадкою у Благоєвграді або у Дупниці. Разом переїзд з Розлога до Софії вартує орієнтовно 15 лев. 
Увага!
 Часто трапляється, що місцеві водії бажають нажитися з туристів. Тому обов'язково при оплаті проїзду візьміть у водія білет, на якому вказана його справжня вартість.
*** Можливий варіант спільного доїзду усієї групи бусом Турклубу з Тернополя. Дорога Тернопіль-Болгарія-Тернопіль вартуватиме орієнтовно 137 євро.

Взуття
Варто уважно підібрати взуття до цього походу. Потрібна хороша ребриста підошва, оскільки на найнебезпечніших ділянках під ногами слизький мармур. З огляду на велику кількість курумника по маршруту, потрібно брати міцні та перевірені черевики. Також не забудьте про пару взуття на зміну (це можуть бути кросівки), щоб підстрахувати основне на випадок намокання, а також, щоб можна було перевзутись у таборі чи в спеку.

Що таке "хижі" у болгарських горах?
Хижі - це невеликі будиночки, які зустрічаються по маршруту (по одній хижі на денний перехід). Місцеві туристи часто ночують саме в них. Всередині зазвичай є багатомісні кімнати з нарами або 2-поверховими ліжками, також приготовлені пледи та сушений жереб, щоб розпалювати (дрів взагалі немає на таких висотах), і снеки на продаж. Ночівля вартує орієнтовно 10-12 лев/ос., маленька Coca-Cola - 4 лев (це десь 60 грн :). У випадку негоди дуже зручно зупинитись у хижі.

Корисна інформація:
Ваше ім'я
Телефон
Е-мейл
Кількість учасників
Дата початку
рррр-мм-дд
 
   

Піший похід Чорногірским хребтом

Тури 

   

Найближчі тури

пещера млынки, экскурсии

Цікаве до читання

Фотогалерея

-10% discount for bike-tours