UK
Розклад: Пн-Пт 9 - 18

Спорядження для рафтингу: судна

Для сплавів ми використовуємо сучасні катамарани та рафти вітчизняного виробництва.

Катамарани являють собою дві довгих балони, які з’єднані металевим каркасом. Балони зроблені з полівінілхлориду (ПВХ). Важить такий катамаран 30-40 кг, залежно від довжини (кількості місць) та міцності матеріалів.

Зараз на сплавах Турклубу використовується 2 шестимісних катамарани, 4 восьмимісних та 2 десятимісних катамарани.

Рафти – судно, яка прийшло в Україну в 90-их роках, і схоже на звичайний гумовий човен, але набагато більше та міцніше свого рибальського братика. Рафти не мають каркасу і тримають форму за рахунок тиску у балонах, які теж зроблені з ПВХ. Ми використовуємо 6-и та 8-мимісні рафти. Такі човни зручні для сплавів по гірських річках з порогами, на них зручно сидіти, легко складаються і транспортуються.

Часто в днищі рафту є дірки для самовідливу води, яка попадає в судно через борт під час проходження порогів.

Серед туристів не припиняються суперечки про кращий засіб сплаву: комусь більше подобаються рафти, хтось полюбляє катамарани. Загалом можна відзначити, що рафт більше кидає на валах (як на гірках), а катамаран краще врізається в хвилю (тому передні завжди мокрі).

Із спортивної точки зору катамарани дозволяють проектувати більш швидкісні та керовані на течії моделі.

Чемпіонати України з водного туризму традиційно відбуваються на катамаранах. У 2009 році вперше відбувся офіційний Кубок України на рафтах на Південному Бузі.

  1. На катамаранах люди розміщуються на балонах (на сидіннях з пінопласту), а на каркас між балонами кладеться вантаж.
  2. На рафті вантаж традиційно розміщується в носі судна, а люди сідають на балони по боках.

Керуються всі човни капітаном, який сидить в кормі. Решта команди (матроси) задають темп та забезпечують швидкість судна.