UK
Розклад: Пн-Пт 9 - 18

Рафтинг в Карпатах: Дві ріки (Чорний Черемош, Прут)

Ціна: 2500 грн
Тривалість: 2 дні
Замовити тур

Якщо у вас є запитання, зателефонуйте нам

+38 096 212 40 71

banner picture
Рафтинг в Карпатах: Дві ріки (Чорний Черемош, Прут)

Лише в квітні!

Поєднайте дві найскладніших ріки України - Прут та Чорний Черемош. В квітні, коли стрімко тане сніг, ми очікуємо на гарну воду для стрімкого рафтингу. Добре знайомий Чорний Черемош дасть змогу розім'яти м'язи після тривалої зимової паузи та потренуватися на високих валах Гуків. А потужний Прут випробує нерви та підготовку найскладнішими порогами. 

Цей сплав вимагає доброї фізичної підготовки і досвіду сплавів по гірських річках.

Включено у ціну
Ціна не включає
Час та місце зустрічі на тур

Зустріч групи на тур відбувається у рафтинг-таборі Рада Дараба, за адресою с. Красник, вул. Івана Франка 1В о 8 ранку.

Як дістатись на тур?

 

День 1. Сплави по Чорному Черемошу

  • переїзд у рафтинг-табір "Рада Дараба", який знаходиться у с. Красник Верховинського р-ну.
  • розміщення у Дараба хостелі
  • сніданок
  • інструктаж з правил техніки безпеки, ознайомлення із спорядженням
  • переїзд до точки початку сплаву у с. Нижня Дземброня
  • сплав до с. Красник: проходження основних порогів ріки Чорний Черемош (Дземброня, Дідів Лікоть, Біла Кобила, Гучок, Гук) 
  • обід
  • повторний сплав до с. Красник по аналогічній ділянці річки Чорний Черемош
  • вечеря

День 2. Сплав по Пруті

  • сніданок, збір табору
  • переїзд до початку сплаву р.Прут
  • сплав р. Прут до м. Яремче (близько 30 км): проходження порогів Водоспадний, Прикарпатський, Довбуша
  • обід-перекус під час сплаву
  • завершення туру. 

Час та місце завершення туру

трансфер із Яремче планується після 14-15:00. Квитки на потяг потрібно брати відправленням із Івано-Франківська після 17:00. Як виїхати додому?

Одяг та взуття:
  1. Гідрокостюм (Оренда)
  2. Гідрошкарпетки (Оренда)
  3. Гідрорукавички (Оренда)
  4. Спортивний костюм
  5. Куртка і кофта
  6. Одяг для перебування в готелі (цивілізації)
  7. Кросівки
  8. Білизна
  9. Сандалі для сплаву з кріпленням за п'ятку
  10. Взуття для рафтингу
  11. Тапочки для хатини
  12. Запасне взуття (сандалі)
Спорядження:
  1. Сумка дорожна/рюкзак
Інше:
  1. Засоби гігієни: зубна щітка, паста, рушник
  2. Фотоапарат/відеокамера, мобільний
Рівень води та погода

Перші сплави у Карпатах стартують в кінці березня, на початку квітня.

В залежності від сезону погода буде дуже різною. У квітні ще холодно, регулярно бувають заморозки, може падати дощ із снігом.


Весна

На травневі свята, погода може коливатися від  теплої до заморозків. З собою потрібно мати весь перелік особистого спорядження, зазначений у рекомендованому списку речей – від шортів до теплих куртки і штанів.

Найвища вода на Черемоші за спостереженнями Турклубу  тримається з середини квітня до початку травня.

Ви не боїтесь холоду і хочете бурхливої води та екстремального рафтингу?

Приїжджайте 15-30 квітня.

В кінці травня, на початку червня часто бувають дощі, що швидко піднімають рівень води в річках Карпат.

Далі поступово спадає до червня.

 

Літо

Літо у Карпатах тепле. Ночі бувають холодні, незважаючи на спеку вдень. Беремо з собою легкий літній одяг, теплий/флісовий светр, штани, куртку.

Температура води в річці протягом року змінюється від 5-10 градусів навесні, до теплішої влітку. Якщо просто: весною можеш тільки забігти і вибігти, а літом можеш трошки пропливти. 

Влітку зазвичай спостерігається низький рівень води. Після тривалих дощів вода може сильно піднятись, але вона досить швидко повертається до звичного рівня.
Літні сплави безпечні та менш екстремальні. Проте в нас є байдарки і каяки, на яких течія і пороги відчуваються яскравіше. 

Традиційно найнижчий рівень води в серпні.
Дощовий прогноз погоди не завжди означає, що рівень води у річці  зросте. Дощі можуть падати за межами басейну річки, або після посухи багато води затримується в ґрунті.

 

Сезон закривається на початку жовтня.

Фізична підготовка та безпека

Без попереднього досвіду сплавів на Черемоші можна безпечно сплавлятися, якщо немає несумісних з активним відпочинком хвороб і ви можете легко пробігти 100 метрів.

По середній та високій воді сплавляємо – на рафті, по малій - на байдарці.

Для сплавів по високій воді, на малих човнах чи на більш складних річках, потрібно мати досвід сплаву по Чорному Черемоші.

На кожному рафті є інструктор, який керує судном та слідкує за  безпекою сплаву.

Всі учасники рафтингу повинні дотримуватись техніки безпеки.

Правила, інструктори розповідають перед першим сплавом.

Капітан кожного судна  детально пояснить як гребти, проходити перешкоди, проходити поріг самосплавом, як врятувати людину що випала із човна і що робити, якщо у воді опинетеся ви.

Під час сплаву потрібно чітко виконувати всі команди та рекомендації капітана човна та дбати про власну безпеку.

Слідкуйте, щоб рятувальний жилет був добре припасований, каска – підібрана по розміру та застібнута.

Подорож з дитиною та домашніми тваринами

Рафтинг доступний для дітей віком від 14 років, за присутності батьків та з дозволу інструктора. Остаточне рішення про учать дитини у сплаві приймає інструктор.

Якщо дитина надто мала для свого віку, інструктор може на місці заборонити сплав дитині. Це як правило трапляється коли: високий рівень води загрожує оверкілем, батьки чи дитина фізично чи морально не готові до сплаву.

Ми розуміємо ваше бажання відпочивати з дітьми, але досвід і здоровий глузд підказує, що інколи краще залишитись в таборі чи покататись в бусі з фотоапаратом. Фанатам екстріму з дітьми можемо запропонувати підбірку історій нещасних випадків на рафтингу з дітьми,переважно з Туреччини.

 

Участь в турі з тваринами можлива тільки за умови, що тварина не заважатиме іншим учасникам туру, інструкторам, і не буде створювати перешкод для проведення туру. Ви несете повну відповідальність за поведінку тварини. Якщо через тварину власник змушений відмовитися від частини програми туру, вартість невикористаних елементів не відшкодовується.

Особливості харчування

В  хостелі "Рада Дараба" є обладнана кухня та їдальня на 20 осіб.
Для кожному прийому їжі готуємо: супи, м'ясо з гарніром, салати зі свіжих/консервованих та солених овочів, фрукти відповідно до сезону, печиво та пироги.

Є два види меню: "Смачно"- гарніри з м'ясом, салати та овочі, супи та гарячі напої з солодощами та "Ще смачніше"- вареники, грибна юшка, налисники з сиром, відбивна, картопля з курячим стегном, плов.

Якщо ви маєте особливості харчування потрібно заздалегідь попередити менеджера з прийому замовлень та кухаря на турі. Ми можемо подати вам страву без вказаного інгридіента або приготувати щось з  вегетаріанських страв. Особливі продукти з вашого раціону рекомендуємо взяти з собою самостійно.

Туристичний сніданок можна замінити на легкий.

avatar
Наталя
Квітень 2017

На рафтинг я відправилась вперше в житті. Їхали компанією на власних автомобілях. До табору ми приїхали пізно вночі. Останні 9 км поїздки були найскладнішими: на вулицях панувала ніч, дорога розбита, тож їхали ми дуже повільно. Справа здіймається скеля, а зліва реве Чорний Черемош - чесно кажучи, було страшно. Я не могла повірити, що наважилась на таку пригоду. Проте вранці, після зустрічі з інструкторами, всі сумніви розсіялися. Зазначу, що інструктори Турклубу Тернопіль - спражні професіонали своєї справи. Найголовнішим є те, що від роботи вони отримують неабияке задоволення, викладаючись на повну. У таборі відчувається дружня підтримка, готовність прийти на допомогу. Тут з повагою ставляться до кожного туриста. Організатори відповідально поставились до заходів безпеки, відпочиваючі повинні бути повністю екіпірованими, інакше їх не допустять до сплаву. Сплав по Чорному Черемошу - це свого роду розминка. Тут ми вчилися веслувати, прислуховуючись до команд інстуктора, з яким нам неабияк пощастило. Нашим інстуктором був Юрій (Сіфон), з ним ми подолали всі пороги на Чорному Черемоші і на наступний день відправились на Прут. Рафтинг на Пруті виявився надзвичайно захоплюючим, його води таїли в собі небезпеку. Веслувати місцями було важко. Тут важливо працювати злагоджено, чітко виконуючи команди інструктора. Юрій настільки легко маневрував у порогах Прута, що прибувши до водоспаду Пробій я ніскілечки не сумнівалася в успішному спуску. Водоспад пройшли ми всі, завдячуючи інструкторам Юрію, Олександру і Ростіку. Ці кілька секунд стали найяскравішими спогадами про рафтинг у Карпатах. Хочу подякувати Турклубу Тернопіль за прекрасну організацію. Обов'язково скористаюся вашими послугами у майбутньому і рекомендуватиму друзям та знайомим. Успіхів вам і якомога більше клієнтів. Так тримати!