UK
Розклад: Пн-Пт 9 - 18

Вихідні у Млинках + Угринь - 3 дні

Ціна: 1715 грн
Тривалість: 3 дні
Замовити тур

Якщо у вас є запитання, зателефонуйте нам

+38 096 212 40 71

banner picture
Вихідні у Млинках + Угринь - 3 дні

Два дні динамічних екскурсій у Млинках, приємний бонус - екскурсія нестандартним маршрутом, та вихід у печеру Угринь третього дня. Веселий та бюджетний варіант спелеовідпочинку на триденні святкові вихідні.

Тут не буде оглядових чи повільних екскурсій, переїздів до інших печер чи зайвого марнування часу - тільки печера, тільки хардкор.

Ви також можете замовити окремі екскурсії

Включено у ціну
  • 5 спелеовиходів в печеру Млинки і Угринь

  • прокат ліхтарика та комбінезона

  • проживання у Спелеохаті з душем

  • харчування по програмі

 

Ціна не включає
  • трансфер з/до Чорткова

  • прокат спальника 

  • печерні сувеніри

  • страхівка

день 1 - спелеовиходи до печери Млинки - Північний та Східний райони

  • зустріч групи на хуторі Млинки. Як дістатися на тур?

  • розселення у Спелеохаті

  • сніданок

  • спелеовихід в печеру МлинкиПівнічний район (близько 3 год). Маршрут першого рівня складності "На Північ": ви ознайомитеся з технікою пересування в печері, навчитесь розрізняти галереї і зали, побачите кристали та пластинчастий гіпс, пройдете одне з найвужчих місць печери - лаз "Чортове горло".

  • обід

  • спелеовихід в печеру Млинки: Східний район (близько 3 год). Маршрут другого рівня складності "Східне кільце". Цей маршрут включає деякі складніші елементи - перехід "Ушба", спуск до "Підошви". Ви побачите великі зали, один з яких названий на честь спелеолога зі світовою славою Норбера Кастере, а ще на вас чекають "Торпеда" і "Слон", а також красиві кольорові кристали.

  • вечеря

день 2 - спелеовиходи до печери Млинки - Західний та Центральний райони

  • сніданок
  • спелеовихід в печеру Млинки: Західний район (близько 3 год). Маршрут третього рівня складності "На Захід". У Західному районі основним екскурсійним об'єктом, безперечно, є зал "Казка", в якому можна потішити око надзвичайно мальовничим скупченням сталактитів і сталагмітів. А ще, ви побачите камінь "Обеліск", подолаєте одну з найскладніших перешкод печери "Дитячу розпору" та побуваєте у залі "Брест", відкритому білоруськими спелеологами.
  • обід
  • спелеовихід в печеру Млинки: Центральний та Східний район  (близько 3 год). Маршрут четвертого рівня складності "Нестандарт". Наостанок залишилось найцікавіше - екскурсія місцями, що не входять до класичних маршрутів. У виборі шляху варто довіритись інструктору: він, з огляду на фізичні можливості та побажання групи, обере найбільш відповідний маршрут. На нестандартній екскурсії будуть і складні розпори, і вузькі покручені ходи, повзухи та шкурники, і неймовірної краси кристали, і частково - елементи із Зондер-маршруту. Оскільки екскурсія проходитиме районами, що група уже відвідувала, Ви перетинатимете знайомі місця, проте побачити їх доведеться - із абсолютно незвичного ракурсу.
  • вечеря

день 3 - cпелеовихід в печеру Угринь

  • сніданок
  • спелеовихід в печеру Угринь (близько 3 год). Печера знаходиться неподалік від печери Млинки. Розпочинається вона карстовою воронкою, яка розгалужується мережею вхідних залів. Далі печера витягується у довгий лаз, який робить кільце і знову повертається у вхідні зали. Тут є багато цікавих місць, щоб добре "полазити" - вузькі горизонтальні тріщини типу "прес", заплутані кількаярусні ходи-лабіринти, валуни і кам'яні брили, проходження яких вимагає доброї координації рухів, та ін. Після проходження маршруту ви відчуєте себе справжнім покритим глиною спелеологом.
  • обід

Одяг та взуття:
  1. Одяг під комбінезон
  2. Бандана/баф для печери
  3. Тапочки для хатини
  4. Взуття для печери
  5. Рукавички для печери
Спорядження:
  1. Прокат спальника з вкладкою (Оренда)
  2. Наколінники
Інше:
  1. Засоби гігієни: зубна щітка, паста, рушник
Особливості харчування

Ми приготуємо для вас страви з меню "Смачно".

Страви схожі на ті, які готують в спортивних походах: каші з м'ясом, перші страви, український борщ, салати або нарізка з сезонних овочів, багато печива.

Можна спробувати банош і куліш.

Ви маєте особливості харчування?

Попередьте заздалегідь менеджера з прийому замовлень та кухаря на турі. Ми можемо подати вам страву без вказаного інгридіента. Особливі продукти з вашого раціону рекомендуємо взяти з собою самостійно.

Для вегетаріанців зазвичай практикуємо подавати ті ж страви, що готуються для всіх, але без м'яса, з додатковою порцією сиру.

Подорож з дитиною та домашніми тваринами

Якщо ви їдете своєю групою, чи замовляєте індивідуальну екскурсію, ви можете брати з собою дитину вже з 6-ти річного віку. Програма екскурсії, та навантаження будуть підлаштовані під бажання, швидкість та витривалість маленьких туристів.

Якщо ж ви подорожуєте з дитиною самі, вас буде долучено в групу з іншими учасниками. В збірні групи приймаються діти віком від 14 років, у супроводі дорослого.

 Група рухатиметься за класичним маршрутом, у звичайному темпі.

 

Участь в турі з тваринами можлива тільки за умови, що тварина не заважатиме іншим учасникам туру, інструкторам, і не буде створювати перешкод для проведення туру.

Ви несете повну відповідальність за поведінку вашої тварини. 

У разі, якщо в результаті присутності тварини власник змушений відмовитися від частини програми туру, вартість невикористаних елементів не відшкодовується.

Комплектація груп
Є екскурсії до яких приєднується кілька груп у складі 1-2-х людей. Ці учасники підуть на екскурсію разом.
Якщо менеджер з прийому замовлень попереджує вас, що на екскурсія  буде у складі збірної групи, портрібно розуміти, що ваший та їхній рівень фізичної підготовки, швидкість руху по печері може відрізнятися.
Тож потрібно бути готовим до гнучкості щодо швидкості пересування групи, кількості та складності перешкод.
Стандартний маршрут за час екскурсії група пройде.
Якщо ж ви не хочете підлаштовуватись під інших учасників - замовляйте індивідуальну екскурсію. Для цього потрібно мінімум 6 осіб.
Також можна замовляти екскурсії на вихідні, тоді прїзджають групи до яких можна приєднатися. 
Якщо ви хочете сходити на екскурсію окремою групою менше 6 осіб, потрібно оплатити вартість екскурсій для 6 учасників.
Фізична підготовка і здоров'я

Екскурсія в печеру - це активне навантаження на організм, протягом в середньому трьох годин.

Перед спелеопоїздкою варто оцінити свою фізичну підготовку.

Перевірте чи можете ви: - 30 разів присісти - 5 разів відтиснутися від підлоги - пробігти 5 км в середньому за 30 хв - пролізти під стільцем на колінах. 

Якщо у вас клаустрофобія, страх темряви, чи хвороби не сумісні з активним відпочинком та спортом, вам варто відмовитися від відвідування печер.

Людям з зайвою вагою варто оцінити свою фізичну підготовку і готовність активно пересуватися ходами печер. Якщо ви, маючи зайву вагу, можете займатись активними видами відпочинку, грати рухливі ігри, не маєте серйозних проблем із диханням та серцебиттям тощо, швидше за все ви цілком спроможні пройти усі класичні екскурсійні маршрути. Все залежить від вашого бажання. Можливо, що вузькі місця або складніші перешкоди проходити буде дещо важче ніж іншим учасникам. Якщо ж проблеми із вагою створюють дискомфорт у повсякденному житті, від екскурсій в печеру Млинки варто відмовитись.

Перед екскурсією інструктор об'єктивно оцінить підготовку групи, та проведе її за оптимальним маршрутом. Інколи дуже складні перешкоди можна буде обійти. Інструктор орієнтується на середній темп групи, тож можливо вам потрібно буде докласти більше зусиль, ніж іншим учасникам групи.

Особливості проживання на Спелеохаті

Спелеохата- це щось типу хостела, але замість окремих ліжок спальні місця по типу нари, де поміщається 6-7 людей поряд. Для ночівлі в Спелеохаті потрібно мати спальний мішок. Якщо у вас його немає, можемо дати в оренду. В Спелеохаті є три окремі кімнати - дві поміщають по 14 осіб, знаходяться на першому поверсі, одна розташована на другому поверсі, з окремим входом, поміщається 6-7 осіб. Душі та туалети знаходяться на першому поверсі в основній частині хати. Також є велика їдальня, де можна самостійно приготувати їжу.

Спорядження для екскурсії в печеру

Що потрібно мати для екскурсії в печеру:

  • змінний одяг для печери (в нас можна взяти комбінезони напрокат)
  • запасне взуття (яке не шкода вимастити). Можуть бути гумові чоботи, або старі трекінгові черевики
  • налобний ліхтарик (ручний не підійде, так як часто потрібно використовувати обидві руки для пересування) - можемо дати напрокат
  • робочі рукавички
  • баф або бандана на голову (щоб не замастити волосся)
  • наколінники - можемо дати напрокат

Воду та перекус нема потреби брати з собою в печеру, екскурсія триває всього 2,5 години, ви навіть не встигнете зголодніти.

Які ще печери можна відвідати

Неподалік печери Млинки знаходиться ще одна печера - Угринь. Екскурсії там проводяться в період з квітня по кінець жовтня. Це зумовлено тим, що там зимують кажани. Всі види кажанів, які водяться в наших печерах, червонокнижні, тому їх не можна чіпати в період сплячки. Окрім Млинків, ми можемо звозити вас в печеру Оптимістичну, Вертебу, Кришталеву та Атлантиду. Ці печери знаходяться в діапазоні 40-80 км від нашої Спелеохати, тому, щоб туди потрапити, потрібно додатково замовляти трансфер.

Чи можна привозити в печеру школярів

Так, для дітей екскурсії в печеру дуже цікаві. Ми приймаємо групи дітей на проживання в Спелеохаті на канікулах. Організовуємо харчування та екскурсії у різні печери - Млинки, Угринь, Вертеба, Кришталева, Атлантида, Оптимістична. На групу з 10 дітей в печеру потрібно двоє дорослих (окрім інструктора). Це стосується молодших класів. Старшокласники можуть ходити самі, або у супроводі одного дорослого (окрім інструктора). Інструктор присутній завжди =)

Що можна і що не можна робити в печері

В печері можна:

  • фотографувати
  • знімати відео
  • лякати зустрічні групи
  • збирати сміття (фантики, гудзики, резинки для волосся, шматки підошви)
  • страхувати один одного
  • виражати своє захоплення звуками "вау", "круто", "як гарно", "нам шо, треба туда лізти???", "хто тут"?

В печері заборонено:

  • бігати (підлога нестабільна, часом трапляються каміння, що рухаються. Можна травмуватися).
  • чіпати кристали
  • шкрябати або колупати стіни
  • облизувати стіни
  • нюхати кажанів, тицяти в них пальцями чи світити їм в очі
  • залишати будь-яку органіку (їжу, плюватися, шмаркатися, ходити в туалет, дзьобати соняшник)
  • смітити (все своє виносимо з собою)
  • виносити з печери те, що їй належить (кристалики, камінчики, шматочки плафонів, кажанів і т.п.)
avatar
Оля
Грудень 2013

Триденний новорічний тур передбачав чотири "спортивні" вилазки в дві різні печери, Млинки і Угринська, і ще один екскурсійний похід в печеру Вертеба. Якщо чесно, то після спортивних походеньок по важких маршрутах екскурсія у печері Вертеба була недоречною, багато хто відізвався, що така екскурсія була би кльовою навпаки - спочатку, щоб туристи звикли до печерного світу.

Сам новий рік в печерах - це щось нове, незвичне й незабутнє. Рекомендую всім, хто любить диковинки і цікавинки. Під землею світ зовсім інший. Якщо вибиратимете - йти в 0.00 в печеру чи не іти - сміливо ідіть, ви не пожалкуєте!

Окремо потрібно розповісти про відчуття, які переповнюють, коли та вилазиш із печери. Усередині ти був декілька годин без світла, без звичних тобі звуків навколишнього світу, а перед очима тільки кам'янисті устворення з вапном і гіпсом. А ще сідниці товариша, який повзе перед тобою. Це все, що ти бачиш і чуєш стільки часу. Коли ти вилазиш на поверхню, всі твої рецептори дуріють від кількості звуків, запахів і візуальних зображень, які мозок відмовляється сприймати. Яскраве світло б'є по очах. Рецептори носа відчувають запах снігу, запах гілки дерева, запах бруду під ногами. Вуха чують кожну пташку, струмочок, що тече за кілометр. Чути, як шелестить листя. Ці відчуття самі по собі варті того, щоб хоча б раз сходити в печеру

avatar
Грудень 2013

Первый спелеопоход в пещеру мы совершили 31 декабря 2013 года - оказывается, на самом деле, клаустрофобия отсутствующая, летучие мыши - спокойны и уравновешены существа, люди, которые идут спереди - самые дорогие тебе люди в мире)))) Море позитива, тонус в мышцах, веселые истории о потерянных 10% туристов и нескончаемые лабиринты гипсовых бриллиантовых камушков вокруг)