UK
Розклад: Пн-Пт 9 - 18

Печера Славка

Печера Славка розташована поблизу с. Кривче Борщівського району Тернопільської області. Вона була відкрита групою Київського спелеоклубу 7 листопада 1992 року в результаті року інтенсивних розкопувальних робіт. Це стало найзначнішою спелеоподією в Подільському Придністров'ї за останні 25 років. Відразу на вхід була встановлена стальна труба з люком і замком; доступ в печеру контролюється Київським спелеоклубом. У результаті п'яти зйомочних експедицій, проведених взимку-навесні 1993 року, в печері було закартовано більше 8 км ходів.
Печера заложена у вузькому витягнутому масиві, який з трьох сторін обмежений балками. У ці сторони печера розвідана майже до граничних контурів. З четвертої сторони (на південному сході печерного поля) цей масив з'єднується зі значно більшим масивом, в якому можна очікувати подальшого розвитку печери.
Печера являє собою лабіринт ходів, які знаходяться на 2 - 3 рівнях. Як і всі інші великі гіпсові печери регіону, печера Славка сформована в закритих гідрогеологічних умовах за рахунок висхідного підтоку напорних вод з підстилаючого водоносного горизонту. У пізньому плейстоцені - голоцені більша частина печери виявилась зневодненою і перейшла в реліктовий стан. У південно-східній частині печерного поля воно перетинається руслом сучасного підземного струмка, активного в дощові періоди, який протікає від великого понора з північного сходу на південний захід. Вздовж русла струмка за рахунок ерозійнної діяльності розмитий глинистий заповнювач, який часто займає нижню частину перерізу ходів. В результаті у цьому районі можна спостерігати майже повний рофіль ходів, які мають висоту до 10 - 12 м.

А. Б. КЛИМЧУК,
"ВЕСТНИК УСА", n. 3(8), 1993