UK
Розклад: Пн-Пт 9 - 18

Часті питання про сплави по Дністру та Південному Бугу

На чому проводяться сплави по Дністру та Бузі?
Денні дистанції
На кого розрахований рафтинг на Дністрі та Південному Бузі?
Рівень фізичної підготовки учасників сплаву
Погода на Дністрі та Південному Бузі
Мобільний зв’язок та живлення
Транспортування речей в поході
Організація харчування під час рафтинг турів
Проживання під час сплаву
Гігієна на сплаві
Страхування турів та медична допомога

На чому проводяться сплави по Дністру та Бузі?

Основним плавзасобом є катамаран, рідше використовуємо рафти та байдарки. Для зручності учасників катамарани обладнуються сидіннями й палубою для перевезення особистих речей. Одне місце на судні завжди відводиться інструктору.

Денні дистанції

Тури на Південний Буг та Дністер мають форму лінійного походу. Сплавляючись до точки фінішу, група щоденно долає орієнтовно однакову відстань. Протяжність денних переходів становить близько 20 км, щоб пройти цю відстань, потрібно провести на катамарані чи рафті до 7 годин. Однак, інструктор на місці, враховуючи погодні умови, рівень фізичної підготовки туристів та їх бажання, може корегувати ділянку для сплаву, збільшуючи чи зменшуючи денний кілометраж.

На кого розрахований рафтинг на Дністрі та Південному Бузі?

Сплав по Дністрі та Південому Бузі підійде тим, хто хоче провести час активно, проте не надто екстремально. Тури на Дністер та Буг розраховані не лише на молодь, сплав підійде і сім’ям з дітьми чи активним людям старшого віку. Обидві річки рівнинні, практично без порогів, виняток становлять окремі ділянки на Південному Бузі. Перед початком сплаву учасники отримують жилети, тож у безпеці почуватимуться не лише бувалі туристи, а й ті, хто вперше вирішив випробувати цей вид активного відпочинку.

Рівень фізичної підготовки учасників

Сплав на катамаранах, рафтах чи байдарках річками Південний Буг та Дністер не вимагає особливої фізичної підготовки. Якщо не має захворювань, що виключають заняття активним відпочинком, то сплавлятись на Дністрі та Бузі можуть усі охочі без попереднього досвіду. Слід пам’ятати, що для руху усіх вище перелічених плавзасобів потрібно веслувати, тож будьте готовими до того, що окрім купання й споглядання навколишніх краєвидів (а споглядати на Дністрі та Бузі є що) ви ще й підкачаєте м’язи рук.

Погода на Дністрі та Південному Бузі

Клімат у басейні річок досить м’який, із помірною спекою та короткими грозовими дощами. Зазвичай тут на кілька градусів тепліше, ніж на інших територіях. Проте враховуючи, що сплави по Дністровському каньйоні та Південому Бузі тривають з травня по вересень, погода може бути дуже мінливою: денна спека змінюється холодними вечорами, сонячний день може закінчитися дощем. Тому збираючись на рафтинг по Дністру та Південному Бузі у травні та червні, крім шортів та футболки треба захопити й теплі речі, влітку не варто забувати й про дощовик. Детальнішу інформацію про те, які речі знадобляться під час рафтингу, читайте у розділі Спорядження для сплавів.
Прогноз погоди на Дністрі

Мобільний зв’язок та живлення

Територія, на якій проходять сплави на катамаранах та рафтах, охоплена мережею мобільних операторів Київстар, Vodafon, проте є місця, де якість зв’язку значно знижується через природні перепони. Можливостей підзарядити мобільні пристрої не буде, тож намагайтесь берегти заряд акумулятора, використовуючи телефони чи інші гаджети лиш в разі крайньої потреби.

Транспортування речей в поході

Відпочинок на Бузі та Дністрі формі сплаву не має транспортного супроводу. Речі учасників та загальне таборове спорядження сплавляється на катамаранах разом з групою. Для перевезення речей катамарани обладнуються палубою. Щоб особисті речі під час транспортування не намокли, потрібно їх заздалегідь герметизувати. З цим завданням чудово впораються цупкі поліетиленові мішки, в які потрібно помістити речі, перед тим як складати їх у сумку чи рюкзак. Загортати сумку у поліетилен не варто, оскільки його легко пошкодити під час сплаву.

Організація харчування під час рафтинг турів

Провіант, потрібний для приготування їжі, транспортується на суднах разом з іншими речами. Денний раціон формується відповідно до специфіки сплаву: вранці у меню здебільшого гарнір з м’ясом, а ввечері - суп. Їжа готується безпосередньо на місцях стоянок, тобто на кожен прийом ми отримуємо свіжі й теплі страви. Для приготування використовуємо овочі та фрукти, тушківки власного приготування. Керує приготуванням завгосп, решта учасників за бажанням можуть випробувати свої кулінарні можливості й долучатися до процесу приготування. 
Орієнтовне меню сплаву

Проживання під час сплаву

Рафтинг тури на Південному Бузі та Дністрі передбачають ночівлю у наметах. Наші намети розраховані на проживання 2-4 осіб і неодноразово перевірені у екстремальних умовах (дощ, вітер). Використовуємо намети таких фірм виробників як Hannah, TerraIncognita, Sportland. Для ночівлі знадобиться також спальний мішок та каремат.
Детальніше про намети на сплаві

Гігієна на сплаві

На місцях ночівлі не має обладнаних душових кабін чи туалетів. Але воду для вмивання завжди можна набрати у джерелі й при потребі трішки підігріти на вогнищі, а при бажанні можна замовити похідну баню. У якості туалету використовуємо намет і щоб не захаращувати стоянки - лопатку для закопування екскрементів.

Страхування турів та медична допомога

Хоча відпочинок на Дністрі та Південному Бузі не є екстремальним, усі учасники сплавів застраховані. Сума покриття становить 2000 грн на медичні витрати та 2000 грн на нещасні випадки. Оригінал полісу страхування знаходиться у керівника туру. В разі виникнення страхового випадку потрібно повідомити про це інструктора, він контактуватиме із страховою компанією. Наші інструктори пройшли курси долікарської допомоги і знають, як діяти у випадку незначних травм. У керівника сплаву є ліки першої необхідності - знеболюючі та кровоспинні засоби, шлункові та серцеві ліки. У разі наявності специфічних захворювань чи хронічних хвороб треба взяти індивідуальну аптечку з медичними препаратами, котрі ви приймаєте.
Детальна інформація про страхування подорожуючих 

До розділу Сплави по Дністру //До розділу Сплави на Південному Бузі