UK
Розклад: Пн-Пт 9 - 18

Карпатські вершки

Ціна: 5810 грн
Тривалість: 4 дні
Замовити тур

Якщо у вас є запитання, зателефонуйте нам

+38 096 212 40 71

banner picture
Карпатські вершки

Цей тур поєднує рафтинг та піші прогулянки в гори, тож ви неодноразово подолаєте найскладніші пороги річки Чорний Черемош (Дідів Лікоть, Біла Кобила, Гучок, Гук), а також здійсните сходження на Гринявські полонини (1300 м) та схили хребта Кукул-Кострича, звідки відкриваються дивовижні краєвиди на найвищий в Україні Чорногірський хребет.

Зберіть вершки задоволення!

Включено у ціну
Ціна не включає
Час та місце зустрічі на тур (натисни - розгорнеться)

Зустріч групи на тур відбувається у рафтинг-таборі Рада Дараба, за адресою с. Красник, вул. Івана Франка 1В о 8 ранку.

Як дістатись на тур?

День 1. Ратинг Чорним Черемошем

  • зустріч з керівником туру у рафтинг-таборі "Рада Дараба". Як дістатись на тур?
  • розміщення у Дараба хостелі
  • сніданок
  • інструктаж з правил техніки безпеки, ознайомлення із спорядженням
  • переїзд до точки початку сплаву у с. Нижня Дземброня
  • РАФТИНГ до с. Красник: проходження основних порогів ріки Чорний Черемош (Дземброня, Дідів Лікоть, Біла Кобила, Гучок, Гук). Перший  сплав - будьте максимально уважні - дотримутесь усіх вказівок інструктора - і у вас все вийде! Для перщого разу рекомендуємо розміститися ближче до корми (заду), там менше заливає і не так підкидає.

  • обід
  • РАФТИНГ до с. Красник по аналогічній ділянці річки Чорний Черемош. Друга спроба - спробуйте повторити і закріпити нові навички. Ви можете змінити місце на рафті, спробуйте сісти ближче до носа (переду). Враження стануть ще ястравіші.
  • вечеря

День 2. Сплав по Черемошу, вихід на Гринявські полонини

  • сніданок
  • переїзд до точки початку сплаву у с. Нижня Дземброня
  • РАФТИНГ з проходженням основних порогів Чорного Черемошу (Дідів Лікоть, Біла Кобила, Гучок, Гук). Третя спроба - результати все покращуються. Ви вже майстрено володієте веслом, вивчили комани "табань і вперед". Можна пробувати пересідати на байдарку (із погодження інструктора, якщо дозводить рівень води!)

  • обід
  • сходження в гори (3-4 год): прогулянка в гори для зміни активності - саме те що потрібно для кращого закріплення навиків і розвантаження м'язів. Руки вже добряче нагреблися, дамо їм трохи перепочити, і навантажимо ноги. Гірська мандрівка мальовничими полонинами та височезними лісами доповнить спектр яскравих вражень від активного відпочинку в Карпатах. Весняної пори ви зможете помилуватися крокусами, а влітку надивитися на гіські квіткові луки.
  • вечеря

День 3. Гірська манрівка і рафтинг

  • сніданок
  • МАНДРІВКА в гори (3-4 години) - цього разу ми помандруємо на інший хребет. Нова місцевість, нові враження, позитивні емоції від подоланої вістані, красиві краєвиди. Лісові чари розкриваються уважним: тож не пропустіть ялинових шишок і стародавніх пеньків, можливо на ньому для вас залишила свої погадки сова, або лисичка вирішила залишити для вас сюрприз саме на цій стежці. Будьте уважні і для вас привідкриються таємниці лісу і його мешканців.

  • обід
  • РАФТИНГ - четверта спроба. Ви дуже вправні і сильні. Вам вже під силу багато прийомів на воді, ви вже можете "читати" річку, розпізнавати, де стерчить камінь, а де вода закручується "бочкою".
  • вечеря

День 4. Рафтинг Чорним Черемошем

  • сніданок
  • РАФТИНГ до с. Красник: проходження основних порогів Чорного Черемошу (Дідів Лікоть, Біла Кобила, Гучок, Гук). Ви це зробили! Ви пройшли п'ять сплавів поспіль. Ви крутезний! Приїжджайте ще!
  • обід
  • завершення туру, виїзд із рафтинг-табору. Як виїхати додому?

Час та місце завершення туру

Виїзд із рафтинг-табору варто планувати о 14:00-15:00. Квитки на потяг потрібно брати відправленням із Ворохти після 16:00, з Івано-Франківська після 18:00. Як виїхати додому?

Одяг та взуття:
  1. Гідрокостюм (Оренда)
  2. Гідрошкарпетки (Оренда)
  3. Гідрорукавички (Оренда)
  4. Спортивний костюм
  5. Куртка і кофта
  6. Одяг для перебування в готелі (цивілізації)
  7. Кросівки
  8. Білизна
  9. Шорти
  10. Одяг для сплаву з довгим рукавом
  11. Сандалі для сплаву з кріпленням за п'ятку
  12. Кепка/панамка
  13. Купальник/плавки
  14. Взуття для рафтингу
  15. Запасне взуття (сандалі)
  16. Тапочки для хатини
Інше:
  1. Засоби гігієни: зубна щітка, паста, рушник
  2. Фотоапарат/відеокамера, мобільний
Рівень води та погода

Перші сплави у Карпатах стартують в кінці березня, на початку квітня.

В залежності від сезону погода буде дуже різною. У квітні ще холодно, регулярно бувають заморозки, може падати дощ із снігом.


Весна

На травневі свята, погода може коливатися від  теплої до заморозків. З собою потрібно мати весь перелік особистого спорядження, зазначений у рекомендованому списку речей – від шортів до теплих куртки і штанів.

Найвища вода на Черемоші за спостереженнями Турклубу  тримається з середини квітня до початку травня.

Ви не боїтесь холоду і хочете бурхливої води та екстремального рафтингу?

Приїжджайте 15-30 квітня.

В кінці травня, на початку червня часто бувають дощі, що швидко піднімають рівень води в річках Карпат.

Далі поступово спадає до червня.

 

Літо

Літо у Карпатах тепле. Ночі бувають холодні, незважаючи на спеку вдень. Беремо з собою легкий літній одяг, теплий/флісовий светр, штани, куртку.

Температура води в річці протягом року змінюється від 5-10 градусів навесні, до теплішої влітку. Якщо просто: весною можеш тільки забігти і вибігти, а літом можеш трошки пропливти. 

Влітку зазвичай спостерігається низький рівень води. Після тривалих дощів вода може сильно піднятись, але вона досить швидко повертається до звичного рівня.
Літні сплави безпечні та менш екстремальні. Проте в нас є байдарки і каяки, на яких течія і пороги відчуваються яскравіше. 

Традиційно найнижчий рівень води в серпні.
Дощовий прогноз погоди не завжди означає, що рівень води у річці  зросте. Дощі можуть падати за межами басейну річки, або після посухи багато води затримується в ґрунті.

 

Сезон закривається на початку жовтня.

Фізична підготовка та безпека

Без попереднього досвіду сплавів на Черемоші можна безпечно сплавлятися, якщо немає несумісних з активним відпочинком хвороб і ви можете легко пробігти 100 метрів.

По середній та високій воді сплавляємо – на рафті, по малій - на байдарці.

Для сплавів по високій воді, на малих човнах чи на більш складних річках, потрібно мати досвід сплаву по Чорному Черемоші.

На кожному рафті є інструктор, який керує судном та слідкує за  безпекою сплаву.

Всі учасники рафтингу повинні дотримуватись техніки безпеки.

Правила, інструктори розповідають перед першим сплавом.

Капітан кожного судна  детально пояснить як гребти, проходити перешкоди, проходити поріг самосплавом, як врятувати людину що випала із човна і що робити, якщо у воді опинетеся ви.

Під час сплаву потрібно чітко виконувати всі команди та рекомендації капітана човна та дбати про власну безпеку.

Слідкуйте, щоб рятувальний жилет був добре припасований, каска – підібрана по розміру та застібнута.

Подорож з дитиною та домашніми тваринами

Рафтинг доступний для дітей віком від 14 років, за присутності батьків та з дозволу інструктора. Остаточне рішення про учать дитини у сплаві приймає інструктор.

Якщо дитина надто мала для свого віку, інструктор може на місці заборонити сплав дитині. Це як правило трапляється коли: високий рівень води загрожує оверкілем, батьки чи дитина фізично чи морально не готові до сплаву.

Ми розуміємо ваше бажання відпочивати з дітьми, але досвід і здоровий глузд підказує, що інколи краще залишитись в таборі чи покататись в бусі з фотоапаратом. Фанатам екстріму з дітьми можемо запропонувати підбірку історій нещасних випадків на рафтингу з дітьми,переважно з Туреччини.

 

Участь в турі з тваринами можлива тільки за умови, що тварина не заважатиме іншим учасникам туру, інструкторам, і не буде створювати перешкод для проведення туру. Ви несете повну відповідальність за поведінку тварини. Якщо через тварину власник змушений відмовитися від частини програми туру, вартість невикористаних елементів не відшкодовується.

Особливості харчування

В  хостелі "Рада Дараба" є обладнана кухня та їдальня на 20 осіб.
Для кожному прийому їжі готуємо: супи, м'ясо з гарніром, салати зі свіжих/консервованих та солених овочів, фрукти відповідно до сезону, печиво та пироги.

Є два види меню: "Смачно"- гарніри з м'ясом, салати та овочі, супи та гарячі напої з солодощами та "Ще смачніше"- вареники, грибна юшка, налисники з сиром, відбивна, картопля з курячим стегном, плов.

Якщо ви маєте особливості харчування потрібно заздалегідь попередити менеджера з прийому замовлень та кухаря на турі. Ми можемо подати вам страву без вказаного інгридіента або приготувати щось з  вегетаріанських страв. Особливі продукти з вашого раціону рекомендуємо взяти з собою самостійно.

Туристичний сніданок можна замінити на легкий.

avatar
Березень 2021

Чудовий табір, дуже смачна їжа, дуже круті сплави, та дуже гарне ставлення до гостей. Хочете добавки? - не проблема. Будь щось треба, вам тут завжди раді допомоги. Хотілось б окремо написати про Віктора, він нас фактично няньчив. Дуже приємна, весела та безкорислива людина. Ще обов'язково приїдемо. Емоцій купа гарантовано.

(с) Yurii Buchek

avatar
Павло
Травень 2018

Ще років 5 назад дивлячись чужі фото з рафтингу по Черемошу, я навіть і не мріяла про таке. Мені здавалося, що таким видом відпочинку займаються якісь особливі люди, дуже міцні і витривалі, а що я... тому і не мріяла.... Але не так сталось, як гадалось! Події так склалися, що в моєму житті з'явилися і гори, і річки, був рафтинг на Мигійських порогах, а тепер і Черемош! Якщо враження про гори я ще можу змалювати словами, то враження від сплаву по Черемошу мені описати важко. Це надзвичайне відчуття, коли катамаран чи байдарка з розгону влітає в поріг, і тебе з головою накриває шаленним потоком води! Вода через край, емоції так само))) А потім після проходження порогу дрейфуєш за течією, оглядаючи оточуючі пейзажі. Скажу по-секрету: краще за все сидіти попереду, тоді весь адреналін ваш. І все-таке не зможу передати вам своїх вражень, коли на горизонті з"являється новий поріг, ще більший, ніж попередній! І знову команда інструктора: "Усі разом, вперед!!!" Мені було байдуже, що там зверху майже весь час моросив дощ, що вода була далеко не літньої температури... Головне, що команда працювала злагоджено, що ми не пропустили жодної "бочки", що в мою скарбничку вражень -"дзинь" - гучно і дзвінко додалося ще одне враження, а мабуть і не одне))))
Трохи про сходження на г. Смотрич. Підйом був досить крутий. І я не очікувала, що так швидко ми потрапимо в сніг! Але відступати було якось не солідно, тому крок за кроком пхалася вперед. Просувалися ми не так швидко, як хотілося. Адже повернутися в табір сподівали я ще засвітла. Мене рятували трекінгові палки - мої палички-виручалочки! На одному з привалів ми запитали інструктора:
- Ростік, ти якби без нас йшов, мабуть був би вже на Попі Івані?
- Якби я без вас був, то лежав би вдома на дивані і відпочивав))
І все-таки у нас була мотивація як найшвидше піднятися на Смотрич - там у нас мав бути солодкий перекус- козинаки, халва і гарячий чай з термоса! Тим часом небо почало прояснюватися, і ми йшли в очікуванні неосяжних краєвидів!
Якось мене запитали: "Ти багато подорожуєш. Чи є таке місце, куди б тобі хотілося повернутися знову?"
- повернутися хочеться усюди, але ще більше місць, де я не була взагалі, і туди кортить потрапити ще більше! І щойно закінчується одна подорож, як я вже мрію про іншу... Цей раз був виключенням з правил. На Попі Івані Чорногірському, як і на Вухатому Камені, я була вдруге. Перший раз два роки тому влітку, нині- засніженою весною. Тоді цікаво було побачити закинуту обсерваторію, зараз я шаленіла від чудернацьких сніжних пейзажів! Йдеш по снігу ніби-то втрамбованою стежкою, і раптом раз... і провалюєшся по коліна, і розумієш що під снігом ще жереп, і ти не зовсім по землі йдеш)). Знаєте, розказати мої враження і відчуття дуже важко, та мабуть і не треба. Ліпше при нагоді сходіть весною в гори самі... за підсніжниками ))
Ще років 5 назад дивлячись чужі фото з рафтингу по Черемошу, я навіть і не мріяла про таке. Мені здавалося, що таким видом відпочинку займаються якісь особливі люди, дуже міцні і витривалі, а що я... тому і не мріяла.... Але не так сталось, як гадалось! Події так склалися, що в моєму житті з'явилися і гори, і річки, був рафтинг на Мигійських порогах, а тепер і Черемош! Якщо враження про гори я ще можу змалювати словами, то враження від сплаву по Черемошу мені описати важко. Це надзвичайне відчуття, коли катамаран чи байдарка з розгону влітає в поріг, і тебе з головою накриває шаленним потоком води! Вода через край, емоції так само))) А потім після проходження порогу дрейфуєш за течією, оглядаючи оточуючі пейзажі. Скажу по-секрету: краще за все сидіти попереду, тоді весь адреналін ваш. І все-таке не зможу передати вам своїх вражень, коли на горизонті з"являється новий поріг, ще більший, ніж попередній! І знову команда інструктора: "Усі разом, вперед!!!" Мені було байдуже, що там зверху майже весь час моросив дощ, що вода була далеко не літньої температури... Головне, що команда працювала злагоджено, що ми не пропустили жодної "бочки", що в мою скарбничку вражень -"дзинь" - гучно і дзвінко додалося ще одне враження, а мабуть і не одне))))
Трохи про сходження на г. Смотрич. Підйом був досить крутий. І я не очікувала, що так швидко ми потрапимо в сніг! Але відступати було якось не солідно, тому крок за кроком пхалася вперед. Просувалися ми не так швидко, як хотілося. Адже повернутися в табір сподівали я ще засвітла. Мене рятували трекінгові палки - мої палички-виручалочки! На одному з привалів ми запитали інструктора:
- Ростік, ти якби без нас йшов, мабуть був би вже на Попі Івані?
- Якби я без вас був, то лежав би вдома на дивані і відпочивав))
І все-таки у нас була мотивація як найшвидше піднятися на Смотрич - там у нас мав бути солодкий перекус- козинаки, халва і гарячий чай з термоса! Тим часом небо почало прояснюватися, і ми йшли в очікуванні неосяжних краєвидів!
Якось мене запитали: "Ти багато подорожуєш. Чи є таке місце, куди б тобі хотілося повернутися знову?"
- повернутися хочеться усюди, але ще більше місць, де я не була взагалі, і туди кортить потрапити ще більше! І щойно закінчується одна подорож, як я вже мрію про іншу... Цей раз був виключенням з правил. На Попі Івані Чорногірському, як і на Вухатому Камені, я була вдруге. Перший раз два роки тому влітку, нині- засніженою весною. Тоді цікаво було побачити закинуту обсерваторію, зараз я шаленіла від чудернацьких сніжних пейзажів! Йдеш по снігу ніби-то втрамбованою стежкою, і раптом раз... і провалюєшся по коліна, і розумієш що під снігом ще жереп, і ти не зовсім по землі йдеш)). Знаєте, розказати мої враження і відчуття дуже важко, та мабуть і не треба. Ліпше при нагоді сходіть весною в гори самі... за підсніжниками ))

avatar
Таня
Січень 2015

Нарешті я наважилася на весняний рафтинг. Тур забронювала ще до нового року, були проблеми з квитками.... Але цей довгоочікуваний момент настав! Все склалося найкращим чином, отримала масу позитиву! Вважаю що з погодою пощастило як найкраще. Дуже вдячна інструкторам за їх професійну роботу, комунікабельність, відкритість! Окрема подяка нашим кухарям, які готували смачні сніданки-обіди-вечері! Передати свої враження на 100% словами важко, це треба відчути самому. А ще для повної гостроти відчуттів раджу на весь термін туру вимкнути усі засоби зв"язку і повністю, як то кажуть, злитися з природою;)