рафтинг в Карпатах +38 067 841 46 80
сплави по Дністру +38 096 212 40 71
інше +38 096 022 10 33
tourclub.ternopil@gmail.com

Велопохід по Грузії

Як то кажуть, «Краще гір можуть бути тільки гори, де ти ще не був», а якщо ці гори поєднати з теплим морем, національною кухнею і велоcпортом, то у підсумку отримуємо ідеальний літній план відпустки. І якщо ви ще не здогадалися в якій країні світу все це можна здійснити, ми готові поділитись з вами нашою чудовою ідеєю для відпустки.  

Велотур Грузією відкриє захоплюючі й чаруючі краєвиди, а подорожуючи велосипедом можна краще роздивитись та надихнутись розмаїттям цієї країни. Протягом туру ви проїдетесь з вітерцем гірським серпантином, милуватиметесь чарівними каньйонами і долинами, відвідаєте історичні пам’ятки та церкви.

І, звичайно, на окрему увагу заслуговують грузинська кухня і гостинність. Хачапурі, хінкалі, чахохбілі та інші страви національної кухні з грузинським, домашнім вином  чудово підійдуть для завершення цього туру. Програма велотуру максимально насичена і побудована так, що за десять днів ми побачимо безліч природних і рукотворних пам'яток, проїдемо фактично всю гірську Сванетію, а на кінець поніжимось на морському узбережжі.

Повна довжина маршруту приблизно 400-450 км.

 

 

Тури в Грузію                            Відгук про велопохід по Грузії

Вартість туру - 380$

Сезонність: березень - вересень
Тривалість: 10 днів
 
Ціна: 0 грн
Маршрут:
 

Тбілісі - Кутаїсі – Сатаплія- печера Прометея – Лентехі - перевал Загар – Ушгулі - Местія - Інгурська ГЕС – Анаклія – Зугдіді - Тбілісі

У вартість входить:
  • супровід інструктора
  • ремнабір, аптечка
  • харчування згідно програми (крім перекусів та кафе)
  • прокат загального спорядження (намет, кухонне спорядження)
  • базова страховка
Програма туру:

день 0

Тбілісі - Кутаїсі

Збір усіх учасників у аеропорту Тбілісі. Оскільки туристи можуть прилетіти різними рейсами, вночі ми виїдемо в напрямку Кутаїсі. По дорозі ми розіб'ємо табір, щоб трішки перепочити і на ранок бути повним енергії.

день 1

Кутаїсі - Сатаплія - Цхалтубо - печера Прометея

Денна дистанція - 45 км

Зустріч всі учасників в аеропорту Кутаїсі.

У перший день ми відвідаємо карстову печеру на території Сатаплійського державного заповідника неподалік Кутаїсі. Назва печери «Сатаплія» в перекладі з грузинської означає «місце, де є мед», оскільки, в давнину дикі бджоли облаштували вулики в ущелинах вапнякової породи. Печера є справжнім витвором природнього мистецтва, численні сталактити і сталагміти створюють казкову атмосферу і заворожують погляди усіх відвідувачів. Також на території заповіднику обов’язково підійміться на оглядовий майданчик, звідки відкривається незабутній панорамний краєвид. Розбиття табору та спільна вечеря.

день 2

печера Прометея - с. Гведі - Цігаре - дорога вздовж річки Цхеніцкалі - Кведреши

Денна дистанція - 50 км

Печера Прометея або печера Куміставі є найбільшою в Грузії, яка вражає розмірами не лише залів і галерей, але й неймовірною кількістю вапнякових утворень, хвилястих куліс, масивних колон та ін. Туристична стежка пролягає поруч з величезними сталактитами та сталагмітами, підземними водоспадами, річками і навіть підземним озером. У печері казкову атмосферу також створюють система різнобарвного підземного освітлення і класична музика, що робить маршрут ще більш привабливим. Наприкінці пішохідного маршруту можна проїхати на човні по підземному озеру до виходу. Далі маршрут подорожі проведе нас вздовж мальовничої річки Цхенісцкалі.

На ніч зупинимось біля стоянки в Кведреши. Розбиття табору та спільна вечеря.

день 3

Кведреши – Лентехі – с. Цана

Денна дистанція - 60 км

На третій день ми беремо курс на історичну гірську область Нижня Сванетія, яка знаходиться на північному заході Грузії. Дорога через  поселення Лентехі лежить спочатку між зеленими, мальовничими пагорбами, а  потім повз снігові вершини. На маршруті є кілька визначних місць, таких як брама в Сванетії та музей.

Коли будемо покидати Лентехі нам доведеться прощатись з асфальтованою дорогою і продовжити рух по грунтовій дорозі до с. Цана (набір висоти 1000 м.) Після гірського підйому, який спочатку може виснажити непідготовленого туриста, на нас чекає ніч поруч з останнім обжитим населеним пунктом перед перевалом.

Розбиття табору та спільна вечеря.

день 4

с.Цана - перевал Загар (2623 м) – Ушгулі

Денна дистанція - 25 км

На четвертий день з вранішньою зорею ми приймемо перший виклик – перевал Загар (2623 метрів), який з’єднує  Верхню і Нижню Сванетію. Шлях буде не з простих, довга гірська дорога з кількома крутими серпантинами, та навколишній гірський краєвид винагородить усі зусилля сповна. Після перевалу ми продовжимо підйом в напрямку села Ушгулі, яке вважається одним з найбільш високогірних поселень у Європі. Гірська дорога до селища є ще тим випробуванням, тому нам доведеться запастись силами та терпінням.  

На ночівлю ми зупинимось на під’їзді до села та розіб’ємо табір під зоряним небом.

день 5

Ушгулі - спуск в Местію

Денна дистанція - 40 км

Ушгулі славиться своїм архітектурним надбанням, яке внесено в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Тому варто присвятити трохи часу, щоб прогулятись цим невеличким селищем і роздивитись усі старовинні кам’яні будиночки. Також у селі збереглися традиційні житла сванів, які нагадують фортеці, що з магічною гармонією вписуються в гірський простір. На пагорбі поруч з селом Жібіані знаходиться церква Богоматері (сванською мовою Ламарія), яка була побудована ще в XI столітті.

З Ушгулі на нас чекає довгий спуск в Местію та невеликий перевал, після якого - асфальтована дорога вниз. Розбиття табору та спільна вечеря. 

день 6

Цілий день в Местії

Після фізично виснажливих гірських спусків та підйомів на шостий день велотуру варто провести розслаблений день в Местії, культурному і релігійному центрі гірської Сванетії.

У цей день радимо прогулятись  до гірських озер Корульді (2740 м). Бувалі мандрівники кажуть, що підйом досить затяжний (близько 1000 м набору висоти), але відкриває приголомшуючий вид на навколишні гори. Якщо нам сприятиме погода ми зможемо також помилуватися горою Ушбою (4700 м) – однією з найскладніших чотиритисячників Кавказу. Розбиття табору та спільна вечеря.

день 7

Местія - спуск до Інгурської ГЕС

Денна дистанція - 80км

З гірської Местії, ми поступово починаємо наш спуск уздовж гірської річки, яка перед ГЕС переходить у водосховище або так зване «сванське море». Туристична цінність цього Інгурського водосховища полягає в неймовірній красі тутешніх місць. На висоті 250 м над рівнем моря, серед  зелених сванських гір, розташована величезна водойма з водами ніжно-бірюзового кольору. Розбиття табору та спільна вечеря.

день 8

Інгурська ГЕС - Зугдіді - Анаклія

Денна дистанція - 65 км

На шляху до моря наш спуск пролягатиме через селище Зугдіді в якому знаходиться палац Дадіани. Цей палац використовувався як зимова резиденція правителів Мегрельського князівства. А на даний момент тут можна відвідати історико-етнографічний музей та ботанічний сад. В селищі, у гостинних місцевих жителів, можна скуштувати відомі страви грузинської кухні. Гарячі чахобілі, хачапурі, хінкалі з червоним грузинським вином будуть дуже доречними до обіду після кількаденних гірських спусків та підйомів.

Після ситної їжі та відпочинку на нас чекає остання точка нашого велосипедного туру – Анаклія. У цьому невеличкому містечку поєднався весь колорит Грузії і свіжість хвиль Чорного моря.

день 9

Анаклія

Анаклія тільки починає розвиватись як курортне містечко, і тому тут ще можна знайти домашню кухню, щирих грузинів та автентичний дух. З іншої сторони тут вдосталь чистих та доглянутих пляжів, і інших розваг. Якщо ви фанат активного відпочинку і просто засмагати на пляжі вам швидко набридає, то в Анаклії можна відвідати також руїни фортеці початку XVIII століття.

день 10

Переїзд у Зугдіді (20 км) - паровоз до Тбілісі.

Виїзд до аеропорту Тбілісі та повернення додому.

Корисна інформація:
Ваше ім'я
Телефон
Е-мейл
Кількість учасників
Дата початку
рррр-мм-дд
 

Найближчі тури

пещера млынки, экскурсии

Цікаве до читання

Фотогалерея

-10% discount for bike-tours