RU
Расписание: Пн-пт 9 - 18

Часті питання про екскурсії в печеру Млинки

Про екскурсії в печеру та формування груп
Про ночівлю у Спелеохаті
Про харчування
Про одяг та спорядження для екскурсії
Про фізичні кондиції учасників

Про екскурсії в печеру та формування груп

Яка програма зазвичай пропонується на вихідні? 
Класична програма виглядає наступним чином:
субота - 2 екскурсії:
спелеовихід в печеру Млинки: Північний район (близько 3 год)
спелеовихід в печеру Млинки: Східний район
неділя - 1 екскурсія:
спелеовихід в печеру Млинки: Західний район

Програма найпопулярнішого туру "Шалені вихідні" виглядає так:
субота - 2 екскурсії:
спелеовихід в печеру Млинки: Північний район (близько 3 год)
спелеовихід в печеру Млинки: Східний район
неділя - 1 екскурсія:
спелеовихід в печеру Млинки: Західний район
спелеовихід в печеру Угринь

Кількість екскурсій може бути більшою/меншою, залежно від бажання, сил, бюджету та часу приїзду/виїзду групи. Графік екскурсій обов'язково формується заздалегідь, і підлягає лише частковому коректуванню на місці, тому під час замовлення потрібно обговорити бажану кількість екскурсій, та можливі зміни.

Що означає - екскурсія у Млинках спортивного типу? 
У печері Млинки проводяться екскурсії спортивного типу, тобто протягом трьох годин туристи активно рухаються, долають численні перешкоди - вузькі лази, розпори, горизонтальні тріщини тощо. Тут немає обладнаного маршруту, рухатися потрібно природними ходами, які регулярно звужуються, інколи потрібно перелазити через великі камені. Тобто у Млинках екскурсія не оглядова, як, наприклад, у печері Вертеба, а спортивна.

Скільки осіб в одній екскурсійній групі?
Стандартний розмір групи - 8-12 осіб.

Яка вартість однієї екскурсії?
Вартість екскурсії 50 грн з 1 особи.

Чи прокат речей оплачується окремо для кожної екскурсії? 
Так, вартість прокату комбінезона та ліхтарика вказана для однієї екскурсії.

Чи можна отримати знижку, якщо наша група більше 10 осіб? 
Для великих груп передбачені знижки на екскурсії та ночівлю:
для групи 8-11 осіб - безкоштовна екскурсія для 1-го учасника
для групи 12-15 осіб - безкоштовна екскурсія для 2-х учасників
для групи більше 15 осіб - безкоштовна екскурсія для 3-х учасників
для групи 10-15 осіб - безкоштовне проживання для 1-го учасника
для групи 16-32 осіб - безкоштовне проживання для 2-х учасника
учасники більше 32 осіб проживають безкоштовно

Я хочу сходити на екскурсію, але я один/нас двоє-троє. Що робити? 
Мінімально необхідна група для проведення екскурсій становить 6 осіб, тому ми зазвичай формуємо збірні групи. В такому випадку краще замовляти екскурсії на вихідні - зазвичай кожних вихідних на екскурсію до Млинків приїжджають групи, до яких можна приєднатись. Або ж, якщо ви хочете сходити на екскурсію окремою групою, але кількість учасників менша, ніж мінімальна, потрібно оплатити загальну вартість екскурсій для групи з розрахунку для 6 учасників.

Що означає, що на екскурсію ітиме збірна група? 
Часто буває ситуація, що до екскурсії хоче приєднатись декілька груп у складі 1-2-х людей. В такому випадку ці учасники швидше за все підуть на екскурсію разом. Якщо менеджер з прийому замовлень попереджує Вас, що на екскурсію Ви будете іти у складі збірної групи, портріно розуміти, що Ви не знайомі з іншими учасниками, цілком можливо, що Ваш та їх рівень фізичної підготовки, швидкість руху по печері може відрізнятися.
Тож потрібно бути готовим до компромісних рішень щодо швидкості пересування групи, кількості та складності перешкод. Стандартний маршрут у будь-якому випадку за час екскурсії група пройде. Якщо ж Ви не хочете підлаштовуватись під інших учасників - замовляйте індивідуальну екскурсію.

Про ночівлю у Спелеохаті

Скільки коштуватиме ночівля, якщо я приїду лише на півночі, наприклад, потягом Київ-Рахів о 02:49, або дизелем опівночі? 
Група, що приїжджає до Спелеохати після опівночі, оплачує половину вартості ночівлі - 20 грн/ос. Те ж саме стосується повернення дизелем о 04:30 ранку.

Ми приїдемо невеликою групою. Чи ночуватимемо ми у кімнаті одні?
У Спелеохаті є три кімнати: на 14, 16 та 7 осіб. Відповідно ми намагаємось розмістити групи таким чином, щоб всім було максимально комфортно. Але у випадку, коли туристів багато, і вони приїжджають групами 3-5 осіб, декілька груп може жити в одній кімнаті.

Який варто брати спальник? 
Чудово підійде літній спальник, вночі у Спелеохаті тепло, температура не опускається нижче +16 - +18.

Чи потрібен для ночівлі килимок (каремат)? 
Загалом - не потрібен. Спати на нарах не холодно, але трохи жорстко. Килимок можна взяти, якщо Ви хочете, щоб було м'якше спати. У Спелеохаті є близько 10 килимків, тому, якщо Ви захочете користуватись килимком, можна буде взяти його на прокат (безкоштовно). Але кількість килимків невелика, тому якщо Ви заздалегіть знаєте, що хочете спати на килимку, можете взяти власний.

Про харчування

Чи можна приїхати та замовити харчування на місці?
Ні, кухня у Спелеохаті працює лише за попереднім замовленням.

Як мені харчуватись, якщо я вегетаріанець/хворію на гастрит/маю алергію на деякі продукти?
Про особливості харчування потрібно заздалегідь попередити менеджера з прийому замовлень. Ваші побажання будуть враховані при розробленні меню. Для вегетаріанців зазвичай практикуємо подавати ті ж страви, що готуються на загал, але без тушівки, та враховувати додаткову порцію сиру.

Чи можна харчуватись у Спелеохаті самостійно? 
Так, для приготування їжі є дві повністю обладнані кухні з водопроводом, газовою плитою, всім необхідним посудом.

Чи можна купити продукти на місці? 
Частково. У Заліссі є невеликий магазин з обмеженим вибором продуктів. Тут можна купити крупи, солодощі, частину овочів (картоплю, капусту, моркву, цибулю), соуси, ковбасу, сир. Магазин знаходиться в 20 хвилинах ходу від Спелеохати.

Який посуд є у кухні?
У кожній кухні є:
-каструлі (об'ємом від 3 до 10 л)
-сковорідка
-електрочайник
-дрібне кухонне начиння: дощечки для нарізки продуктів, терка, друшляк тощо
-великі миски для салатів
-особистий посуд: миски, ложки, кружки

Який посуд варто брати із собою? 
Виключно особистий посуд - тарілку, ложку/виделку, чашку. Але якщо Ви його забудете - не проблема, можете скористатись посудом у Спелеохаті. Є у достатній кількості миски, ложки, кружки з нержавіючої сталі.

Про спорядження для екскурсії

У мене є свій класний ліхтарик. Може я краще піду з ним? 
Без проблем, але Ви маєте самостійно подбати, щоб ліхтарик був справним, а заряду батарейок вистачило на усі екскурсії. Ліхтарик ОБОВ'ЯЗКОВО повинен бути налобним.

Чи потрібні каски в печері? 
Ні, не потрібні. Вони будуть заваджати при переходженні вузьких перешкод. Ризик осипу каміння згори практично відсутній. А захистом від удару головою, буде ваша обережність. Проте, на Ваше прохання, інструктор може видати Вам каску безкоштовно.

Чи можна взяти у прокат взуття для екскурсії в печеру? 
Ні, взуття напрокат у нас немає. Тому із собою обов'язково потрібно мати зручні кросівки/кеди із м'якою резиновою підошвою.

Про маршрути та фізичні кондиції учасників

Чи освітлені маршрути у печері? 
Втручання людини в екосистему Млинків мінімальне - тут немає освітлених маршрутів, немає коридорів, штучно пристосованих для проведення екскурсій.

Якщо я був на усіх стандартних маршрутах, чи можу я побачити в печері щось нове, та сходити на екскурсію за іншим маршрутом? 
Для того, щоб мінімально шкодити екології печери, для екскурсій використовується лише невелика частина ходів. Тому екскурсії поза межами стандартних районів (Північ, Схід, Центр, Захід) проводяться вкрай рідко і тільки для невеликих груп, які вже неодноразово бували в печері Млинки.

Хвилююсь, чи я "там" пролізу. Не хочу застрягнути. 
Інструктор об'єктивно оцінює фізичні кондиції групи, та проведе її за оптимальним маршрутом. Інколи дуже складні перешкоди можна буде обійти. Але потрібно розуміти, що інструктор орієнтується на середній темп групи, тож можливо Вам потрібно буде докласти більше зусиль, ніж іншим учасникам групи.

Чи зможу я пройти маршрут, якщо у мене зайва вага? 
Все залежить від вашого особистого бажання. Якщо Ви, маючи зайву вагу, можете займатись активними видами відпочинку, грати рухливі ігри, не маєте серйозних проблем із диханням та серцебиттям тощо, швидше за все Ви цілком спроможні пройти усі класичні екскурсійні маршрути. Щоправда, не виключено, що вузькі місця або складніші перешкоди проходити буде дещо важче ніж іншим учасникам. Якщо ж проблеми із вагою створюють дискомфорт у повсякденному житті, від екскурсій в печеру Млинки варто відмовитись.

У мене клаустрофобія. Що робити? 
Не їхати на екскурсію. На кожному із маршрутів будуть вузькі місця, і якщо Ви боїтесь перебувати у замкненому просторі, екскурсії до Млинків краще уникнути.

Що буде, якщо я заблукаю у печері? 
Для того, щоб уникнути неприємностей під час екскурсії, портрібно уважно прослухати інструктаж з техніки безпеки та дотримуватись усіх рекомендацій екскурсовода. Якщо Ви таки заблукали - ОБОВ'ЯЗКОВО потрібно залишатись на місці, не намагатись самостійно знайти знайоме місце чи рухатись до виходу. Якщо Ви залишитесь на місці, інструктор знайде Вас за 15-30 хвилин, якщо ж Ви самостійно шукатимете вихід, час, витрачений на Ваші пошуки, буде збільшуватись пропорційно до пройденого шляху та рівня Вашого невезіння.

Чи можна взяти з собою дитину? 
Особливих перешкод для участі дітей в екскурсіях немає. У Млинки на екскурсії ходили діти, починаючи від 5 років, і успішно проходили всю тригодинну екскурсію. Але зважайте на те, що діти мають різну підготовку, і по-різному будуть реагувати на замкнений простір печери та потребу багато рухатись. Також варто розуміти, що діти інколи можуть рухатись повільніше, ніж дорослі, і, відповідно, затримувати групу. Тобто батьки повинні об'єктивно оцінити, чи готова дитина до такого відпочинку. Загальні рекомендації: діти від 9 років можуть разом із батьками іти на екскурсію у складні збірної групи. Про участь дитини потрібно поінформувати інших учасників групи, та дізнатись, чи не матимуть вони нічого проти. Дітей віком до 9 років краще брати на екскурсію у складі власної групи, якщо учасники не заперечуватимуть та будуть готові чекати на дитину, допомогти, або, в разі виникнення необхідності, повернутись з маршруту швидше.