Ще з малих років потрібно привчати дитину любити і піклуватись про природу. І краще робити це на власному прикладі, адже дитина запам'ятовує те, що робить. Похід в Карпати з дітьми кращий спосіб познайомити їх з красою гір. Крім того, в лісі багато вітамінів - свіжих ягід: малини і чорниці, а у пастухів завжди можна купити свіжий будз і бринзу. Але гори не тільки красиві, але і непередбачувані, а іноді - небезпечні. Вирушаючи в гірську подорож з дитиною, потрібно враховувати кілька факторів.
1. У перший раз в похід: коли і на скільки?
Звичайно, похід в Карпати взимку буде складним для дитини. У подорож краще вирушати з дітьми шкільного віку. Вони вже дисципліновані, привчені до режиму і слухняності, мають більш стійкий імунітет, дуже допитливі і енергійні. Їм не терпиться закріпити перші знання про навколишнє середовище на практиці, відчути себе слідопитом, визначаючи де північ, де південь. Діти старше 7 років вже досить витривалі і можуть нести невеликий рюкзак з особистими речами і водою. Але потрібно враховувати, що їм буде нудно довго йти по рівній місцевості або підніматися в важку гору. Тому приготуйтеся розповідати цікаві легенди, казки та історії про лісових фей, розбійників чи явища природи.
2. Маршрут
Звичайно ж, семирічним дітям складно проходити в день більше 10 км, тому маршрут потрібно ретельно спланувати, а також робити часті привали і перекуси. Оптимальна довжина переходу - 6-7 км / день. І все-таки краще йти у похід з дітками старше 10-ти років. Літом, наприклад, можна піднятись на Піп Іван Чорногірський, Вухатий камінь, чи Смотрич.
3. Головне - безпека
Під час сходження на Піп Іван може трапитися все що завгодно: небезпек потрібно чекати від погоди, природи і самої дитини. Погода швидко змінюється - вранці сонечко, увечері - дощ. Мокрі ноги можуть спровокувати кашель і нежить. а спекотне сонце - сонячний удар. В горах є різні отруйні трави, комахи і змії. Невгамовні діти можуть з'їсти не ті ягоди, подряпатися, підвернути ногу, постраждати від укусу комах. Обов'язково покладіть в аптечку засіб від алергії, укусів комарів, сонячних опіків і аптечку першої допомоги. Також радимо перед походом дізнатися, де найближчі медичні пункти і як викликати рятувальників. Тепер Ви повністю готові до походу!
Піші походи по Карпатах з дітьми об’єднують сім'ю, вчать необхідним життєвим навичкам, і дарують незабутні пригоди. У поході можна зустріти такі ж сім'ї і знайти новими друзями.